×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Георги Илиев отново ще е кмет на "Слатина", в "Искър" ще има балотаж
  • Димитър Маринов ще снима филм със Скарлет Йохансон
  • Шефът на Renault подаде оставка
  • Печки, перални и хладилници поскъпват с до 1000%
  • МВР се събира на национално съвещание
  • Над 50 хил. десетокласници се явяват на НВО по математика
  • В Източните Родопи се родиха три нови зубърчета
  • Официално: Стартират разговорите между Филипов и Зингаревич за ПФК Ботев
  • Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Митко Щерев прости на Лили Иванова


20 Септември 2019, Петък, 09:57 ч.
Автор: Флагман.бг

Композиторът иска среща с примата след 15-годишна война

Кръвните врагове Лили Иванова и Митко Щерев са на път да заровят томахавките. След почти 15-годишна война легендарният композитор бил готов да подаде ръка на примата. С напредването на възрастта Щерев осъзнал, че този конфликт му тежи и често си задавал въпроса: „Защо стана така?“

Тъй като с певицата, над чийто репертоар се е трудил години наред, не се били виждали очи в очи дълго време, Митко не смятал за удачно да я потърси лично.

Неговото предложение било и двамата да изпратят свои представители на мирна среща, на която да се обсъдят неразбирателствата им, да се намери решение, а после Щерев и Лили да си стиснат ръцете. За момента обаче примата все още не била дала положителен отговор за предложението на музиканта, пише вестник Ретро.

Припомняме, че крахът в дългогодишното им приятелство и сътрудничество настъпи през далечната 2010 година, когато двамата се изправиха един срещу друг в съдебната зала. Тогава Лили заведе дело срещу Щерев за обида, след като той я разкритикува в своя статия. Примата поиска 5000 лева компенсация за нараненото си достойнство. Композиторът пък й скочи, че в биографичната си книга тя дискредитирала него и семейството му.

Авторът на „Осъдени души“ още помни 6-те обиди, нанесени му от редовете на книгата на Лили Иванова. Сред тях бяха фразите: „беден като манастирска мишка“, че жена му Катерина „имала нещо с един от музикантите му“, „малък човек да видиш наежен, смешно изглежда“.

Четири години преди това пък Щерев забрани на естрадната звезда да изпълнява 17 негови песни, защото тя не била финансово коректна към него и не му плащала авторските му отчисления за тях.
На този етап създателят на „Диана експрес“ бил готов отново да работи с някогашната си приятелка, но при условие че тя се съгласяла отношенията им да са чисти и в юридически план. Подобни спорове примата имаше и с други двама големи композитори – вече покойните Асен Гаргов и Тончо Русев.

И от двамата обаче Иванова успя да получи прошка, докато все още бяха на този свят. От скоро дори изпълнява по концерти емблематичния си хит „Детелини“, който Гаргов й бе забранил да пее. За връщането на шлагера в репертоара съгласието си дали и синът, и вдовицата на композитора.


В категории: Лайфстайл


3
Коментара
Показа безкрайни крака
Показа безкрайни крака 16/06/2025, Понеделник 21:57 0
Стегна куфарите за Гърция
Стегна куфарите за Гърция 16/06/2025, Понеделник 21:40 1
Закъса много
Закъса много 16/06/2025, Понеделник 21:20 0
Показа се с лъскаво Ферари и...
Показа се с лъскаво Ферари и... 16/06/2025, Понеделник 20:33 3
Сполетя го голям ужас
Сполетя го голям ужас 16/06/2025, Понеделник 20:00 0
Флагман.БГ Направи разтърсваща изповед Направи разтърсваща изповед 16/06/2025, Понеделник 19:40 2
Див екшън в голям роден град
Див екшън в голям роден град 16/06/2025, Понеделник 19:24 0
Флагман.БГ Кара кола за 500 бона Кара кола за 500 бона 16/06/2025, Понеделник 19:00 10
Заляха я с критики
Заляха я с критики 16/06/2025, Понеделник 18:40 3
3
Коментара по темата
3.
Явор
21.09.2019 17:50:24
0
1
Едва ли ще му прости Лили ,тъй като Митко си е същият ще започне пак с претенциите си.Той като няма пари или съди някого или тича по жълти вестници да плюе ,а като види дебелият край иска прошка.
2.
Георги
20.09.2019 16:00:24
0
3
Да, но е изпяла чудесни негови песни, които ще е жалко да не се пускат по радиата и изпълняват.
1.
Фен
20.09.2019 10:40:06
3
6
Великата Лили Иванова не беше ли известна и преди творчеството на М.Щерев?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ограничават движението по магистрала „Тракия“ към Бургас, шофьорите да внимават! Ограничават движението по магистрала „Тракия“ към Бургас, шофьорите да внимават! От АПИ предупреждават, че ще се ремонтира надлеза над жп линията за София Показа се с лъскаво Ферари и... Показа се с лъскаво Ферари и... Размаха среден пръст Голямо джакузи с минерална вода ще има в Дома за възрастни край Ветрен, строят го до гората Голямо джакузи с минерална вода ще има в Дома за възрастни край Ветрен, строят го до гората Ще има и допълнителни услуги, за да може в максимална степен да се възползват от екстрите, които безплатно Община Бургас ще им осигури, каза градоначалникът Направи разтърсваща изповед Направи разтърсваща изповед Прея е имала тежко детство "Черноморец" ще домакинства извън Бургас "Черноморец" ще домакинства извън Бургас Преговорите за "Лазур" не са се увенчали с успех Див екшън в голям роден град Див екшън в голям роден град Охранители на дискотека пребиха трима мъже в Русе Ваня Григорова разкри защо напусна групата на БСП, привиждат й се канибали Ваня Григорова разкри защо напусна групата на БСП, привиждат й се канибали Социалистите сами умират и без да правя нова партия, каза тя Кара кола за 500 бона Кара кола за 500 бона Тони Стораро е любител на бързите автомобили Слънчев бряг дава старт на Лято 2025 Слънчев бряг дава старт на Лято 2025 Очаква се да затвърди позицията си на водеща европейска парти дестинация Министър Жечо Станков в Люксембург: Сигурната и достъпна енергия за хората и индустрията остава наш приоритет Министър Жечо Станков в Люксембург: Сигурната и достъпна енергия за хората и индустрията остава наш приоритет Пред колегите си eнергийният министър подчерта важността на баланса между стратегическите цели на ЕС в областта на декарбонизацията и нуждата от сигурни и предвидими доставки на конкурентни цени
Иран ще удря нефтени рафинерии и ядрени обекти на Израел, зове хората да бягат от  Тел Авив Иран ще удря нефтени рафинерии и ядрени обекти на Израел, зове хората да бягат от Тел Авив Израелска атака прекъсна живото предаване на иранската държавна телевизия, а САЩ изпрати три самолетоносача да спасяват съюзниците им от мъстта на Техеран Показа безкрайни крака Показа безкрайни крака Шейк е фина жена Стегна куфарите за Гърция Стегна куфарите за Гърция Сафарова отиде на остров Миконос Закъса много Закъса много Макар и милионер, Джъстин Бийбър не се радва на безоблачни дни Двойка на обща възраст над 200 години се радва на първа рожба Двойка на обща възраст над 200 години се радва на първа рожба Родителите са костенурки Синът й се размина на косъм от смъртта Синът й се размина на косъм от смъртта Твърди се, че мъжът има сериозни проблеми с наркотиците Сполетя го голям ужас Сполетя го голям ужас Прегази симпатична животинка с болида си Заляха я с критики Заляха я с критики тговорът на Парис Джексън обаче не закъсня и е отвъд официалния изказ Ще реставрират знакова сграда в Поморие Ще реставрират знакова сграда в Поморие След преустройството, сградата на Стария съд ще се превърне в „Дом на културата и традициите“ и ще служи като културен център Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Полет LH752 е бил на път за Хайдарабад и се е върнал обратно, докато е прелитал над българското въздушно пространство
Никушор Дан, президент на Румъния Никушор Дан, президент на Румъния Единственият език, който Русия разбира, е този на силата Виц на деня Виц на деня - Тате, как се запознахте с мама?
- Язе тогава карах такси, а она немаше пари да си плати...
Виц на деня Виц на деня Редник подмазвач:
- Господин старшина, вие сте гений!
- Ти да не си по-хубав бе?! Два непоряда по служба...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За съжаление в Европа сме познати като разбойници, проститутки и рафинирани мошеници
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори