Задигнаха 18-каратова златна тоалетна от английски дворец
Кражбата е предизвикала наводнение, задържан е 66-годишен мъж
Крадци отмъкнаха масивна, 18-каратова златна тоалетна на стойност 1 милион долара от изложба в британския дворец Бленъм, като са предизвикали наводнение.
Напълно функциониращото произведение на италианеца Маурицио Кателан, наречено „Америка“, е било излагано в музея „Соломон Гуенхайм“ в Ню Йорк и е било давано под наем на президента Доналд Тръмп.
За кражбата е бил арестуван 66-годишен мъж, но тоалетната засега не е открита.
"Нападателите са влезли в сградата в Оксфордшир през нощта и са напуснали мястото около 4.50 сутринта. Няма пострадали при грабежа", съобщи полицията.
Заради инцидента дворецът остана затворен за посетители днес, предаде БГНЕС.
„Тъй като тоалетната е била напълно функционираща и включена към водопровода, кражбата й е предизвикала наводнение“, допълни полицейският инспектор, който разследва случая. Според него, нападателите са използвали два автомобила.
Дворецът Бленъм е част от световното културно наследство на ЮНЕСКО. Той е бил дом на херцога на Марлбъро и рожденото място на Чърчил.
Тежка катастрофа на АМ Тракия, мъгла поглъща шофьорите
Сашо Кадиев изненада рожденика в ефир
Търсят петима милионери, не си взели печалбите
Евгени Минчев разказа за срещата си с внучката на Людмила Живкова
Гърци превзеха Банско
Кои са тайните на Бачорски, които не знаем
Не подарявайте такива подаръци на близките си тази година, ще съсипете живота им
Лора Крумова не си замълча за Цънцарова
Лекари разкриха кой е най-добрият сутрешен навик за хора над 50 години
Евростат с данни за играчките и откъде идват
Ако искаш! 900 лева за смяна на гума по Коледа
Купуваме жилища като луди, ето какво расте
БНБ посочи: Домакинствата държат в банките депозити за над 100 млрд. лева
