Експерти алармират: Колите с неизправни газови уредби са бомби със закъснител
От асоциацията на автогаз сервизите настояват за законови промени
Автомобилите с неизправни газови уредби са като движещи се бомби със закъснител на пътя, казват експерти от бранша. Предупреждават, че без бързи промени в закона, инциденти като този с взривената кола на бензиностанция в Добрич, ще продължат. При взрива на газовата бутилка преди дни загина жена, а друга беше ранена, посочва NOVA.
От асоциацията на автогаз сервизите настояват срокът за регистрация на газови уредби на автомобили да се намали максимално.
А шофьорите да са длъжни да информират КАТ до месец след монтирането й.
Една газова бутилка има между 5 и 7 години срок на годност, обясни Александър Бъчваров, собственик на автосервиз. Той не съветва шофьорите да купуват втора ръка от интернет.
„Много е важен техническият преглед. Да се преглеждат обстойно нещата- дали има изпускане и течове от редуктора, дали съединенията, през които минава газта са в достатъчно добро състояние. Бутилките трябва да се сменят периодично”, обясни Александър Бъчваров.
Бивш шеф в МВР: Интерпретациите около „Петрохан“ водят до фикция, не до истина
Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали
Kак да разпознаваме фалшивите банкноти и кои устройства са надеждни
Седем български състезатели стартират днес на Олимпиадата в Милано
Професор Рачев каза какво време ни очаква в близките дни
Адвокат Йорданка Бекирска посочи виновник за ужаса "Петрохан"
Пиян непълнолетен взе колата на баща си и катастрофира
Бивш вътрешен министър: Русия задържа килър в Дубай, ние не можем да открием кемпер на 70-80 км
Пребиха съдията, предложил брак на приятеля си на стадиона
Какъв празник е 10 февруари - има важни забрани
Времето днес ще е мразовито, но скоро настъпва обрат
Дневен хороскоп за 10 февруари: Предложение за работа и любов радват Телеца
