Димитър Николов взе приза кмет на годината в категория Smart city (снимки)
Голямата награда получи градоначалникът на Монтана Златко Живков
Димитър Николов взе приза кмет на годината в категорията Smart city. Бургаският градоначалник бе отличен тази вечер на традиционна церемония, организирана от платформата Kmeta.bg.
Николов получава наградата в категорията на ниво голяма община. На ниво средна и малка общини призовете бяха за кметовете съответно на Ботевград и Момчилград.
Поради отсъствието на Димитър Николов наградата получи зам.-кметът по образованието Йорданка Ананиева.
Тя заяви, че Бургас наистина прави уверени крачки в областта на интелигентните системи и ще продължи да ги прави.
Наградата Smart city е за внедряването на технологични иновации, свързани с услуги за гражданите.
Топ призът „Кмет на годината за мандат 2015 – 2019” на голяма община получи кметът на Монтана Златко Живков.
Според организаторите оценката на градоначалниците се прави на база гласуване на гражданите в интернет.
Направи впечатление, че нямаше повторение на нито една награда за кмет в деветте различни категории, за всяка от които се дават призове на три нива – голяма, средна и малка община.
Това бяха седмите поред годишни награди „Кмет на годината”.
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина

Измислена гимназия, напомпана с реклама и пари. Вие какво друго очаквахте?
Октомври ще има червен картон!
А на бас де.