Ремонтът на АМ "Хемус" приключва до средата на декември
Пускат движението в дясното платно между Шумен и Варна, както и по "Коренишки дол"
До средата на месец декември трябва да приключи ремонтът и да бъде възстановено движението в двете платна по три участъка от автомагистрала „Хемус“. Това са виадуктите при с. Потоп и „Коренишки дол“ и дясното платно на 6,6-километрова отсечка между Шумен и Варна, съобщиха от министерството на регионалното развитие.
"АМ "Хемус" е важна пътна артерия, по нея се провежда движението за Северна и Североизточна България и повече не можеше да се отлага извършването на ремонтно-възстановителни мероприятия, с което да се гарантира безопасни условия на движение е недопустимо", заяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Петя Аврамова.
Ремонтът на лявата тръба на тунел „Витиня“ трябва да завърши до края на 2020 г. В тунела, дълъг над 1000 м, трябва да бъде изпълнена и връзка между двете тръби – пешеходна и пътна за пожарни автомобили, което прави този ремонт още по-сложен.
За да бъде решен въпросът с осигуряване на още една активна лента на автомагистрала „Тракия“ в отсечката Пловдив – София, трябва да се направи проучване за възможностите за нейното изграждане, коментира министър Аврамова.
По този въпрос трябва да се работи, но има и други приоритети, свързани с пътния сектор, които ние следваме. Неслучайно в момента приоритет е изграждането на АМ „Хемус“, която е в Северна България, и трябва да бъде приоритет за нейното развитие, за да може да догони развитието на Южна България, подчерта министърът.
Аз отговарям за Десислава Атанасова за времето, когато е била в ГЕРБ, каза Бойко Борисов
От столичния бохем до всеотдайния баща: Мартин Елвиса показа порасналите си красиви дъщери
Секунди между живота и смъртта: Дърво премаза кола в движение край Джебел, а полицията шокира шофьорката с абсурден отказ!
Череши гният по дърветата, а цените в магазините растат: Стопаните предупреждават за масови фалити
Демерджиев обяви война на корупцията в МВР: Говори за тайни SMS-и, проверки на полети и „интересни факти“ за Десислава Атанасова
Руските жени отказват да раждат, нацията се топи с до 800 000 души на година
Комбайн преряза ръката на млад работник при тежък инцидент край Исперих
Миш-машът - любимото ястие на Тодор Живков
Държавата плаща за детегледачка: До 8 часа безплатна грижа за деца до 4 години по нов проект
18-годишен с БМВ излетя на тротоара и се заби в стълб, на косъм от брутална трагедия с майка и дете във Варна
Черешов колапс в Кюстендил: Реколтата гние по дърветата заради ниски цени
Цените на чушките и тиквичките се сринаха, но доматите и плодовете поскъпват
