Димитър Николов взе приза кмет на годината в категория Smart city (снимки)
Голямата награда получи градоначалникът на Монтана Златко Живков
Димитър Николов взе приза кмет на годината в категорията Smart city. Бургаският градоначалник бе отличен тази вечер на традиционна церемония, организирана от платформата Kmeta.bg.
Николов получава наградата в категорията на ниво голяма община. На ниво средна и малка общини призовете бяха за кметовете съответно на Ботевград и Момчилград.
Поради отсъствието на Димитър Николов наградата получи зам.-кметът по образованието Йорданка Ананиева.
Тя заяви, че Бургас наистина прави уверени крачки в областта на интелигентните системи и ще продължи да ги прави.
Наградата Smart city е за внедряването на технологични иновации, свързани с услуги за гражданите.
Топ призът „Кмет на годината за мандат 2015 – 2019” на голяма община получи кметът на Монтана Златко Живков.
Според организаторите оценката на градоначалниците се прави на база гласуване на гражданите в интернет.
Направи впечатление, че нямаше повторение на нито една награда за кмет в деветте различни категории, за всяка от които се дават призове на три нива – голяма, средна и малка община.
Това бяха седмите поред годишни награди „Кмет на годината”.
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост

Измислена гимназия, напомпана с реклама и пари. Вие какво друго очаквахте?
Октомври ще има червен картон!
А на бас де.