×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ефектът на доминото поразява туризма след фалита на „Томас Кук“, извозват туристите от Слънчев бряг безплатно


Ефектът на доминото поразява туризма след фалита на „Томас Кук“, извозват туристите от Слънчев бряг безплатно
Хотелиерът Христо Галбачев сподели, че е възстановил по-голямата част от средствата от кредита за ремонт, който е взел от фалиралата компания „Томас Кук“
26 Септември 2019, Четвъртък, 07:48 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Не можем да оставим туристите на улицата, ще поемем разходите, каза Христо Галбачев

3950 туристи на фалиралата британска компания „Томас Кук“ остават в България. Те са настанени в 33 хотела в Слънчев бряг и в 21 в област Варна. Това каза пред бТВ управителят на фирмата, която е основен партньор и представител на „Томас Кук“ в България  Христо Галбачев.

„Вчера извозихме доста голямо количество чужденци. Имахме среща с представители на „Томас Кук“ и с някои от нашите партньори. Взе се решение да извозим туристите. Не можем да ги оставим на улицата. Ще поемем транспортните разходи, с изключение на индивидуалните клиенти в малките хотели. Те ще си хванат такси и после ще си възстановят разходите“, добави той.

Ефектът на доминото, от който се страхуваха туристите, се случи. Дъщерните компании на „Томас Кук“ в Германия, Австрия и Полша също фалираха. От това са засегнати всички техни туристи. Новината дойде два дни, след като най-старият туроператор във Великобритания прекрати дейността си, уточни водещият на „Тази сутрин“ Антон Хекимян. 

„Вчера, след като се получи съобщението от централата в Германия за фалита, трябваше да спрем екскурзиите. Всички туристи, които са в България, ще си останат в хотелите. Няма да бъдат местени. Единственият проблем е, че някои хотели затварят по-рано, отколкото са обявили. Туристите обаче няма да останат на улицата“, уверява Галбачев.

„Нямахме предварителна информация за фалит. Изненада бе за цял свят банкрутът на компанията“, добави той.

В хотела в Слънчев бряг, който Галбачев управлява, в момента има 93 туристи. Той сподели, че по-голямата част от кредита, който взел от „Томас Кук“ преди няколко години за ремонт, е изплатен. Дългът бил в размер на няколко милиона евро. 

Фалитът ще се отрази върху организираните пътувания на всички останали туроператори в света, каза още хотелиерът, който е и представител на „Томас Кук“ в България,
 


В категории: Несебър


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
13
Коментара
Флагман.БГ Ивайло Мирчев: Този бюджет е по-лош Ивайло Мирчев: Този бюджет е по-лош 07/12/2025, Неделя 19:41 4
13
Коментара по темата
13.
мазен демократ
26.09.2019 12:32:44
9
4
Най-важното е,че ще има гей парад и ние ще сме там ,за да си друсаме трътките,напук на гадните комунисти,които харесват жени!
12.
!!!!!!!!!!!!!!!!!
26.09.2019 11:51:36
6
5
Слагай по десет нехаресвания наведнъж, бесней че хората си харесват социализма, гнидо. Каквото и да правите модераторчета, губите.
11.
АЗ
26.09.2019 11:33:58
0
2
СТИГА ГЛУПОСТИ......НИЩО НЕ СЕ Е ПРОМЕНИЛО,ВСИЧКО Е ПРЕДВИДЕНО...
10.
до 9
26.09.2019 11:22:53
1
7
Не ти се пише защото не можеш ! Ти виж жълтите жилетки във Франция, те са социалисти, някои от тях комунисти.
9.
???
26.09.2019 11:15:04
1
1
До 8
Не ми се пишеше толкова много. Виж Бербар Тапи във Франция!
8.
до 7
26.09.2019 11:06:58
4
15
През социализма бяха, нямаше мърдане тогава. Всички се правиха на такива. Дори най големите плъхове, мишкуваха и слушаха. След 89та една част от тях си показаха истинската същност. След 89та във властта на България никога е нямало нито един комунист. Комунизма е идеал. Истинския комунист си остава такъв за винаги. За това и убиха Тодор Живков. След 89та може би единствено Жан Виденов бе истински. За това Сорос и всички в парламента го смазаха. НЯМА КОМУНИСТ КОЙТО ДА Е ЗА ЧАСТНАТА СОБСТВЕНОСТ ! Това е факт.. В България имаше социализъм, не комунизъм. Комунизма е равенство при което земята, природните ресурси, природните богатства, плажа, водата, морето, гората, земята са на ВСИЧКИ ХОРА
7.
???
26.09.2019 10:51:23
4
4
До 5
Много добре разбираш за какво говори 4номер. Това, че нашите комунисти не бяха истински е друга тема.
6.
Комунист
26.09.2019 10:47:01
1
18
Английските прасета окрадоха Томас Кук като си раздадоха само последната година десетки милиони паунди бонуси. Умишлено това го направиха преди Брексит. Сега ще си прокарат нова фирма и ще търгуват с нея. Целта е да не платят на немците и шибания ЕС въобще. С това и нашите тарикати изгърбиха. Сега ангелкова търчи и не знае какво да прави. Та едните капиталистически измамници и боклуци, прецакаха другите.
5.
до 4
26.09.2019 10:28:19
13
13
Кои са комунисти бе иди.т ? Томас Кук лби са комунисти където окрадоха парите и изгърбиха нашите боклуци. СДСарите ли са комунисти където приватизираха хотелите ? СИК, ВИС, за хотелиер комунист къде си чувал бе малоу..ник ? Я прочети какво е комунизъм бе невежо ! Къде си чул и видял комунист по света и частна собственост ? Да е.. и олиг...рените ви невежи
4.
Браво
26.09.2019 09:45:58
12
10
Една добра новина дойде и вашето време,еба ви се майката комунисти и ченгета от ДС
3.
Govedarov
26.09.2019 09:15:05
1
26
Напишете на търсачката името Христо Гълбачев и ще прочетете колко фирми регистрира , с цел пренасочване средства от една дейност в друга, за това има запори на сметки от кредитори ремонтирали хотела му и задължения за транспорт.
2.
транспорт
26.09.2019 09:10:23
0
24
Защо псевдо хотелиера Христо Галбачев не си издължи задълженията на транспотните фирми ,още от сезон 2018. и има наглостта да дава изявления за коректност
1.
местен
26.09.2019 08:45:25
0
11
Уви това е само началото и Брекзит лосле идва ...гответе се вий За нови неприятности!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
"Super Talent Competitions" отвори врати в София с първо издание, организирано от Мария Табакова "Super Talent Competitions" отвори врати в София с първо издание, организирано от Мария Табакова Понякога човек трябва да бъде по-смел дори от мечтите си, за да ги осъществи Евакуирани са трима души от танкера, бедстващ край Ахтопол Евакуирани са трима души от танкера, бедстващ край Ахтопол На борда остават 7 члена на екипажа Фатална катастрофа на пътя Севлиево-Габрово Фатална катастрофа на пътя Севлиево-Габрово Загина 62-годишен шофьор Всички да се учат от Бургас, морският град метна останалите в малкия си джоб Всички да се учат от Бургас, морският град метна останалите в малкия си джоб Празничната украса впечатлява с мащаб, стил и истинско европейско ниво Тези 3 съставки правят чудеса при артрит Тези 3 съставки правят чудеса при артрит Заболяването може да засегне хора от всички възрасти Ключови въпроси за еврото - могат ли да изгорят спестяванията ни, ще скочат ли до небето лихвите Ключови въпроси за еврото - могат ли да изгорят спестяванията ни, ще скочат ли до небето лихвите Банкери със съвети по 5 горещи теми, свързани със смяната на валутата от Нова година Никола Барбутов: У дома съм, но не съм свободен Никола Барбутов: У дома съм, но не съм свободен От седмица вече съм у дома. Не съм свободен – на крака ми има гривна и съм с мярка "домашен арест“, но все пак заспивам до семейството си Рискът от изкуствения интелект: Кой ще плаща данъци, ако ботове заменят всички ни? Рискът от изкуствения интелект: Кой ще плаща данъци, ако ботове заменят всички ни? Meждyнapoднaтa opгaнизaция нa тpyдa пpoгнoзиpa, чe eдин oт вceĸи чeтиpимa paбoтници пo cвeтa, ĸoнцeнтpиpaни в cтpaнитe c виcoĸи дoxoди, зaeмa длъжнocт c извecтнa cтeпeн нa излaгaнe нa изĸycтвeния интeлeĸт Властите с 30-минутна операция над блокирания "Кайрос" Властите с 30-минутна операция над блокирания "Кайрос" Бяха доставени средства от първа необходимост за екипажа Орлин Горанов на колене пред Софи Маринова Орлин Горанов на колене пред Софи Маринова Най-незабравимият момент от юбилейния концерт на Софи Маринова безспорно беше появата на Орлин Горанов
Рискът от изкуствения интелект: Кой ще плаща данъци, ако ботове заменят всички ни? Рискът от изкуствения интелект: Кой ще плаща данъци, ако ботове заменят всички ни? Meждyнapoднaтa opгaнизaция нa тpyдa пpoгнoзиpa, чe eдин oт вceĸи чeтиpимa paбoтници пo cвeтa, ĸoнцeнтpиpaни в cтpaнитe c виcoĸи дoxoди, зaeмa длъжнocт c извecтнa cтeпeн нa излaгaнe нa изĸycтвeния интeлeĸт Майка на 5-годишно дете съсипа луксозна кола с фойерверк, искала да зарадва малчугана за Никулден Майка на 5-годишно дете съсипа луксозна кола с фойерверк, искала да зарадва малчугана за Никулден Голям гаф в Германия, за щастие няма пострадали хора Франсис Форд Копола продаде часовник за 10,8 млн. долара Франсис Форд Копола продаде часовник за 10,8 млн. долара Колекционер не се посвени да извади близо 11 милиона в щастска валута Япония в битка с деменцията: Как технологиите се превръщат в последна надежда Япония в битка с деменцията: Как технологиите се превръщат в последна надежда Над 18 000 възрастни се изгубват годишно в Япония, а страната залага на роботи, AI и GPS, за да овладее кризата САЩ - Европа се разпада икономически и може да се срути цивилизационно до 20 години САЩ - Европа се разпада икономически и може да се срути цивилизационно до 20 години Американската стратегия за национална сигурност очертава мрачен анализ: спад на раждаемостта, масова миграция, икономическа стагнация и политическа криза застрашават бъдещето на континента Булката беглец и в реалния живот - ето кои звезди избягаха пред олтара Булката беглец и в реалния живот - ето кои звезди избягаха пред олтара Сватбата на Суифт и Келси е най-чаканото светско събитие в САЩ и е нормално да има промени в редица детайли по самата брачна церемония Може ли работодателят да те уволни, ако си в болничен Може ли работодателят да те уволни, ако си в болничен Срокът за изпитване не може да бъде по-дълъг от 6 месеца, а когато за работата е определен срок, по-кратък от една година – срокът за изпитване е до един месец Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат „ ЕС трябва да бъде премахнат, а суверенитетът да бъде върнат на отделните страни, за да могат правителствата да представляват по-добре своя наро д“, написа Мъск на страницата си в социалната мрежа Х Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат Бюрокрацията на ЕС бавно до смърт задушава Европа, коментира предприемачът Седем загинали и 11 ранени при катастрофа между автобус и камион в Турция Седем загинали и 11 ранени при катастрофа между автобус и камион в Турция Шофьорът на камиона е задържан от полицията
Бойко Борисов Бойко Борисов Изнасям три деца по комшиите. Те комшиите се възмущават вече. Виждам, че другите партии мълчат, но животът е колело и ще дойдат и пред техните къщи Виц на деня Виц на деня - Защо червенокосите са по-страстни?
- Защото, под ръждив покрив, в мазето винаги е мокро.
Виц на деня Виц на деня Събужда се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хубавите неща стават бавно. Затова толкова трудно ставам сутрин!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори