×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Как милиционери глобяват бай Трайчо и приятелката му за това, че се целуват в парк


Как милиционери глобяват бай Трайчо и приятелката му за това, че се целуват в парк
Глобата е за нарушаване на обществения морал
21 Септември 2019, Събота, 10:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Вижте драматичната история

Казвам се Трайчо Пенев. Като млад специалист започнах работа с шестстотин деветдесет и два лева стари пари. Удържаха ми месечно по тридесет и четири лева и десет стотинки ергенски данък. Това бяха страшно много пари.

Една вечер, целувайки се с приятелка в Парка на свободата, двама милиционери ни глобиха за нарушаване на обществения морал. Мене — петнайсет лева, нея — десет. Как видяха в тъмното кой за колко се целува така и не разбрах.

—Триста двайсет и пет лева и двайсет и пет стотинки ергенски данък плащам годишно! — възропта приятелката ми в рамките на позволеното. — За какво го плащам, като не мога дори да се целувам.

—Като не искаш да плащаш, ожени се! — отсече по-умният от двамата милиционери.

Връщайки се посърнал в мрака, пресмятах на ум. Ергенският ми данък възлезе на четиристотин и девет лева и двайсет стотинки. Събран с нейния, правеше осемстотин тридесет и четири лева и четиридесет и пет стотинки.

Оженихме се. Край на ергенския данък. Заживяхме щастливо като в народните приказки и в уводните статии. Докато един ден се прибрахме посърнали. Била изтекла една година, през която, според закона, трябвало да си направим дете. Как да им обясниш, че през цялата година само това правихме. Правихме го с любов.

Продължихме да го правим, но като партийно поръчение. Не ще и не ще!

В поликлиниката прегледаха жена ми. Нищо й нямало. Да сме продължели работата си, трудът ни щял да бъде възнаграден.

Не стига, че се трудихме всеотдайно, ами взеха, че повдигнаха ергенския данък на десет процента. Жена ми възропта. Аз съм бил виновен. Тръшка се, плака — отидох на лекар. Намери ме външно за нормален. Това го знаех и без да съм лекар. Трябвало обаче да се види и материалът. Предаде ме на една сестра. Няма да влизам в под-
робности, но сестрата ми помогна много. На следния ден получих резултата — стерилен! Да съм знаел, да не се женя. И тъй, и иначе — ергенски данък. От деня на сватбата бяха ми взели 684 лева нови пари. Страшно много пари бяха на него време. /

След няколко месеца ми се обади сестрата. По време на вземането на материала била забременяла. От мене, стерилния. Искала да абортира, но ОФ-то не й разрешило и докато се оправи… В пети месец била. Ако не съм искал жена ми да разбере…

Реших да я разоблича. За съда ми трябваха двама свидетели. За всеки случай заложих на четири. И четирите — колежки.

Идиоти! Не колежките, а онези от поликлиниката. Забременяха и четирите. Отгоре на всичко жена ми разбра. Не за колежките, а за сестрата. Изпратила телеграма: „Честит син!“

Разведохме се, въпреки че ОФ-то не беше съгласно. Ергенският данък беше вече петнайсет на сто. Наврях се да живея в килера — с този ергенски данък и издръжката на пет деца откъде пари за свободен наем?! За храна не стигаха. Да не говорим за полов живот.

Така — цяла година. Бившата ми жена спи сама в стаята, аз — карциран в килера. Яде ми се, та ми се плаче! Докато една нощ ми причерня. Отидох при нея, извиних й се, целунах й ръка и се мушнах в леглото. Изхвърли ме! Как така неженени! Не е по социалистически.

Тогава разбрах, че била станала партиен секретар.

Оженихме се повторно. Легнахме си. Каза ми да не я докосвам. Бременна била.

Бременна! Грабнах я на ръце. Разцелувах я. Тя ме гледа и не вярва на очите си:

—Абе, глупако, детето не е твое!

—Как да не е мое?! Ако си купим крава и тя се отели, на кого е телето. Наше! Значи — край на ергенския данък.

Източник: socbg.com.


В категории: Ретро Флагман


16
Коментара
Емел МАХМУД Спират даването на ваучери за храна Спират даването на ваучери за храна 07/06/2026, Неделя 21:32 3
Флагман.БГ 4 зодии отварят нова врата 4 зодии отварят нова врата 07/06/2026, Неделя 19:20 0
Димитър КИРЯКОВ Отиде си актрисата Кина Дашева Отиде си актрисата Кина Дашева 07/06/2026, Неделя 19:00 0
16
Коментара по темата
16.
Ганьо
22.09.2019 01:20:29
0
3
Гербаджийска пропаганда за раята да се джафка и спори за да не задълбава в реалните проблеми. А именно корупция, безработица, бедност, инфлация и огромна престъпна дейност.
15.
дааа
21.09.2019 18:11:32
0
5
Сега си бъркат в гащите пред всички, правят си свирки пред блоковете, тъпотията е на мода
14.
!!!!!!!!!!!!!!!!!
21.09.2019 18:08:58
0
5
Курвалъка тогава е бил забранен ! На публични места още повече
13.
Соц кенефа
21.09.2019 18:02:54
6
2
В соц кенефа е така
12.
Петър
21.09.2019 17:21:24
2
0
Единствения факт не се публикува! Фиш от заплатата на "млад специалист".
Продължавай да плямпаш!
Няма смяна на банкноти, има обезценяване на същите! Когато говорим за "стари, и нови".
11.
Реалист
21.09.2019 17:18:40
0
0
Между другото, Петре, момата, която Трайчо е целувал в Парка на свободата /днес Борисовата градина/ е работила тогава за 542 стари лева.
10.
Реалист
21.09.2019 17:11:22
0
1
До №8
Е точно заради тези възникващи в главицата ти въпроси ПЕТРЕ ти е нужен мозък!
В статията не се говори за години, но при наличието на факти сам човек, с мако мозък, може да разбере за кои времена става въпрос.
Факт №1 "стари пари" "нови пари" това идва да ни покаже че е имало смяна на банкнотите. Както всички би трябвало да знаем смяна е имало 1951, 1962, 1999г
факт №2 " ергенския данък му е 34,6лв" при наличие на такъв данък значи изключваме смяната на парите през 1951, а както знаем не може да става въпрос и за 1999г
И какъв е извода? В разказа става въпрос за годините около 1962 и тогавашната смяна на парите. Питай чичо си гугъл той ще ти каже, че през 1962 смяната е била 10:1, тоест вместо всеки 10 стари лева са давали 1 нов.
9.
.....
21.09.2019 16:45:49
0
1
По голяма простотия не можахте ли да измислите
8.
Петър
21.09.2019 16:36:49
2
0
Реалист,
Тази игра със "стари, и нови" я плямпай на някой друг!
Точно за това искам да се публикува фиш! А не разкази в свободен текст.
Къде в статията се говори за години?
Данъкът се въвежда 1951 г.!
Чета, и не вярвам на ушите си.
Да, долнопробни лъжи! Докажи обратното.
7.
Реалист
21.09.2019 15:15:45
1
10
До Петър!!!
Петре, петре, ако когато четеше разбираше какво четеш, щеше да си видял в текста думите "стари пари" и съответно "нови пари". Което за времето около 1962г е било нормална реплика и е значело 10:1 обезценяване. Или трайчо ако през 1961 е взимал 692 лева, към средата на 1962г е взимал 69лв и 20 ст заплата в по нови банкноти.
Ма то мозък и знание се искат, преди да наричаш хората долнопробни.
6.
дедо Ванго
21.09.2019 13:40:07
21
6
Бяхме колеги с Трайчо. Той беше млад специалист, а аз млад джедай. За заплати не говорехме, защото на него му плащаха в пари, а на мене в бразилски рубли. Веднъж се целувах с Тодор Живков в Морската, когато се появи приятелката на Трайчо - Иван от Комлука. Спретнахме огрия, ама се оказа в последствие че Иван ни е лепнал трипер. Иван се оправда, че Трайчо му го е лепнал и за това го глобиха милиционерите. Така бе по соц. време, ако искате вярвайте, ако не дишайте повече лепило.
5.
Петър
21.09.2019 13:22:45
6
3
Моля покажете фиш за твърдението ви (заплата за млад специалист)?! Ако ли не сте най-долнопробни лъжци.
4.
ха ха ха
21.09.2019 13:14:53
0
8
голям майтап. разсмяхте ме.
3.
Ларито
21.09.2019 10:45:41
16
8
Сифтето я глобиха дето ми духаше на колудрума
2.
LSFC
21.09.2019 10:25:15
30
8
Мeн пък ме глоби свежа кака гербаджийка 70 леваС,даже ми задигнаха колата от място което не е забранено,неделя е няма синя зона и кво да обвиня световния империализъм и Сорос ли че жената е тъпа,нагла и не познава закона за движение по пътищата
1.
Егати
21.09.2019 10:12:46
21
14
Бозата....Някаква друга приказка,защо не измислите...
Тоооова е некаква партенка.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Стотици са на плажа в Созопол за грандиозното откриване на сезона под звездите! Стотици са на плажа в Созопол за грандиозното откриване на сезона под звездите! Созопол е дух, вдъхновение, Созопол е романтика, благодаря ви, че посрещате гостите ни с усмивка, каза кметът Янакиев Любо Пенев с емоционално обръщение след "Мача на надеждата" в Бургас Любо Пенев с емоционално обръщение след "Мача на надеждата" в Бургас Футболни легенди и повече от 12 хиляди фенове се събраха на стадион „Лазур“ в Бургас за благотворителния мач, организиран от фондацията на Стилиян Петров Арт конкурсът SuperTalent Competition в Бургас събра над 1500 участници и международно жури Арт конкурсът SuperTalent Competition в Бургас събра над 1500 участници и международно жури Културният дом НХК се превърна в сцена за мащабното събитие, организирано от Мария Табакова БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Романтичният Созопол дава старт на Лято 26 с концерт на Тони Димитрова под звездите Романтичният Созопол дава старт на Лято 26 с концерт на Тони Димитрова под звездите Събитието ще открие кметът на община Созопол и кани всички жители и гости да бъдат част от "премиерата" на едно обещаващо лято край морето Бизнесменът от Несебър Митко Саръстов е мъжът, който нападна кондукторка и рани шофьор на автобус №12 Бизнесменът от Несебър Митко Саръстов е мъжът, който нападна кондукторка и рани шофьор на автобус №12 Саръстов е настанен в Центъра за психично здраве за лечение, а по случая вече е образувано досъдебно производство Сафридът евтин на пазара, но златен в чинията в ресторанта Сафридът евтин на пазара, но златен в чинията в ресторанта Това е най-търсената риба и се поръчва масово по заведенията край морето Верижна катастрофа затвори главен път за София Верижна катастрофа затвори главен път за София Инцидентът е в района на Лясковец Цените на ягодите и черешите паднаха през седмицата Цените на ягодите и черешите паднаха през седмицата Държавната комисия по стоковите борси и тържищата отчита сериозен спад в цените и на повечето зеленчуци 3 зодии ще ринат пари с лопата през новата седмица 3 зодии ще ринат пари с лопата през новата седмица Благоприятните астрологични аспекти засилват личната стойност, привлекателността и шанса за материален напредък
БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ След себе си Годфри оставя съпругата си – актрисата Аманда Уокър, както и син и дъщеря Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор 17-годишният Нокс напомни на ролята на Брад Пит в "Боен клуб" с бойните си умения След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След кончината на кечиста започна разследване, след като дъщеря му се усъмни в причината за смъртта му Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Мадяр обеща да регулира притока на работници от страни извън ЕС Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято От безплатни общински зони до луксозни плажове с висока минимална консумация - ето какво трябва да знаят българските туристи Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Съпругата на бившия френски президент Жак Ширак си отиде на 93-годишна възраст, а президентът Еманюел Макрон отдаде почит към паметта ѝ Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Вотът се превръща в решаващ тест за правителството на Никол Пашинян и бъдещето на мирния процес с Азербайджан Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Делото бе гледано от пакистански съд. В Западна Европа подобни деяния остават ненаказани с десетилетия След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори