×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Служебният министър на финансите представи параметрите на удължителния закон
  • Вдигат с 5% заплатите в БДЖ, градски транспорт и "Български пощи"
  • САЩ пускат 172 млн. барела петрол от стратегическия резерв
  • Петролният гигант Saudi Aramco преговаря с украински производители за дронове-прехващачи
  • Задържаха мъж, заплашил баща си с убийство
  • КЗП откри нарушения при разглеждането на жалби за завишени сметки за ток
  • Между 25% и 30% поскъпнаха стоматологичните услуги
  • Тръмп критикува CNN за излъчването на речта на новия ирански лидер
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кардиолог поставя стентове на здрави сърца, получава заплата от 57 000 лв


15 Септември 2019, Неделя, 20:18 ч.
Автор: Флагман.бг

Медикът работи в областната болница в Пазарджик

На фона на протестите на медицинските специалисти заради ниското заплащане, оказва се, че кардиолог в областната болница в Пазарджик е получил заплата от 57 000 лева за януари. За последващите месеци възнаграждението му също е приблизително такова. Това показа разследване на Васил Иванов за „Неделята на NOVA”.

Д-р Петър Лазов е един от тримата инвазивни кардиолози в лечебното заведение. Той поставя стентове по безкръвен метод на хора със сърдечни проблеми. Заплащането за този труд навсякъде в страната е между 4000 и 8000 лева, дори в частните болници. Някои от светилата в сърдечната хирургия получават и по 12 000 лева.

Здравната каса заплаща на болниците 4 500 лева за тази процедура, а лечебните заведения дават до 15% от тези пари на лекаря, който я извършва. Според източници на NOVA в случая в Пазарджик директорът на болницата дава на д-р Лазов близо 50%. Така той получава по около 2 000 лева за 30-минутната интервенция. Същевременно получихме информация, че д-р Лазов, за да взема още повече пари, извършва процедурата буквално на „конвейр“ и вижда нужда от поставяне на стент на всеки пациент, дошъл на преглед при него. Слагал стентове и на напълно здрави хора, като ги заблуждавал, че имат стеснение на кръвоносен съд в сърцето.

Васил Иванов се е сдобил с коронарография на подставен, напълно здрав човек. Коронарографията е изследване, при което в кръвта се поставя цветно вещество и след това с апарат се прави видеозапис на кръвоносните съдове на сърцето и се вижда дали някъде има стеснение и дали има нужда от поставянето на стент. Показахме коронарографията на няколко водещи специалисти от столични болници и те бяха категорични, че в сърцето на „пациента” няма стеснение на нито един кръвоносен съд. За всеки случай, за да сме абсолютно сигурни, показахме изследването и на светилото в кардиологията и кардиохирургията у нас – проф. Генчо Начев, директор на кардиологична болница „Св. Екатерина“. Той потвърди, че проблеми със съдовете в сърцето на човека няма.

След това „пациентът” отиде на преглед при д-р Лазов. В частния му кабинет, където той също преглежда срещу заплащане, със скрита камера отиде и жена от екипа ни, която се представи за съпруга на подставеното лице. Виждайки коронарографията, медикът заявява, че на мъжа трябва да се постави стент на дясната артерия.

Вече пред камера д-р Лазов отрече да получава 57 000 лева месечна заплата от пазарджишката болница, както и това, че поставя стентове на здрави сърца.

 


В категории: Здраве


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
8
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Ужасяваща смърт на украински бизнесмен Ужасяваща смърт на украински бизнесмен 13/03/2026, Петък 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Най-голямата слабост на всяка зодия Най-голямата слабост на всяка зодия 13/03/2026, Петък 19:40 0
8
Коментара по темата
8.
ХХ
16.09.2019 10:33:27
1
7
@5
в държавата "с най-добра здравна система в света", боилниците са търговски дружества.
други въпроси?
7.
Фан фан лалето
16.09.2019 08:17:11
25
5
Тоз репортер много нагъл ако бях на доктора щях да го нокаутирам. Много гнусно репортерче как повтаря едно и също. Но въпрек и това доктора е по гнусен как не го е срам да осакатява така здрави хора в името на алчноста си за пари голям боклук, на такъв правата да му се вземат до живот плюс съд и присъда Ефективна!
6.
Рту
16.09.2019 07:03:20
0
6
Щом има предпоставка за тази порочна практика, значи има и други виновни. Това, че вече сред хората няма морал, човещина и чест си е наш проблем. Скоро ще изчезнем съвсем от тази земя.
5.
Gandy
16.09.2019 01:05:35
0
6
Някои вьзмутени, други примирени. НО никой не тьрси ЗАЩО е така. КОЙ даде вьзможност ? Питам,кьде другаде по света болниците са тьрговски дружества? А в дьлбочина: озверяват ни с безпаричие да ни корумпират и станем зависими, безчовечни и управляеми. Докторьт не би го направил без дадените му вьзможности.ПОКВАРЯТ ни, вьвеждат ни в искушение. И казват:това е демократична ценност. Ценност таратанци,но работи.
4.
бургазлийка
15.09.2019 22:52:43
2
15
То да е единичен случай с мед да го намажеш. А то е практика! Ама нали сме в Булгаристан!
3.
Да да
15.09.2019 22:17:54
0
5
Така се правят парички, както в Айтос с улиците за нищо не стават
2.
Необалканика-истинската мафия!
15.09.2019 21:11:18
0
20
За съжаление в България терапията се назначава не по-съвест,а по-обещания за пари в брой, екскурзии в чужбина или други материални придобивки!
За съжаление тази истина ни убива...!
Сърцето ми се къса, когато видя бедни и нещастни възрастни хора да купуват от аптеките назначените от джипитата им "ментета",за които те получават облаги от Фарма мафията(на цени по-високи от оригиналните и изпитани медикаменти).
А в същото време да висят пред опашките на Големите хранителни вериги, за да си купят един хляб на промоция..
1.
ХХ
15.09.2019 20:40:42
2
11
Матрял, ко да праиш... и демократични ценности без корупция от страна на болницата...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тошко Йорданов: Какъв е проблемът да искаме ООН-то на Тръмп, в едно семейство сме Тошко Йорданов: Какъв е проблемът да искаме ООН-то на Тръмп, в едно семейство сме Логично е да подкрепяме Републиканската партия на САЩ, каза той Родителите на шестимата от Петрохан и Околчица ще съдят депутати за клевети Родителите на шестимата от Петрохан и Околчица ще съдят депутати за клевети Защо първото нещо, което са казали на двамата патолози в Петрохан и Околчица да търсят, е семенна течност, попита Ралица Асенова на протест в София Тази бургазлийка излезе в защита на групата на Калушев и обяви, че би му поверила децата си, за да ги отглежда Тази бургазлийка излезе в защита на групата на Калушев и обяви, че би му поверила децата си, за да ги отглежда Неколцина протестираха срещу разследването по случая "Петрохан" пред Съдебната палата в Бургас Диетолог: Не мислете, че постите са диета за отслабване Диетолог: Не мислете, че постите са диета за отслабване В този период се увеличава значително консумацията на хляб, тестени изделия, сладки и други въглехидратни храни Проф. Иво Христов: Тръмп се стреми да взриви Иран, а Техеран – световната икономика Проф. Иво Христов: Тръмп се стреми да взриви Иран, а Техеран – световната икономика Според него обаче това е война срещу Китай и Русия, като според теорията на блицкрига след пропуснатите две възможности остава 90-тия ден за победа  Гъба от Чернобил показва потенциал за защита от космическа радиация Гъба от Чернобил показва потенциал за защита от космическа радиация Учени изследват микроорганизма Cladosporium sphaerospermum като възможна защита за бъдещи космически мисии Стана ясно какво е състоянието на пострадалия днес в Бургас моторист Стана ясно какво е състоянието на пострадалия днес в Бургас моторист Инцидентът стана на ул. "Крайезерна" около обед днес Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Магистратите и от въззивната инстанция приемат, че действията по защита на собствеността на „Слънчев бряг“ АД са правилни Wizz air отново избра Варна, пуска директни линии до Барселона, Париж и Атина Wizz air отново избра Варна, пуска директни линии до Барселона, Париж и Атина Първите полети ще стартират през юни 2026 г., а билетите са вече в продажба и могат да бъдат закупени от сайта на компанията и в мобилното приложение на цени от 19,99 евро Бургаският държавен университет открива първия си филиал в България - в Добрич Бургаският държавен университет открива първия си филиал в България - в Добрич Определеният капацитет е 60 студенти
Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива  ЦРУ в момента се въздържат, не са оптимисти, каза авторът на книгата „Нервният Ориент“ 12-годишно момиче почина след бой с връстничка 12-годишно момиче почина след бой с връстничка Инцидентът станал малко след слизане от училищен автобус край Атланта, семейството чака резултатите от аутопсията Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция Заяви иранският посланик в Анкара Мохамад Хасан Хабиболазаде. Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Магистратите и от въззивната инстанция приемат, че действията по защита на собствеността на „Слънчев бряг“ АД са правилни Украйна спря добива на газ от газохранилищата Украйна спря добива на газ от газохранилищата На 11 март добива на газ от украинските газохранилища спря, а подземните газохранилища дори бяха попълнени Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията Малкия ми Ангел го убиха в „Медикус Алфа“, а на моя татко Ангел не му издържа сърцето да поеме мъката Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро Става въпрос за Mercedes‑Benz 300 SL - най-бързия сериен автомобил в света за времето си 15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа 15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа Йоханес Клаебо пропуска старта на 50 км в Холменколен след инцидент по време на спринта в Драмен Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG Хърватия изрази притеснение за сигурността на Балканите и ще информира партньорите си в НАТО Къде да учиш след училище? Утре 15 университета идват в Central Park Бургас, за да отговорят на този въпрос Къде да учиш след училище? Утре 15 университета идват в Central Park Бургас, за да отговорят на този въпрос В рамките на изложението участие ще вземат 15 университета от България
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори