×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Новата агенция на ЕС срещу прането на пари може да заработи през 2028 г.
  • Разговорите в Абу Даби за край на войната в Украйна продължават
  • Венецуелското правителство освободи още затворници
  • Скандал в НС: Покушение ли е сънародниците ни зад граница да финансират предсрочните избори?
  • Продължава издирването на собственика на хижа "Петрохан" и още две лица
  • Инцидент край остров Хиос: Най-малко 15 мигранти са загинали
  • Буря нанесе щети на гръцкия остров Корфу
  • Българските заводи вдигат най-много цените
  • Благородните метали и петролът с понижение, медта също поевтинява
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Летящи таксита в Париж заради мръсния въздух


Летящи таксита в Париж заради мръсния въздух
Новите летящи таксита, които ще бъдат въведени в Париж, са безшумни и не замърсяват околната среда
19 Септември 2019, Четвъртък, 07:29 ч.
Автор: Флагман.бг

Те работят с батерии, два електрически двигателя, имат "криле" над водата, които с набирането на скорост издигат машината във въздуха

Замърсяването на въздуха е постоянен проблем за Париж, подобно на повечето големи градове. Във френската столица обаче предлагат зелена алтернатива с летящо такси, съобщава БНТ.

Френски старт-ъп, специализиран в изработването на "летящи" превозни средства, провежда четиридневни тестове на летящи таксита.

С разрешението на властите в Париж, те се правят в река Сена, три години след като същата стартираща компания изобрети летящ кораб.

„Работи с батерии, два електрически двигателя, има "криле" над водата, които с набирането на скорост издигат машината във въздуха. По този начин съпротивлението се намалява с 30-40 процента. Тов е е бъдещето!“, каза Ален Тебо.

"Летящите таксита" са безшумни и естествено, не замърсяват околната среда. Ако опитите се окажат успешни, компанията планира да започне масово производство на тези машини през пролетта на следващата година.

Всяко едно летящо такси струва 200 000 евро и може да развие максимална скорост от 18 км в час.

Фокусът във Франция е върху такси версията на нашата разработка с един пилот и четирима пътници, обясни Тебо. 

Париж има една от най-гъстите транспортни мрежи в света. 650 влака се движат едновременно в час пик, а за градския транспорт са отчетени 4,7 милиарда пътувания през 2016 г.

Властите във френската столица непрекъснато полагат усилия в битката за по-чист въздух. През юли те забраниха старите дизелови автомобили, а до 2030 година по парижките улици ще се движат само хибридни или електрически коли.
 


В категории: Животът


1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Разплетоха кражба на 2000 лв. от автомобил в Бургас Разплетоха кражба на 2000 лв. от автомобил в Бургас 05/02/2026, Четвъртък 08:44 0
Тервел ИЛИЕВ Каква е пътната обстановка на 5 февруари Каква е пътната обстановка на 5 февруари 05/02/2026, Четвъртък 07:33 0
Тервел ИЛИЕВ Почитаме света мъченица Агатия - кой има имен ден Почитаме света мъченица Агатия - кой има имен ден 05/02/2026, Четвъртък 07:23 0
1
Коментара по темата
1.
И ся ко?
19.09.2019 12:54:32
0
0
Ко стаа ве?....С униформи ли да бъдат или да?Ъ?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Над 14 тона недекларирани зеленчуци засечени на митническия пункт Лесово Над 14 тона недекларирани зеленчуци засечени на митническия пункт Лесово Краставици и домати били укрити в камион с документи за превоз на плодове от Турция за Украйна Летището в Берлин спря всички излитащи полети заради зимната обстановка Летището в Берлин спря всички излитащи полети заради зимната обстановка Сняг, дъжд и заледявания доведоха до пълно преустановяване на излитанията и сериозни смущения в пътуванията Свлачища затрудниха движението по ключови пътни артерии в страната Свлачища затрудниха движението по ключови пътни артерии в страната Обилните валежи доведоха до затваряне и ограничения по пътища в Родопите и Югозападна България Напрежение в Лом след освобождаването на обвиняем по дело за блудство с деца Напрежение в Лом след освобождаването на обвиняем по дело за блудство с деца Близки на жертвите протестират срещу наложената мярка „подписка“, прокуратурата обжалва решението Някога някой е кръстил на Бургас уличка в щата Флорида Някога някой е кръстил на Бургас уличка в щата Флорида A дали названието идва от българския черноморски град Зад по-високите сметки за ток: Потребители подозират софтуерни грешки и неправилно отчитане Зад по-високите сметки за ток: Потребители подозират софтуерни грешки и неправилно отчитане Някои потребители изразиха съмнение, че преминаването към еврото в началото на 2026 г. е довело до объркване в начина на изчисляване на крайните суми Парадокс с тока: Баби в селата го ползват само за осветление, но плащат все повече Парадокс с тока: Баби в селата го ползват само за осветление, но плащат все повече Топлят се и готвят на дърва, но вместо сметките да намаляват, куриозно се увеличават и то с много Опасна находка в Бургас: Военните обезвредиха граната, намерена в гараж Опасна находка в Бургас: Военните обезвредиха граната, намерена в гараж Силно корозираният боеприпас е втори подобен в града за дни Зловещите тайни в българския „Туин Пийкс”, маскирани с истории за секта и педофилия Зловещите тайни в българския „Туин Пийкс”, маскирани с истории за секта и педофилия Аналогията със сериала на Дейвид Линч с фразата „Совите не са това, което са“ направи Борислав Сарафов, но защо бяха убити юрист, счетоводител и компютърен спец? Андрей Янев поема Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ (ОБНОВЕНА) Андрей Янев поема Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ (ОБНОВЕНА) Георги Динев оставя следа, но не само като изключителен художник, а и като човек, който вдъхновява и обединява, каза кметът Димитър Николов
Масови евакуации и транспортен хаос в Испания и Португалия заради бурята „Леонардо" Масови евакуации и транспортен хаос в Испания и Португалия заради бурята „Леонардо" Над 3000 души са евакуирани в Андалусия, затворени са училища и железопътни линии, а властите предупреждават за риск от тежки наводнения и свлачища Киър Стармър призна: Знаех за връзката Манделсън - Епщайн при назначаването му Киър Стармър призна: Знаех за връзката Манделсън - Епщайн при назначаването му Премиерът е под натиск на бунт в Лейбъристката партия и обвинения в прикритие Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Риалити звездата и пилотът от Формула 1 прекарват все повече време заедно, твърдят източници на британския таблоид SUN И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края Шест от всеки десет семейства остават без пари две седмици преди края на месеца Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Жената ипотекирала дома си, за да финансира фиктивен хуманитарен проект с мъж, представял се за престолонаследник на Дубай 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест От ръководството на курорта обясняват, че раницата е останала плътно закрепена за тялото ѝ, тъй като гръдната катарама на раницата е била закопчана, което допълнително затруднило освобождаването ѝ Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Фиктивни фирми, криптоплащания и социални мрежи движат сивия пазар на вещества без медицински контрол Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Жената е била убедена да инвестира заедно с лице, представящо се за престолонаследник на Дубай Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Как с европейски ценности, НПО кораби и социални помощи Вашингтон може да получи парче от Арктика без нито един изстрел Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Магистратите присъдиха $2 млн. на Фокс Варианчели, превърнала се в момче на 15 г..
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня Двама мъже си говорят:
- Когато искам с*кс, само свирвам и тя идва...
- А, когато тя иска?
- Идва и ме пита "Свирна ли, или така ми се стори?"
Виц на деня Виц на деня - Тате, как се казва жена, която не я боли главата?
- Любовница, сине...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Много ергени мечтаят за красива, умна и грижовна съпруга. Много женени мъже мечтаят за същото.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори