×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пенсиите на полицаи и военни надхвърлиха 1100 евро
  • Русия засекрети репетициите за парада за 9 май
  • Днес започва Младежкия музикален фестивал "СОЛиСиМи", входът е свободен!
  • Спектакълът „Бряг и безкрайност“ събира бургаски таланти на открита сцена в чест на Giro d’Italia на 7 май, концертът ще започне в 18 часа
  • Новата междуконтинентална ракета на Турция поставя въпроси за сигурността в НАТО
  • Днес и утре синята и зелена зона на Бургас няма да работят
  • Започна изплащането на пенсиите за май
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Дъжд и студ, кога да чакаме затопляне


Дъжд и студ, кога да чакаме затопляне
В събота облачността ще е разкъсана, по-значителна над източните райони
05 Октомври 2019, Събота, 09:28 ч.

 Кодовете за опасно време за уикенда отпаднаха

Метеорологичната есен в страната дойде в петък с преминаването на студен фронт, който донесе по-ниски температури. И тази сутрин на все още на отделни места в Източна България превалява слаб дъжд. Тези валежи постепенно ще спрат, обещава Анастасия Стойчева от НИМХ, цитирана от NOVA.

„Следобед от запад отново ще има временни увеличения на облачността. В планините и югозападната част на страната пак ще вали. Температурите ще са доста по-ниски от предишните дни. В неделя максималните няма да надхвърлят 20 градуса. Добрата новина е, че отпаднаха кодовете за опасно време”, отбеляза тя.

„Значителни валежи не очакваме, те ще са само на отделни места в страната, без да прехвърлят обичайните количества, които обикновено имаме през есента”, каза Стойчева.

Затопляне се очаква към средата на следващата седмица, но във вторник от североизток отново в страната ще проникне сравнително хладен въздух и ще понижи температурите, така че това е денят, в който очакваме по-студено време. От сряда-четвъртък нататък с южен поток ще има ново затопляне.

А какво ще е времето днес и утре?

В събота облачността ще е разкъсана, по-значителна над източните райони. Там все още ще има превалявания от дъжд, но след обяд ще спрат. Ще духа слаб, в Източна България до умерен северозападен вятър. Максималните температури ще са между 15 и 20 градуса.
 
Над Черноморието ще бъде облачно с валежи от дъжд, които в следобедните часове ще спират. Ще духа умерен северозападен вятър, който постепенно ще отслабва. Максималните температури ще са между 15 и 18 градуса. Температура на морската вода ще е 21-22 градуса, а вълнението на морето – около 2 бала.

Над планините облачността ще е променлива, по-често значителна, със слаби валежи от дъжд, главно в Странджа-Сакар. Ще духа до умерен, по високите и открити части силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 11 градуса, на 2000 метра – около 5 градуса.

През нощта срещунеделя

вятърът от северозапад отново ще се усили. На места от запад на изток ще превали, но впоследствие ще започне разкъсване и намаление на облачността. В неделя ще бъде ветровито, с променлива облачност, на отделни места са възможни краткотрайни превалявания. В понеделник облачността отново ще е по-често значителна и главно в Южна България в следобедните часове ще превалява. Вятърът ще се ориентира от изток-североизток.


В категории: Времето днес


Коментари
Тервел ИЛИЕВ Радев отива при Йотова днес Радев отива при Йотова днес 07/05/2026, Четвъртък 07:45 0
Тервел ИЛИЕВ Това е най-продаваната кола в България Това е най-продаваната кола в България 06/05/2026, Сряда 21:41 1
Тервел ИЛИЕВ Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? 06/05/2026, Сряда 21:00 4
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Компании анулираха 2 милиона места заради скъпото гориво Компании анулираха 2 милиона места заради скъпото гориво Ситуацията се развива на фона на нестабилно примирие в Близкия изток, което доведе до ново покачване на средната цена на реактивното гориво до 181 долара за барел БНТ: Обществен архив за частно ползване БНТ: Обществен архив за частно ползване Държавната телевизия егоистично пази всички записи от близкото минало – не ги излъчва, но и не ги споделя с никого Бургас блесна пред света: Грандиозно откриха 109-ото издание на Джиро д’Италия в Летния театър Бургас блесна пред света: Грандиозно откриха 109-ото издание на Джиро д’Италия в Летния театър Сцената на Летния театър се превърна в място, където спортът, културата и красотата на България се срещнаха в един впечатляващ спектакъл Гвардеецът Тодор предложи брак на Добринка пред президента Йотова Гвардеецът Тодор предложи брак на Добринка пред президента Йотова Романтичният момент настъпи извън официалния протокол, разкривайки необикновената история на двамата влюбени Кабинетът "Радев" е готов, ще има двама вицепремиери, вижте министрите Кабинетът "Радев" е готов, ще има двама вицепремиери, вижте министрите До последно не е ясно кой ще е министър на правосъдието – може да е Маргарита Попова, но за този пост името на Иван Демерджиев също е споменавано Почина създателят на CNN Почина създателят на CNN Медийният магнат даде началото на 24-часовата кабелна новинарска революция, когато основа CNN (Cable News Network) през 1980 г Димитър Николов: Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Димитър Николов: Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Припомняме, че заради Джиро Д Италия се ремонтираха основно три булеварда в Бургас – бул. „Христо Ботев“, бул. „Иван Вазов“ и ул. „24-ти Черноморски пехотен полк“ Вижте пълен запис от грандиозното откриване на Giro dItalia Вижте пълен запис от грандиозното откриване на Giro dItalia 184 състезатели от 23 тима ще излязат пред феновете часове преди старта на легендарната обиколка In memoriam! Да си спомним за голямата певица Ваня Костова, която ни напусна на Гергьовден преди 5 г. In memoriam! Да си спомним за голямата певица Ваня Костова, която ни напусна на Гергьовден преди 5 г. Тя почина през 2021 г. на 64-годишна възраст Откриха експозицията „Червената крепост“ в Русокастро Откриха експозицията „Червената крепост“ в Русокастро Изложбата е поредна стъпка към развитието на региона като привлекателна туристическа дестинация и съхраняването на богатото му историческо наследство
Управител на хотел изчезна, откриха го в корема на крокодил Управител на хотел изчезна, откриха го в корема на крокодил От дрон наблюдавахме няколко крокодила и идентифицирахме конкретен крокодил, за който бяхме 100% сигурни, че е изял мъжа, каза полицейският инспектор, провел разследването  Това е най-продаваната кола в България Това е най-продаваната кола в България Веднага след нея се нарежда Hyundai i20, който бележи впечатляващ ръст от над 467%, следван от Skoda Octavia Три зодии започват своя най-благословен период Три зодии започват своя най-благословен период През следващите дни се очаква поредица от светли и благословени моменти, които ще заредят избраните представители на зодиака за целия месец напред Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? По-стриктните духовници вече са предупредили енориашите си, че според канона е грях да се яде агнешка и телешка мръвка този 6 май Евакуираха трима от круизния кораб в Кабо Верде със съмнение за хантавирус Евакуираха трима от круизния кораб в Кабо Верде със съмнение за хантавирус От компанията посочват, че двама от пациентите са с остри симптоми и ще бъдат прегледани веднага след качването им на самолета Дара изненадващо промени парчето си за "Евровизия" Дара изненадващо промени парчето си за "Евровизия" Според сайта Еurovisionfun тя е направила промени най-вече в последната част на песента, като концепцията на цялостното представяне е да се върви от хаос и тъмнина към светлина Тръмп очаква споразумение с Иран до 14 май Тръмп очаква споразумение с Иран до 14 май Мисля, че сме близо до споразумение. Но и преди съм смятал така, така че ще видим какво ще стане Невидимите реки в небето, които давят Европа Невидимите реки в небето, които давят Европа И защо те са опасни  Край на хубавото време, студът се завръща Край на хубавото време, студът се завръща Над Балканите времето е много лошо София ще има нов квартал, ще се казва "Райна Княгиня" София ще има нов квартал, ще се казва "Райна Княгиня" Обхватът на този нов комплекс е между надлез „Надежда“, железопътния ареал на Централна гара, ул. „Каменоделска“ и бул. „История Славянобългарска“
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо наемате на работа само женени мъже?
- Защото са свикнали на обиди и след работа не бързат да се прибират в къщи.
Виц на деня Виц на деня Семеен скандал:
- С коя приятелка ми изневери - Елена, Мария, Гинка, Ана?
- Аре стига ма, все едно аз си нямам приятелки...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори