Валери Симеонов: Да пазим паметта за Хайтов – така пазим българската духовност
На 16 септември ще бъде открита паметна плоча на Николай Хайтов в Мездра
„Днес сме тук, за да отбележим 100 години от рождението на най-великия съвременен българин - Николай Хайтов. Хайтов е символ, Хайтов е емблема, Хайтов е таран срещу всичко това, което руши българската народност, идентичност и духовност“. Това заяви лидерът на НФСБ Валери Симеонов днес, по време на отбелязването на годишнината от рождението на българския писател, драматург и сценарист пред паметника му в Борисовата градина в София. За да почетат паметта на Хайтов дойдоха активисти и симпатизанти на НФСБ, журналисти от ТВ СКАТ, граждани.
„Това е Хайтов. А ние сме, вярвам, войници от тази армия, която върви по стъпките на Николай Хайтов и води ежедневните битки за идеалите и принципите, които той постави пред нас“, каза още Валери Симеонов.
Лидерът на НФСБ припомни, че само преди няколко дни НФСБ и ТВ СКАТ представиха в Народното събрание сборник с разкази и спомени за Николай Хайтов. „Живи разкази“, съставена от Диана Славчева съдържа малко известни досега спомени за Хайтов, излъчвани единствено по ТВ СКАТ и публикувани на страниците на изданието й – в. „Десант“.
На 16 септември предстои да бъде открита паметна плоча на Николай Хайтов в Мездра, изработена от единия от синовете му, стана ясно още по време отбелязването на годишнината.
„Да продължим да работим за увековечаване на името на Николай Хайтов, защото народната памет не е даденост – тя се постига с целенасочени и последователни действия. Да продължим да работим за България“, призова в заключение Валери Симеонов.
35 000 евро за DARA: Варна плаща за Bangaranga на празника си
Млад шофьор загина при челен удар с автобус край Плевен
Хотелите се пълнят 2 години по-рано: Дънидин чака 35 000 души за 3 минути мрак
Покана за публично обсъждане на Годишен отчет за изпълнение на бюджета на Община Бургас
Николай Попов посочи мъж, който според него го е следил: Боксьор, свързан с ПТП дела
Лихвата по ипотеката се удвоява, но вноската не - ето колко ще плащате
Броени дни до най-грандиозното бойно събитие в страната! Обратното броене до BRAVE 107 започна
Още едно от децата на Брад Пит поиска съдът да заличи фамилията му
Българинът, паднал от движещ се със 120 км/ч. влак в Германия, остава в медикаментозна кома
Сестрата на 11-годишната Наталия с трогателен разказ за първата им среща след похищението
Ще продължат ли бурите? Ето прогнозата за 23 юли
Край на кошмара! Откриха жива 11-годишната Наталия след месец издирване, похитителят с белезници
