Депутати се втурнаха да даряват кръв
Специалната акция започна в парламента малко след началото на пленарното заседание
Проблемът с недостига на кръводарители стигна до Народното събрание. Парламентарната Комисия по взаимодействие с неправителствените организации и жалбите на гражданите, съвместно с Комисията по здравеопазването, Националният център по трансфузионна хематология и Българският червен кръст, организира кръводарителска акция.
Тя започна в зала „Запад” малко след началото на пленарното заседание.
Първите депутати, които се наредиха да дарят кръв, бяха зам.-председателят на парламента Кристиан Вигенин от „БСП за България” и Атанас Ташков от ГЕРБ. Веднага след тях се наредиха и други техни колеги.
Благотворителната инициатива в подкрепа и насърчаване на кръводаряването има за задача да насочи вниманието на обществото към проблемите, свързани с осигуряването на кръв и кръвни съставки, необходими за нуждите на здравеопазването. С оглед увеличаващия се недостиг на доброволни и безвъзмездни кръводарители е необходимо да се увеличава информираността за смисъла от даряването на кръв, което спасява живот, съобщават от Народното събрание.
Депутатите и служителите на парламента се очаква да дадат пример за насърчаване на безвъзмездното и доброволно кръводаряване.
Симеон Дянков: Цените вече са вдигнати и няма да паднат след въвеждането на еврото
Навлизаме в "ледена" серия - времето ще е Сибирско
Бившият президент на Южна Корея Юн Сук Йол е осъден на 5 години затвор
От златния подиум до съдебната зала: Олимпийски шампион обвинен в изнасилване
Катастрофа край Бургас: Опел навлезе в насрещното и се удари челно с Форд
Сняг, мъгла и ремонтни дейности затрудняват трафика в цялата страна
Българи с красиви имена празнуват на 16 януари
Студ и сняг по Северното Черноморие
Трагедия в София - майка и двете й дъщери загинаха при пожар
Макрон предупреди: Русия промени правилата на играта - Европа трябва да отговори
Данъчни погнаха собствениците на скъпи коли
БФС каза за Армстронг Око-Флекс
