×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Признание за училището в Равда! Техен проект отличен с престижен Сертификат


Признание за училището в Равда! Техен проект отличен с престижен Сертификат
За работата си учениците и техният класен ръководител получиха признание от „Еко-училища Toyota- биоразнообразие”
19 Септември 2019, Четвъртък, 16:00 ч.
Автор: Флагман.БГ

Проведе се конкурс за рисунка на тема: „Жизненият цикъл на дървото“

През изминалата 2018/2019 учебна година учениците от втори клас на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – село Равда с класен ръководител Марина Янкова участваха в проекта „Големият лов на растения” с изпълнението на творчески задачи.

 За периода на проекта учениците изработиха:

-    Къщички за птици.
-    Карта на двора на учебното заведение с регистрирани всички видове в нея.
-    Дърво-макет, което могат да украсяват тематично според сезона.
-    „Албум на колекционера”, в който упорито събираха картинки на различни растителни видове и информация за тях.

Проведе се конкурс за рисунка на тема: „Жизненият цикъл на дървото“.

Посетен бе местен декоративен разсадник.

Работата на учениците и техния класен ръководител беше отличена със Сертификат от „Еко-училища Toyota-  биоразнообразие” за изключителен принос към проекта „The Great Plant Hunt” като един от най-успешните български училищни проекти и е публикуван в световния сайт Exposure: The great plant hunt Bulgaria on Exposure с дейността „Албум на колекционера”.

Проектът е съвместна инициатива на Toyota Motor Europe и Фондацията за екологично образование, като в България той се управлява от Българско Движение „Син флаг”. Фокусира се върху биоразнообразието с особено ударение върху растенията и свързаните с тях видове.  
 




В категории: Несебър


Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Спират хаоса с тротинетките по морето: Съвместни екипи блокираха най-големия ни курорт Спират хаоса с тротинетките по морето: Съвместни екипи блокираха най-големия ни курорт Проверяват и фирмите за отдаване под наем за спазване на възрастовите ограничения Гръцката полиция издирва българин - шофирал в насрещното и опитал да блъсне патрулка Гръцката полиция издирва българин - шофирал в насрещното и опитал да блъсне патрулка Полицаите стреляли по гумите му Последната бариера пред морето беше вдигната: "Обетованата земя" вече не е само мираж Последната бариера пред морето беше вдигната: "Обетованата земя" вече не е само мираж Платформата и 10 специализирани колички очакват хората с увреждания на Северния плаж в Бургас, а първия тест направи гражданинът Тодор Кацаров 310 340 българи са на максимални осигуровки - вижте къде работят 310 340 българи са на максимални осигуровки - вижте къде работят Търговията, финансите и енергетиката също събират десетки хиляди работещи с максимални осигуровки, а в държавното управление те са едва 652 Народният представител Силвия Христова оглави "Прогресивна България" в Бургас Народният представител Силвия Христова оглави "Прогресивна България" в Бургас Партията залага на изцяло нови имена и вертикална структура, Силвия Христова е първият градски лидер Само във Флагман.бг! Избраха лидера на "Прогресивна България" за Бургас Само във Флагман.бг! Избраха лидера на "Прогресивна България" за Бургас Малко по-рано днес се е провело учредителното събрание на управляващата партия, на която е избран освен общинският лидер, така и организационния секретар Потушиха пожара край Свети Влас, изгоряха близо 200 дка гора Потушиха пожара край Свети Влас, изгоряха близо 200 дка гора В борбата с пожара се включиха служители на Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“, горски служители, екипи на Община Несебър и Областна администрация Бургас, както и доброволци Осигуряват допълнителен паркинг и извънредни автобуси за “Boom Summer Fest” Осигуряват допълнителен паркинг и извънредни автобуси за “Boom Summer Fest” Събитията, включени в него, се радват на засилен интерес, особено сред по-младото поколение, което изисква въвеждането на навременни мерки по отношение на безпроблемното им протичане 18-годишна обърна Ауди по таван край Русокастро, две млади жени пострадаха 18-годишна обърна Ауди по таван край Русокастро, две млади жени пострадаха Колата се преобърнала при спускане и навлизане в ляв завой, шофьорката и 21-годишната й спътничка отказали хоспитализация Година след убийството в Газа: Почина Яна Костова, съпругата на капитан Марин Маринов Година след убийството в Газа: Почина Яна Костова, съпругата на капитан Марин Маринов Яна остана до паметта на Марин Маринов през месеците след трагедията в Газа и неведнъж говори за него в публичното пространство
Мислим си, че в България е скъпо: Една пица в Хърватия струва 32 евро Мислим си, че в България е скъпо: Една пица в Хърватия струва 32 евро Касова бележка от Хвар отвори нов спор за сметките в курортите, а властите вече предупреждават бизнеса да не губи туристи Над 120 таланти превръщат „Обичам Бургас“ в празник на музиката, танца и бургаския дух Над 120 таланти превръщат „Обичам Бургас“ в празник на музиката, танца и бургаския дух „Обичам Бургас“ е специален концерт, създаден от бургазлии за бургазлии, който всяка година обединява различни поколения и изкуства в една емоционална среща с таланта на града Борисов смени лидера на ГЕРБ-София, скоро и във Варна Борисов смени лидера на ГЕРБ-София, скоро и във Варна Промени се задават и във Варна, но смяната на Иван Портних със Стоян Петков още не е обявена официално от ГЕРБ Кшищоф Яцковски: Силен удар по Иран ще отприщи хаос в Западна Европа Кшищоф Яцковски: Силен удар по Иран ще отприщи хаос в Западна Европа Коренното население ще бяга от много градове и дори села, за да се спаси, предвижда известният полски ясновидец Трагедия на Амолофи: 65-годишна българка загина в морето край Кавала Трагедия на Амолофи: 65-годишна българка загина в морето край Кавала Спасител и екип на Спешна помощ са опитали да реанимират жената, а причината за смъртта ще се изяснява със съдебномедицинска експертиза Край на тежък цикъл за 4 зодии: Август обръща посоката им Край на тежък цикъл за 4 зодии: Август обръща посоката им Дева, Риби, Близнаци и Стрелец оставят зад себе си период на спънки, разочарования и трудни решения според астролога Ейми Демюр Башар Асад е осъден на смърт Башар Асад е осъден на смърт Наказанието беше наложено от сирийски съд Остров Света Анастасия отбелязва своя „рожден ден“ с атрактивна програма Остров Света Анастасия отбелязва своя „рожден ден“ с атрактивна програма Любимата туристическа дестинация ще предложи на своите посетители си музика, преживявания и много емоции за споделяне Майка наби детето си на плажа, арестуваха я и може да отиде в затвора Майка наби детето си на плажа, арестуваха я и може да отиде в затвора Свидетелка повикала полицията, двамата родители били задържани, а прокуратурата разпоредила детето да остане под лекарско наблюдение Жена симулирала рак и събрала над 40 000 долара от 238 души Жена симулирала рак и събрала над 40 000 долара от 238 души 51-годишната Марибет Джоунс от Флорида е обвинена в тежка кражба, а разследващите твърдят, че даренията отивали за личните ѝ дългове
Съдия Петко Минев за убийството в Пловдив Съдия Петко Минев за убийството в Пловдив идях с очите си албумът от аутопсията. Цялото тяло на този човек няма здраво място Виц на деня Виц на деня - Скъпи, гледам Красавицата и звяра.
- И?
- Ако ти беше звяр, пак щях да те обичам!
- Еми, то и ти ако беше красавица щях да те обичам..
Виц на деня Виц на деня Ако жена те попита:
"Скъпи много ли ме обичаш?"
То помни - положителният отговор е платен!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Може ли да се гледа с телескоп Слънцето?
- Може, но само два пъти - един път с лявото и втори път с дясното око...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори