×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Подземната улица в Бургас и част от кръстовището между улиците „Христо Ботев“ и „Княз Борис Първи“ е затворено за движение до 18 часа на 25 април.
  • В началото на сезона за изкачване, огромен леден блок блокира пътя към Еверест
  • В началото на сезона за изкачване, огромен леден блок блокира пътя към Еверест
  • Гюров прави промени в МС в последната минута
  • Балансът на силите се променя: Финландия влиза в ядрената игра
  • Близо 6 по Рихтер удари в района на Крит
  • До 20 градуса в неделя, очаква ни застудяване и дъжд около 1 май
  • Родители сигнализират за бити, заключвани и тормозени деца в детска градина в Павликенско
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кой е съдия Калин Калпакчиев и как убиецът Полфрийман се вклини в соросоидното лоби, осигурило свободата му


Кой е съдия Калин Калпакчиев и как убиецът Полфрийман се вклини в соросоидното лоби, осигурило свободата му
Калин Калпакчиев на един от форумите, организиран от БХК. В ръцете си държи наградата за "Човес на годината" на Хелзинския комитет
20 Септември 2019, Петък, 10:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Преди години БХК го номинира за "Човек на годината", а днес съдия, гравитиращ около тяхното лоби, го освободи от затвора

Австралийският гражданин Джок Полфрийман излезе на свобода. Заслугата за това е на тричленен съдебен състав от Апелативен съд - София, начело със съдия Калин Калпакчиев - председател на Съюза на съдиите в България (ССБ). В съдебния състав влиза и Весислава Иванова - бивш член на ръководството на ССБ, пише Правен свят.

За решението на съда се разбра от медии, които от години дават трибуна на политическите декларации на съдийската организация, както и обслужват имиджа на съдии като Калпакчиев и Иванова. Полфрийман вероятно вече е много радостен, защото след множество усилия да попадне на съдебен състав, за когото европейските ценности и хуманизирането на наказателния процес трябва да са водещи, той все пак успя.

Реално - благодарение на решението на съдиите - Полфрийман "спестява" 6 години, 6 месеца и 25 дни "лишаване от свобода". Той не подлежи и на пробация, защото е чужд гражданин, а самото решение на състава, начело с Калпакчиев, е окончателно и не подлежи на протест.

На сайта на Апелативен съд - София има кратко съобщение, от което се разбира, че "апелативните магистрати намират жалбата за основателна и Полфрийман може да излезе на свобода".  "В случая са налице законовите основания за предсрочно условно освобождаване. Мотивите на съдебния състав ще бъдат публикувани на сайта на съда", гласи лаконичната информация на ръководената от съдия Даниела Дончева съдебна инстанция.

Самата Дончева от две години е обект на разправа от председателя на Върховния касационен съд (ВКС) Лозан Панов и върхушката на ССБ. За момента не е ясно и защо Апелативен съд - София не е информирал предварително обществеността и медиите, че предстои разглеждането на искане за условно предсрочно освобождаване от Полфрийман. Освен, ако това не е било изричното искане на осъдения, което изглежда е било възприето от конкретния съдебен състав, начело с Калпакчиев.    Съдебното решение по никакъв начин не буди изненада сред запознатите с работата на отделни софийски магистрати, заемащи ръководни позиции в обвързаната с политико-икономически и олигархични интереси организация - ССБ.

За освобождаването или преместването на Полфрийман, който е осъден на 20-години затвор за убийството на студента Андрей Монов на 28 декември 2007 г. в центъра на София, се работи активно вече над десет години. При това по всевъзможни начини, някои публични, но и други, които никога не са ставали достояние на широката общественост.    Факт е, че двама български главни прокурори - първо Борис Велчев, а по-късно и Сотир Цацаров, не се поддадоха на външния натиск и отказаха трансферирането на убиеца от България в Австралия. За сметка на това, множество лобистки организации, начело с Българския хелзински комитет (БХК) от години водят кампания по реабилитирането на Полфрийман.

Убиецът дори попадна преди години в класацията "Човек на годината" на БХК, но заради острото обществено недоволство номинацията му бе оттеглена. Важна подробност е, че носител на наградата "Човек на годината" е била колегата на Калпакчиев и Иванова - известната с политическите си пристрастия съдийка Мирослава Тодорова, която е и бивш председател на ССБ. Двете организации - БХК и ССБ, освен, че често изразяват общи становища, имат и общо финансиране - част от парите им идват от Фондация "Америка за България", както и от проекти по т.нар. Норвежки финансов механизъм, за чието разпределение отговаря българското подразделение на "Отворено общество" на Джордж Сорос.  

Факт е още, че решението на Апелативния съд е взето без това да е известно на медии, извън кръга от обслужващите ССБ и организации като БХК. И това далеч не е случайно, защото още преди три месеца, когато Полфрийман за пореден път потърси условното предсрочно освобождаване от Софийския градски съд, осъденият, а по-късно и председателят на БХК Красимир Кънев, изразиха недоволство от факта, че медиите бяха предварително информирани за това искане.   

Решението на съдебния състав, освен, че ще бъде посрещнато с остро недоволство от близките на убитото момче, сред които и бащата Христо Монов (известен психолог и бивш депутат от левицата), буди недоумение и заради обстоятелствата, че от години Джок Полфрийман буквално се гаври със затворническата администрация.

Австралиецът многократно организираше бунтове на лишени от свобода, повечето от които с тежки осъдителни присъди за убийства, засипваше с жалби ръководството на Министерството на правосъдието, както и Съда за правата на човека в Страсбург. Активни защитници на Полфрийман се оказаха и адвокати, които са сред водещите лобисти за легализиране на наркотиците у нас.    Бившият правосъден министър Христо Иванов, чиято биография е свързана с либералните неправителствени организации, също направи опит за легитимирането на Полфрийман.

Докато ръководеше правосъдното министерство, Иванов бе допуснал затворническо сдружение, основано от Полфрийман и адвокатите му, да участва в дискусии по облекчаване на условията на лишените от свобода у нас.    

В подкрепа на Полфрийман бяха ангажирани и множество австралийски медии и известни личности. Натиск за освобождаването на убиеца или поне за трансферирането му в родината, където щял да изтърпи остатъка от наказанието, са оказвали и различни дипломатически представители от Европейския съюз и Съединените щати.    За последните по-малко от три месеца - това е второто скандално решение на съдебен състав, който се ръководи от председателя на ССБ - Калин Калпакчиев.

Първото бе за връщането на делото за убийството на 6-годишния Никита, чието тяло бе открито в куфар край Панчарево. Калпакчиев върна делото, защото не бе харесал решението на съдия Атанас Атанасов от СГС, който освен, че не членува в ССБ, бе осъдил Герман Костин на най-тежкото наказание у нас - доживотен затвор без право на замяна. 

 


В категории: Темида


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
10
Коментара
Тервел ИЛИЕВ 2,7 млн. българи нямат пари за черни дни 2,7 млн. българи нямат пари за черни дни 24/04/2026, Петък 09:03 18
10
Коментара по темата
10.
Айхман
22.09.2019 01:31:59
0
2
Кой надеде силен вой заради уволняването на "великата" журналистка Силвия Великова от БНР-всички соросоиди на куп,защото критикувала Гешев, назначението на Пеевски и модела #КОЙ, нали?
Ама соросоидната журналистка мълчи и не отправи критика, в предаването си по националното радио, към другаря си соросоид,съдия Калин Калпакчиев, който пусна на свобода жестокия убиец Джок Фрийдман, противно на всички морални законови норми.
Българи, по делата ще ги познаете лакеите на евреина от "Отворено общество", враг номер едно на всичко българско и родно!
9.
Теодор
20.09.2019 15:35:29
10
9
Стига де. Това е само едно убийство. Човека си е платил с излежаване и доплатил в брой. Нормална сделка. Убития си е убит, убиеца си е платил. Това е жестоката действителност. Приемете я и ако толкова много не ви харесва. Ей ви го Пол Фрийман. Може лично да го посетите и да му изкажете или покажете мнението си. Ако беше убил моя син лично щях да се свържа с него след освобождаването му и да му покажа ефекта от пускането му на свобода.
8.
Браво на Съдия Калин Калпакчиев
20.09.2019 14:51:15
16
4
Съдия Калин Калпакчиев заслужава поста Министър на Правосъдието!
7.
А бе
20.09.2019 11:37:05
12
14
тоя защо е още жив??
6.
XX
20.09.2019 11:09:18
17
30
"Двете организации - БХК и ССБ, освен, че често изразяват общи становища, имат и общо финансиране - част от парите им идват от Фондация "Америка за България", както и от проекти по т.нар. Норвежки финансов механизъм"...
ценностите на плевнелиев, цветанов и плеяда други други евроатлантици....
5.
до 1
20.09.2019 11:03:13
8
9
Безмозъчен идиот ли си? Изглежда...
4.
4
20.09.2019 11:01:35
12
17
Флегман, мизерници такива, от кой гнусен сайт на лайнометната нежурналистика преписахте тази простотия? 30 сребърника стигат ли ви?
Чакаме възхвала за Гешев, Цацаров и Пеевски!
3.
Ахахаха
20.09.2019 10:43:28
8
21
И къде са ви източниците, драги ми разследващи "журнаГлисти?" Не всичко на света са теории на конспирациите, "автентични" НЛО кадри и съвети как да направим спермата си по-вкусна. Дори не сте си подписали подобието на драсканица - разбираемо защо - една голяма скалъпена плява, без нито един факт...
2.
гражданин
20.09.2019 10:40:26
18
31
И после Гешев не им харесва...излезли вчера адвокати лъжци срешу него.Не им харесва,защото ще им разкрие кирливите ризи на всчеки от Да България и гравитиращите около тях.
1.
...
20.09.2019 10:34:18
11
23
ЮДА!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
До 15 г. затвор за шофьора на автобуса от Малко Търново, съдът решава да го остави ли в ареста До 15 г. затвор за шофьора на автобуса от Малко Търново, съдът решава да го остави ли в ареста Мярката за неотклонение на водача ще се разгледа днес в Окръжен съд-Бургас, очаквайте подробности Полицай е ранен при масово сбиване в Кюстендил Полицай е ранен при масово сбиване в Кюстендил Четирима мъже са задържани след конфликт в квартал Изток, при който е пострадал и участник в боя Алое вера подпомага храносмилането и контрола на холестерола Алое вера подпомага храносмилането и контрола на холестерола Растението съдържа витамини, минерали, аминокиселини и фибри, но приемът му през устата изисква внимание Созопол посреща утре Antea Run 2026 с над 200 участници, временно ограничават движението Созопол посреща утре Antea Run 2026 с над 200 участници, временно ограничават движението Екстремното състезание стартира в събота от площад „Хан Крум“, ще премине през ключови райони на града и ще завърши на Амфитеатър „Аполония“ Първи търкания между ПП и ДБ - искат спешно да се издигне кандидат за президент Първи търкания между ПП и ДБ - искат спешно да се издигне кандидат за президент Още преди изборите се заговори, че коалицията между двете парти може да се разпадне след вота Георги Кандев: Вчера и аз получих своето съобщение. Да се прибера! (видео) Георги Кандев: Вчера и аз получих своето съобщение. Да се прибера! (видео) Главният секретар на МВР съобщи за заплахи и натиск след изборите Митничари откриха 119 флакона нелегален ботокс на Капитан Андреево Митничари откриха 119 флакона нелегален ботокс на Капитан Андреево Продуктите били скрити в елека на шофьор на микробус, пътуващ от Турция към Великобритания Екип от УМБАЛ „Бургасмед“ проведе иновативно лечение на аневризма на 90-годишна пациентка Екип от УМБАЛ „Бургасмед“ проведе иновативно лечение на аневризма на 90-годишна пациентка Интервенцията се осъществява чрез въвеждане на специален „стент“, който укрепва засегнатия кръвоносен съд Родители подадоха сигнал за насилие над деца в детска градина в Павликенско Родители подадоха сигнал за насилие над деца в детска градина в Павликенско „Левски“ с нов собственик? Милиардер от Бургас влиза на „Герена“ „Левски“ с нов собственик? Милиардер от Бургас влиза на „Герена“  Името му се свързва и с марината в Созопол
САЩ предлагат 10 милиона долара награда за информация за лидера на иракска въоръжена група САЩ предлагат 10 милиона долара награда за информация за лидера на иракска въоръжена група „Катаиб Сайид ал-Шухада“ (KSS) е определена от Вашингтон като терористична организация Епстийн и историите за настанените жертви на насилие в апартаменти в Лондон Епстийн и историите за настанените жертви на насилие в апартаменти в Лондон Много от тях са били от Русия, Източна Европа и други места  са доведени във Великобритания, след като лондонската полиция отказва да разследва твърдението от 2015 В активния сезон за изкачвания: Огромен къс от ледник блокира маршрута към Еверест В активния сезон за изкачвания: Огромен къс от ледник блокира маршрута към Еверест Шерпите не откриват безопасен обход и чакат естествено срутването Американският президент за Иран: Решихме да им дадем малко време да разрешат част от хаоса си Американският президент за Иран: Решихме да им дадем малко време да разрешат част от хаоса си Решението идва след среща във Вашингтон, водена от него Гиркин от затвора: Украйна напредва към победа Гиркин от затвора: Украйна напредва към победа Игор Стрелков, чийто отряд започна настоящата война, твърди, че „врагът“ постига „доста сериозен резултат“  Имотната криза удари града на българите в САЩ Имотната криза удари града на българите в САЩ Наемите в Чикаго растат, новото строителство изостава, а натискът върху пазара тревожи и голямата българска общност Иран отчете първи приходи от такси в Ормузкия проток при ограничен морски трафик Иран отчете първи приходи от такси в Ормузкия проток при ограничен морски трафик Техеран съобщи, че първите постъпления вече са преведени в Централната банка, докато напрежението в Близкия изток продължава да натоварва една от най-важните енергийни артерии в света Челен сблъсък между два влака в Дания рани най-малко 17 души Челен сблъсък между два влака в Дания рани най-малко 17 души Инцидентът е станал северно от Копенхаген по линията между Хилерьод и Кагеруп, а четирима от пострадалите са в критично състояние 17-годишният Бисер се застреля пред очите на приятелите си в Италия 17-годишният Бисер се застреля пред очите на приятелите си в Италия Всичко започнало като безобидна игра с пистолет, докато не се оказало, че в дулото има патрон Турция забрани използването на социални мрежи от деца под 15 години Турция забрани използването на социални мрежи от деца под 15 години Регулациите предвиждат ограничения и за платформите за видео игри
Георги КАНДЕВ, Главсек на МВР Георги КАНДЕВ, Главсек на МВР Не съм тук, за да се подчинявам на заплахи и игри! Виц на деня Виц на деня - Защо си продаде барабаните?
- Защото комшията си купи пушка...
Виц на деня Виц на деня Полицай спира кола за проверка на документите:
- Отворете багажника. Какво е това?
- А, това ли? Човешки труп...
- Виждам, че е човешки труп... а аптечката къде е?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Смехът е най-доброто лекарство, но не и при разстройство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори