Коалиция „Ние, Гражданите” официално откри предизборната си кампания
В предизборната програма е заложен проект за изграждане на транспортно съоръжение – тип „леко метро” в Бургас
Единствената местна коалиция „Ние, Гражданите” (ДРП Българската пролет, БЗНС, РДП, Земеделски съюз “Ал. Стамболийски”) ще участва на предстоащите местни избори с предложения за решаване на пет основни наболели проблеми за Бургас.
Кандидатът за кмет издигнат от коалицията, както и кандидатите за общински съветници представиха някои от своите идеи за развитие на Бургас в следващите четири години на официалното откриване на предизборната си кампания.
Срещата се проведе в КЦ „Морското казино”. Десетки граждани се събраха в залата на културния център, за да се запознаят с идеите на местната коалиция, както и да дадат своята подкрепа за предстоящия местен вот.
Част от акцентите в предизборната програма на коалиция „Ние, Гражданите” са проектиране и изграждане на втори етаж на паркинга под 3-та поликлиника, както и проектиране на нови паркинги във всички жилищни комплекси в Бургас.
Коалиция „Ние, Гражданите” залага в предизборната си програма и реализирането на изготвения проект за изграждане на стадион в к-с Меден Рудник. От коалицията ще настояват през следващия мандат да бъде избрано място, след предварително обществено обсъждане, за изграждане на статуя на символа на Бургас Св. Николай Чудотворец.
От местната коалиция ще настояват и за отпадане на разширения вариант на „Синя зона” и същата да остане само в ЦГЧ, при граници: ул. „Болаир”- ул. „Хр. Ботев”- ул. „Сан Стефано”- ул. „Цар Симеон”.
Най-амбициозният проект, който от коалиция „Ние, Гражданите” са заложили в предизборната си програма е за предприемане на действия, с крайна цел, изграждане на транспортно съоръжение, леко метро, в Бургас.

.jpg)





Чешката полиция разследва евентуална руска следа при пожар в завод за отбрана
30-годишна жена е загинала при катастрофа на АМ „Тракия“ край Нова Загора
Арина Сабаленка стигна осминафиналите в Маями и продължава защитата на титлата
Българинът привикна, че парите в политиката са мръсни и вече и не пита откъде са
БДУ инициира национална конференция за връзката между социалните услуги и образованието
17-годишен вратар е в болница след тежък инцидент по време на мач
Над 150 души продължават да живеят в постоянен страх в софийски блок
Независимият културен сектор под силен финансов натиск, заради забавените плащания по ПВУ
Фатих Бирол: Светът е в енергийна криза, по-тежка от шоковете през 70-те
Почина бившият премиер на Франция Лионел Жоспен
Пътната помощ излиза на протест на АМ "Тракия "заради съмнения за непрозрачни разходи
Последната седмица на март ще бъде неочаквано добра за 5 зодиакални знаци
