×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Непоканен: Каракачанов се появи на срещата при президента за Македония


Непоканен: Каракачанов се появи на срещата при президента за Македония
Красимир Каракачанов (вторият отляво) пристигна с друг представител на ВМРО - депутатът Юлиан Ангелов (вдясно)
30 Септември 2019, Понеделник, 09:54 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Присъствието му вероятно е свързано със заплахата ВМРО да напусне управлението

Вицепремиерът и лидер на ВМРО Красимир Каракачанов пристигна на консултативната среща при президента относно преговорите за членство на Северна Македония в Европейския съюз.

Той не беше в списъка на поканените, разпространен от администрацията на държавния глава.

Според изредените в прессъобщението от президентството това бяха председателят на Народното събрание Цвета Караянчева, министър-председателят Бойко Борисов, заместник министър-председателят по правосъдната реформа и министър на външните работи Екатерина Захариева, председателите на парламентарните групи, председателите на Комисията по външна политика и на Комисията по европейските въпроси и контрол на европейските фондове в Народното събрание, както и председателят на Съвместната мултидисциплинарна експертна комисия по исторически и образователни въпроси между Република България и Република Северна Македония.

Припомняме, че в последните дни Красимир Каракачанов заплаши, че ВМРО ще напусне управлението, ако България одобри поканата за започване на преговори със Северна Македония за членство в ЕС предвид липсата на резултати по изясняване на факти от историята.

Според официалното обявление от президентството консултативната среща е на тема: Преглед на двустранните отношения между Република България и Република Северна Македония в контекста на постигнатите резултати от работата на Съвместната мултидисциплинарна експертна комисия по исторически и образователни въпроси и очакваната покана към Република Северна Македония за присъединяване към Европейския съюз.

На срещата пристигнаха премиерът Бойко Борисов, вицепремиерът Екатерина Захариева, секретарят на парламентарната група на „Обединени патриоти” Юлиан Ангелов, който е и представител на ВМРО, зам.-председателите на Народното събрание Емил Христов и Кристиан Вигенин, председателят на парламентарната Комисия по външна политика Джема Грозданова, зам.-председателят на парламентарната група на „Воля” Полина Христова. 

Прави впечатление, че отсъстват председателите на парламентарните групи на ГЕРБ, „БСП за България” и ДПС – Даниела Дариткова, Корнелия Нинова и Мустафа Карадайъ.

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
8
Коментара
Емел МАХМУД Внимание! 4 дни ограничения на АМ "Тракия" Внимание! 4 дни ограничения на АМ "Тракия" 07/08/2026, Петък 14:56 1
8
Коментара по темата
8.
Петър
30.09.2019 22:04:44
1
0
Погледнато исторически няма, и Югославия!
Македония трябва да влезе в ЕС!
Каракачанов е предател.
А, тези "спорове" ... Болшой театър!
Единствената грешка, е че Гърция не бе притисната до стената, когато това бе възможно! Защото, ако Гърция не приема името Македония, то и всички Държави не би следвало да приемат името Гърция!
7.
Бончо
30.09.2019 20:23:17
1
0
КАРАКАЧАНКАТА ПАК ВРЪТНА ДУПАРАТА, ПАК НЕ СМЕ ГО РАЗБРАЛИ!
6.
Запетайка също е вярно, Лисицов!
30.09.2019 14:45:04
0
0
Запетайка е дублетна форма на запетая и се ползва равностойно. Виж официалния правописен речник.
5.
До наградения г-н Лисицов
30.09.2019 14:39:51
0
0
Става и с двоеточие. Малко закъсня с поправката, но все пак е нещо.
4.
Ротшилд
30.09.2019 10:39:29
2
13
Погледнато исторически, пак ще сме първите, които ще се съгласят Македония да влезе в ЕС и НАТО. Въпреки, че със сигурност историческите спорове няма да се изяснят в наша полза. Щом отначало започнаха да увъртат макетата, няма да отстъпят. Под натиска на Тръмп и лидерите на ЕС пак ще клекнем. Впрочем ние винаги сме били клекнали, даже по-скоро наведени. България не е суверенна държава от векове и нищо не зависи от някакви временни уж лидери премиери и президенти. Всички те са марионетки.
3.
Радев да не е булка
30.09.2019 10:29:22
12
7
А Дондуков 2 да не му е бащиния,та да решава кой да присъства на масата,където ще сервира шербет на гостите!
2.
до граматика
30.09.2019 10:25:17
1
5
Брато, по- скоро трябва да има запетая... запетайката е по- дразнещо дори!
1.
ГРАМАТИКА
30.09.2019 10:07:22
1
4
След "непоканен" има запетайка.....Толкова дразнеща грешка в заглавието -явно ви е трудно с бълг.език.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса Климатологът не очаква съществена промяна до около 22 август, а тропичните нощи ще продължат в редица райони Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък 23-годишният бургазлия прибрал парите по схемата с пострадал роднина Бизнес форум „Кошер“ 2026: Новият формат за практическо развитие, иновации и нетуъркинг Бизнес форум „Кошер“ 2026: Новият формат за практическо развитие, иновации и нетуъркинг Интерактивни дискусии, решения за недостига на кадри и изкуствен интелект в бизнеса Прокуратурата за схемата във ВиК-Бургас: 50 хотела плащали до 30 хил. лв. такса спокойствие на месец Прокуратурата за схемата във ВиК-Бургас: 50 хотела плащали до 30 хил. лв. такса спокойствие на месец Според обвинението, водомерите били манипулирани с техническо устройство, а разликата между отчетената и реално потребената вода се събирала в брой Важно за 15 август! Затварят Стария Несебър за автомобили Важно за 15 август! Затварят Стария Несебър за автомобили От 20:00 до 00:30 часа няма да се допускат коли по провлака и в цялата стара част на града Слънчев бряг се пръска по шевовете: Хотелите са пълни на 100% Слънчев бряг се пръска по шевовете: Хотелите са пълни на 100% Веселин Налбантов твърди, че в курорта няма свободни стаи, а сред туристите преобладават гости от Румъния, Полша и Украйна Gelato House Царево превърна домашния сладолед в изкуство - вкусове без аналог по Черноморието Gelato House Царево превърна домашния сладолед в изкуство - вкусове без аналог по Черноморието Дизайнерски сладоледи на клечка, розови сърца, лапички и истински лимони със сладоледен пълнеж са сред изненадите на лято 2026 Внимание! 4 дни ограничения на АМ "Тракия" Внимание! 4 дни ограничения на АМ "Тракия" От 10 до 13 август временно затварят аварийната лента в участъци от магистралата заради почистване и косене Разкриха тайник с 8 иракчани в микробус на границата с Гърция Разкриха тайник с 8 иракчани в микробус на границата с Гърция 31-годишен литовец е обвинен за каналджийство, мигрантите били натъпкани в специално изградено пространство в товарния отсек Лекар предупреди за опасна грешка с климатика в жегите Лекар предупреди за опасна грешка с климатика в жегите Прекалено ниската температура и мръсните филтри могат да раздразнят дихателните пътища, а най-добрият диапазон за охлаждане е между 24 и 26 градуса
Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия The Sun разкри случая в Нюнитън, докато британската статистика отчита ръст на регистрираните сексуални престъпления и все по-видим проблем с мъжете сред жертвите След „Одисея“ всички искат да посетят този малък остров край Сицилия След „Одисея“ всички искат да посетят този малък остров край Сицилия Фавиняна се превърна в екранната Итака на Кристофър Нолан, а местните власти вече се готвят за нова вълна от туристи и инвестиции Мъж е арестуван, след като се качи на покрива на болница и започна да се взира в пациентите Мъж е арестуван, след като се качи на покрива на болница и започна да се взира в пациентите Мъжът стоял с черно наметало и предмет като коса, а полиция и пожарна го сваляли близо час Войната в Украйна наля до 22 млрд. долара в режима на Ким Чен Ун Войната в Украйна наля до 22 млрд. долара в режима на Ким Чен Ун Пхенян превърна оръжейните си запаси, войниците и връзките с Москва в източник на валута, технологии и икономически ръст AfD дръпна със 7 пункта пред CDU/CSU в Германия AfD дръпна със 7 пункта пред CDU/CSU в Германия Алтернатива за Германия достига рекордните за ARD 28%, докато блокът на Фридрих Мерц се свлича до 21% Генералите изпревариха Зеленски по доверие в Украйна, Залужни е начело Генералите изпревариха Зеленски по доверие в Украйна, Залужни е начело Само 18% заявяват пълно доверие на президента, а освободеният военен министър Михайло Федоров вече е сред най-високо оценяваните фигури Пианистът Евгени Генчев излиза на сцената на първия подкаст на открито в Бургас Пианистът Евгени Генчев излиза на сцената на първия подкаст на открито в Бургас Срещата ще води дългогодишният журналист и един от най-разпознаваемите светски хроникьори в ефира Елизабет Методиева Тръмп подписа два нови указа за ограничаване на американското гражданство по рождение Тръмп подписа два нови указа за ограничаване на американското гражданство по рождение Единият документ е насочен срещу родилния туризъм и предвижда затягане на условията за издаване на визи Руски удари по складове ще вдигнат цените в Украйна, ефектът се очаква към зимата Руски удари по складове ще вдигнат цените в Украйна, ефектът се очаква към зимата Високата конкуренция засега задържа рязкото поскъпване, но бизнесът ще прехвърли загубите към потребителите ЦСКА изигра най-добрия си мач от години и смаза Макаби с 3:0 ЦСКА изигра най-добрия си мач от години и смаза Макаби с 3:0 Ебонг, Годой и Цварц разкъсаха израелския гранд в Батуми и доближиха червените до плейофа на Лига Европа
Бойко Борисов Бойко Борисов Аз няма да ставам президент, защото там няма какво да се работи Виц на деня Виц на деня - Случва ли се често да сте на различно мнение със жена ти?
- Да.
- И тя какво казва по въпроса?
- Нищо, тя не знае.
Виц на деня Виц на деня Млада спортистка към треньора си:
- Тренер, от тези хапчета, които ми даваш, започват да ми растат косми на места, на които на другите момичета не им растат!
- Е, на кои места ти растат косми?
- Ами по топките!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук От утре махат цените в лева и остават само тези в евро. Психически бях свикнал да ми е скъпо в една валута, сега ще трябва да ми е скъпо и в друга.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори