Турнирът „Мечката“ отново събира елита на българския културизъм в Бургас
И тази година състезанието ще бъде изключително разнообразно с различни категории за мъже и жени
За 23-ти пореден път в Бургас ще се проведе ежегодния турнир „Мечката“, който отново ще събере елита на българския културизъм на едно място.
Турнирът се провежда в памет на Георги Николов, основател на „Първа частна милиция“, известен със спортните си успехи.
Зрелищната надпревара ще се проведе на 21 септември (събота) от 14:00 ч. в сградата на Гарнизонен Военен Клуб (ДНА) на ул. „Христо Ботев” 48, гр. Бургас.
В състезанието може да участва абсолютно всеки, а регистрацията и кантарът започват от 11:00 ч. в самия ден на турнира.
Организатори на събитието са „Българска бодибилдинг и фитнес федерация“, РСКК „Атлант” - Румен Желев и Кирил Танев. Повече подробности участниците могат да получат от Кирил Танев на тел. 0877 838 333.
И тази година състезанието ще бъде изключително разнообразно с различни категории за мъже и жени.
Естествено най – атрактивна за публиката ще бъде надпреварата сред дамите в категория „бикини фитнес”. Те ще ни зарадват с походка и сравнителни завъртания на 90 градуса, изпълнени в бански костюм в две части.
При мъжете категориите традиционно ще са „бодибилдинг“, „класически бодибилдинг“ и „физика“. Състезателите ще се представят със сравнителни завъртания на 90 градуса и задължителни пози, а тези в категории „бодибилдинг“ и „класически бодибилдинг“ и с волно съчетание с продължителност 60 секунди.
Желаещите да премерят сили могат да участват в няколко категории: до 80 кг, до 90 кг, над 90 кг и абсолютна. За класиците ще има една "отворена категория". При заявени пет или по – малко състезатели в категория могат да бъдат извършвани промени в категориите с решение на спортно-техническата комисия. Допуска се един килограм толеранс в теглото.
За победителите организаторите са предвидили купи, медали, дипломи, както и парични и предметни награди. Входът за зрителите ще е на символична цена.

След 17 години - истината за жестоко убийство излезе наяве
Класическа българска мусака с кайма и картофи: Тайната на пухкавата заливка
Огромен пожар в Испания, Португалия иска помощ от ЕС
Меси с първи думи след драмата с Кабо Верде
Момче, тествано на 13 години, се оказа най-младият човек със свръхпамет
Мистерията с револвера на Левски: кое е истинското оръжие на Апостола
Хамилтън няма да спира, докато не вземе осмата титла във Формула 1
Как да намалите подуването и тежестта в краката през лятото
Ветеран от американската армия бе застрелян след спор за паркомясто (ВИДЕО)
Пет километра опашки за бензин в Русия, шофьори чакат с дни
Дневен хороскоп за 4 юли 2026: Късметът е с Девата, а Стрелецът да бъде предпазлив
Баба и дядо се удавиха в Струма, реката погълна и двете им внучета (ОБНОВЕНА)

Хахахах
Няма спирка това амбициозно джудже
Даже с травестит ще спи за популярност
Той никога не е бил криминален нито престъпник ! Разбра ли бе слабоумно говедо ! Питай информирай се преди да пишеш ! Той Беше спортист: гимнастик, култорист, полицай , предприемач бизнесмен . Човек който обичаше спорта и даваше пари за развитието му. Помагаше на много хора .....С убийството му Бургас загуби много .... Но няма ненаказано зло всичко се връща , рано или късно....