×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Интригата във Велико Търново: Ще падне ли Панов от крепостта на ГЕРБ под откоса на световната пушка Лечева


Интригата във Велико Търново: Ще падне ли Панов от крепостта на ГЕРБ под откоса на световната пушка Лечева
Весела Лечева бе шампион по стрелба, сега е депутат, но скоро може и да е градоначалник. Конкуренти са и Милен Михов, кметът Даниел Панов и Митьо Пищова (отгоре надолу)
01 Октомври 2019, Вторник, 19:00 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

В старопрестолния град се очаква тежък балотаж

Ще падне ли една от силните крепости на ГЕРБ – тази във Велико Търново? Това е една от интригите на предстоящите местни избори.

Кметът Даниел Панов управлява два мандата, има доверието на партийния лидер Бойко Борисов и се готви за трети.

През 2015 г. Панов спечели вота от раз – с близо 66% на първи тур. Управлението му минава без видими скандали и има основание да е оптимист.

Преди четири години БСП беше на дъното по обществено доверие – след злополучното управление на Орешарски и при слабото партийно лидерство на Михаил Миков. Това се отрази и на кметските избори във Велико Търново.

Днес обаче ситуацията е доста по-различна. БСП при Корнелия Нинова си възвърна боеспособността. На парламентарния вот през 2017 г. дори спечели във Велико Търново на ниво област с близо 4% разлика над ГЕРБ. А това бе изборният район на Цветан Цветанов.

Водач на листата на БСП тогава бе бившият многократен световен шампион по спортна стрелба Весела Лечева, т.е. популярно лице, прославило България.

Именно Лечева неочаквано се кандидатира за кмет на Велико Търново в настоящите местни избори. И на нея соцпартията разчита да поднесе една от неприятните за ГЕРБ изненади в областните градове.

По информация на „Флагман“ БСП са имали три други варианта за кандидат-кметове. И тримата обаче били „отказани“ под натиска на местната власт, твърдят от опозиционната партия.

Според източник от „Позитано“ във Велико Търново авторитет бил Камен Костадинов от ДПС, близък до задкулисието около Делян Пеевски и Сотир Цацаров.

Формацията на Доган и Пеевски има известно влияние в общината. Чисто политически то изглежда слабо – в последните два общински съвета ДПС вкарва по двама човека в 37-членния местен парламент.

От ДПС, явно или не, подкрепяли кмета Даниел Панов и се очаква техните избиратели да гласуват за него. Дали това ще е от решаващо значение? Едва ли.

Макар че от щаба на БСП очакват „тежък балотаж“, при който всеки глас ще е важен.

Показател за изравнените сили са и резултатите от евроизборите тази година. На областно ниво ГЕРБ имаше едва забележимо предимство – 30,33% срещу 30,19% за БСП.

В случая депутатът Весела Лечева е „пожарна“ кандидатура на соцпартията, но това не означава, че няма потенциал да поднесе изненада.

Освен като бивш спортист от световна класа, тя е известна и като бизнесдама. Справка в Търговския регистър показва участия в няколко фирми. Съпруга е на крупния бизнесмен Манол Велев, който бе прострелян в главата през 2007 г. До ден днешен той е в кома.

Важен момент е, че зад кандидатурата на Весела Лечева във Велико Търново застават официално в коалиция левите сили БСП, АБВ и „Движение 21“. На много други места трите партии са разделени.

Кметът от ГЕРБ и кандидат за нов мандат Даниел Панов от своя страна натрупа авторитет и като председател на Управителния съвет на Националното сдружение на общините в Република България (НСОРБ).

През осемте години като градоначалник няма видими скандали около него. Има предимството на действащ кмет, натрупал популярност. Ще обере конформисткия вот на хората, които обичат да гласуват за добре познатото.

От ГЕРБ и БСП не съобщават за свои социологически проучвания в общината, което допълнително увеличава интригата.

Определящо за крайния победител може да се окаже качеството на кампаниите на Панов и Лечева.

На тези избори за кмет на Велико Търново реши да се кандидатира още един депутат – Милен Михов от „Обединени патриоти“.

Михов е представител на ВМРО, от чието име се явява.

Националистите във Велико Търново обаче се разединени. С отделни листи за общински съветници на тези избори се явяват ВМРО, НФСБ, „Атака“ и „Възраждане“.

Михов все пак е единствен кандидат за кмет от националистическия спектър.

По неофициална информация преговори за обща листа са водени с НФСБ, с които ВМРО продължава да е в парламентарната коалиция „Обединени патриоти“. Съгласие обаче не е било постигнато - както и на не малко други места. От НФСБ засега не са заявили подкрепа за кандидатурата на Милен Михов. Но така или иначе партията на Валери Симеонов няма осезаемо влияние в региона.

Михов натрупа популярност като политик през последните години. Той е депутат, втори мандат. В момента е зам.-председател на парламентарната група на „Обединени патриоти“. Преподавател е по история във Великотърновския университет.

Отличава се с умереност и ерудиция на общия фон във ВМРО. В този смисъл има потенциал да получи и някакъв периферен вот извън електората на националистите.

Макар че ВМРО бе хитът на евроизборите тази година, във Велико Търново партията е относително слаба. Затова и се смята, че Милен Михов няма голям шанс за силен резултат. Кандидатурата му в случая изглежда по-скоро имиджова, целяща да използва инерцията от евроизборите и засилване влиянието на ВМРО в старопрестолния град.

Още трима са кандидати за кмет на Велико Търново, но за тях се счита, че са по-скоро аутсайдери.

Калоян Янков е номиниран от „Демократична България“ - коалиция, която опитва да се наложи като марка през последната година.

Галя Паунова е издигната от Българска социалдемократическа партия.

А шестият кандидат - Димитър Маринов, по-известен като Митьо Пищова, ще добави щипка хумор в кампанията за кмет на старопрестолния град.




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
10
Коментара
10
Коментара по темата
10.
Nostradamus
02.10.2019 08:11:34
0
3
Избори октомври 2019 ще понесат много неприятна изненада на управляващите в България. Ще паднат няколко герберски крепости, въпреки готовността на ГЕРБ отново да Фалшифицират изборните резултати. София, Пловдив, В.Търново и Варна ще имат кметове, които не са членове на ГЕРБ!
9.
Не ги мислете
02.10.2019 07:24:55
0
1
Те са век напред от вас.
8.
Николай
02.10.2019 06:24:37
3
2
Унуфрий кой ще провери хазартния бизнес на другарката, социалистка, милионерка Лечева?
7.
Унуфри
02.10.2019 00:29:13
0
3
Кой ще провери Даниел Панов като градоначалник на старата столица, за два мандата колко имота натрупа? Малък жокер, в Арбанаси, Търново и София, а защото не и по морето. Може би изпревари по алчност неговия предшественик Румен Рашев. Кой ще го попита, как от обикновен фатмак за няколко години стигна до доктор на науките? За неговото избиране и преизбиране за кмет на всички във В.Т. е ясно, че покойният вече Петър Христов и детронираният от ГЕРБ Цветан Цветанов бяха неговите ракети носители. Ами сега без тях накъде?
Приятно гласуване скъпи съграждани!
6.
шампионката по стрелба
01.10.2019 21:53:40
6
2
ша стреля ли ,коша прай с града.
Предпочитам Пищова пред нея
5.
който е ходил в Търново
01.10.2019 21:50:46
4
2
е видял колко е чист и подреден ,кмета засенчва кмета Слънце ,с кеф се разхождам в старият град -романтика и красота.
4.
до 2.
01.10.2019 21:48:27
0
3
ай да видим дали ша го
3.
българин
01.10.2019 21:25:25
3
7
крайно време е герб да си ходят съсипаха държавата за 10 години и ни направиха най бедната и болна държава в ес
2.
ИнджИнера май ши го духа
01.10.2019 20:27:09
2
7
Крайно време беше. Стига ГРОБаджийски подлоги.
1.
Кьосев
01.10.2019 19:13:16
5
6
Казали са... Със стари ку.ви нов бърдак не става!)
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Приморско отново дава старта на голямата колоездачна обиколка: Пелотонът поема към Бургас Приморско отново дава старта на голямата колоездачна обиколка: Пелотонът поема към Бургас 73-ото издание на Международната колоездачна обиколка на България започва от морския град, отборите ще бъдат представени на 28 август, а първият етап стартира ден по-късно Разследват длъжностно престъпление в МЗ заради лиценза на дентална клиника, в която почина дете Разследват длъжностно престъпление в МЗ заради лиценза на дентална клиника, в която почина дете Прокуратурата проверява действия и бездействия на длъжностни лица след констатации на Медицински надзор Община дава до 10 000 евро за трето и всяко следващо дете в битка с демографската криза Община дава до 10 000 евро за трето и всяко следващо дете в битка с демографската криза Елин Пелин отчита положителен прираст и растящ брой деца, а финансовата подкрепа за семействата не зависи от доходите им Гастроентерологът д-р Иван Сираков ще консултира пациенти в Бургас на 4  септември Гастроентерологът д-р Иван Сираков ще консултира пациенти в Бургас на 4 септември Специалистът по интервенционална гастроентерология идва в университетска болница "Дева Мария" Пожарникари и доброволци потушиха пожар, обхванал входа на созополското с. Зидарово (СНИМКИ) Пожарникари и доброволци потушиха пожар, обхванал входа на созополското с. Зидарово (СНИМКИ) Кметът Христо Бардуков благодари на хората, които се включиха в гасенето, а дъждът донесе допълнително облекчение след напрегнатите часове Малко Търново събира рок, спорт и Странджа: Сигнал дава тон на тридневния празник Малко Търново събира рок, спорт и Странджа: Сигнал дава тон на тридневния празник Рок легендите откриват големия уикенд, шосейният пробег събира атлети на 29 август, а финалът е с Църногоровския панаир и вековните традиции на планината „Връщам се, обесете ме на площада“: Стоян Колев идва в България, съдът го прати под стража задочно „Връщам се, обесете ме на площада“: Стоян Колев идва в България, съдът го прати под стража задочно Издирваният бургазлия пусна ново саркастично видео, докато Районният съд в Пазарджик затегна мярката му в негово отсъствие БАБХ потвърди антракс във ферма с 205 говеда край Ловеч БАБХ потвърди антракс във ферма с 205 говеда край Ловеч Огнището е в село Стефаново, двама животновъди са приети в болница със съмнение за инфекцията, а животните ще бъдат ваксинирани Левски е на 90 минути от Шампионската лига - Атина решава всичко Левски е на 90 минути от Шампионската лига - Атина решава всичко "Сините" излизат срещу АЕК след 0:0 в първия мач, а победителят влиза сред 36-те отбора в основната фаза на турнира Слагат таван на таксите за платено обучение в държавните университети Слагат таван на таксите за платено обучение в държавните университети Таксата ще може да нарасне с общо до 20% за целия период на следване, а университетите ще получат повече свобода при кандидатстудентските кампании
Търговската война удря и тоалетната хартия: Цените в САЩ удариха тавана Търговската война удря и тоалетната хартия: Цените в САЩ удариха тавана Канада отвръща на митата на Тръмп с тарифи до 50% върху близо 900 американски продукта от 8 септември Стюардеса на Air France спечели знаково дело: Съдът призна рака ѝ за професионално заболяване Стюардеса на Air France спечели знаково дело: Съдът призна рака ѝ за професионално заболяване 30 години нощни полети, йонизираща радиация и пасивно пушене са сред факторите, отчетени от съда в Байон Над 1,3 млн. българи пътуваха за три месеца, чужбина излиза по над 480 евро на човек Над 1,3 млн. българи пътуваха за три месеца, чужбина излиза по над 480 евро на човек Броят на туристите расте с 4,4% за година, а почивката и екскурзията остават водещата причина да стегнем багажа Земетресение с магнитуд 4,1 разтърси Централна Турция Земетресение с магнитуд 4,1 разтърси Централна Турция Трусът е регистриран край Пънарбашъ в окръг Кайсери на дълбочина 7 километра, след него последваха още няколко по-слаби земетресения Кой контролира Ормуз? Мините са обезвредени, обяви Тръмп, но протокът остава затворен Кой контролира Ормуз? Мините са обезвредени, обяви Тръмп, но протокът остава затворен Нито САЩ, нито Иран казват цялата истина, коментира бивш американски дипломат Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим Кофеинът, алкохолът, големите количества захар и тежките мазни храни могат да засилят част от неприятните усещания в напрегнати периоди Почина легендарната певица Доли Партън на 80 години Почина легендарната певица Доли Партън на 80 години Семейството на кънтри иконата потвърди тъжната новина след продължителен период на здравословни проблеми Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд С бонусите пакетът стига до 85 млн. паунда, а летните разходи на лондончани вече преминаха границата от 300 млн. паунда Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте Северните ветрове в Егейско море достигат 7 по Бофорт, а високите температури ще се задържат и в сряда Извънредно! Цял военен дрон се носи в морето южно от Царево, специализирани екипи пътуват към мястото Извънредно! Цял военен дрон се носи в морето южно от Царево, специализирани екипи пътуват към мястото По първоначална информация на Флагман.бг безпилотният апарат е запазен почти изцяло - досега по Южното Черноморие морето изхвърляше предимно останки, отделни части или тежко повредени машини
Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Не се определям като ляв или десен - аз съм прагматик Виц на деня Виц на деня Свекърва буди снаха си:
- Хайде, снахо, ставай, твоите приятелки отдавна са будни и шетат.
- А твоите като са умрели отдавна, аз давам ли ти зор?!
Виц на деня Виц на деня - Напоследък толкова изчетох за вредата от пушенето и пиенето, че реших от утре да спра...
- Кое - пиенето или пушенето?
- Четенето!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Купих си апартамент в Центъра на 'зелена карта'. Вече 10 години е на 'жълти павета', ама поне майсторите казаха, че до 2030 г. ще са готови с банята
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори