×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Подземната улица в Бургас и част от кръстовището между улиците „Христо Ботев“ и „Княз Борис Първи“ е затворено за движение до 18 часа на 25 април.
  • Балансът на силите се променя: Финландия влиза в ядрената игра
  • Близо 6 по Рихтер удари в района на Крит
  • До 20 градуса в неделя, очаква ни застудяване и дъжд около 1 май
  • Родители сигнализират за бити, заключвани и тормозени деца в детска градина в Павликенско
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Добрият пример! Група тийнейджъри цяла седмица чистят в района на Бургас, редят рими и събират боклуци


Добрият пример! Група тийнейджъри цяла седмица чистят в района на Бургас, редят рими и събират боклуци
Учениците от Бургас показват докъде може да стигне тийнейджърският устрем
14 Септември 2019, Събота, 19:22 ч.
Автор: Флагман.бг

Младежите сами са инициирали кампанията и са горди с постигнатото

Група тийнейджъри от Бургас показаха, че няма нужда да чакат точно определен ден или кампания, за да запретнат ръкави, да хванат чували и ръкавици и да започнат да чистят.

В продължение на цяла седмица младежите изчистиха няколко точки в града, а във фейсбук показаха резултатите от събраните боклуци, почистените пространства и дори предупредителните табели от кашони, които са оставили след себе си за онези, които отиват, за да цапат.

Учениците от Бургас показват докъде може да стигне тийнейджърският устрем и дори разказват преживяванията си в рими:

Затънахме до гуша в бутилки и капчки,
змийчета плъзгаха се покрай нас,
във водата подскачаха жабчетата малки,
а ние чистихме в захлас.
Мизерията пълна, даже в растенията някой кордата оплел.
За туй подарък оставихме на едно дърво,
послание с благородна цел:
да бъде по-чисто рибарското ни общество!
Успешно мина денят ни втори,
дано утре пак така да се повтори,
жизнени и бодри,
сложили ръкавиците работни

 


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
18
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Тези зодии имат шесто чувство Тези зодии имат шесто чувство 24/04/2026, Петък 22:03 1
Флагман.БГ Най-ревнивите зодии Най-ревнивите зодии 24/04/2026, Петък 20:57 0
Тервел ИЛИЕВ Сочна питка със сирене - пухкава рецепта Сочна питка със сирене - пухкава рецепта 24/04/2026, Петък 20:00 0
Флагман.БГ Домашна пилешка супа като от детството Домашна пилешка супа като от детството 24/04/2026, Петък 19:34 0
Тервел ИЛИЕВ Смразяващ инцидент в НДК, момче в кома Смразяващ инцидент в НДК, момче в кома 24/04/2026, Петък 19:15 0
Тервел ИЛИЕВ ЦСКА: Браво, Карлос Насар! ЦСКА: Браво, Карлос Насар! 24/04/2026, Петък 18:18 0
18
Коментара по темата
18.
Коч
15.09.2019 13:34:11
1
1
Изкуфялници не хранете краставите котки пред блока.
17.
Иван
15.09.2019 13:32:49
2
1
Пълно е с въшливи котки разнасящи зарази, отврат направо.
16.
Jeko
15.09.2019 10:56:35
2
2
Категорично забраних на децата си да чистят! Да си докарат някоя зараза, как пък не! Отделно не е това начинът да се възползва общината от безплатен детски труд! Да даде пример кмета като чисти лайната и мръсотията! Една идея по- малко ще ми е противен!
15.
Do 7
15.09.2019 10:53:04
2
1
Котките какво ги замесваш? Много прост народ като тази!!
14.
До 6
15.09.2019 10:51:36
0
1
Като вземеш да плащаш по 100-200 евро на седмица, както е в Холандия и си разделяш отпадъците, тогава мрънкай. Помияр, червен!
13.
Бойчо Георгиев герп
15.09.2019 08:23:31
12
2
Аз съм хомосапиенд
12.
Теофил
15.09.2019 07:41:05
0
1
Ма ний сиганите с колелата чистиме казанити всеки ден,пък малчите.Радвами са че и дицата на нас приличат,щото майките им цапат а те и ний само чистим ,чистим и пак мръсно...
11.
Злобна
15.09.2019 06:06:48
0
10
Ще ме извините. Но наистина добър пример е да не замърсява ме. Друг добър пример: да не се ругаем.
10.
ФЛАГМАН.БГ-ГНУСНО
15.09.2019 01:08:58
1
1
(PUKE)
9.
*********
15.09.2019 00:03:39
1
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
!!!!!!!!!!!!!!!!
14.09.2019 22:57:12
0
8
Тук има един който слага по 15, 50, 100 нехаресвания или харесвания наведнъж. Кой ли е той Флагман ?! Много добре знаете и му позволявате
7.
O
14.09.2019 21:48:27
7
106
Тия дето хранят котките пред блоковете трябва да почистят целия град
6.
КОМУНИСТ
14.09.2019 20:46:09
27
12
Абе вие защо прибягвате до наши комунистически прийоми ? Нали сте капиталисти бе, уроди тарикатски ? Плащат се луди пари за данъци, за сметопочистване, някои богатеят неспорно, а иначе децата да им чистят. Дайте им парички като на фирмите бе мамицата ви тарикатска. За едните пари а за другите благодаря.
5.
Тимур
14.09.2019 20:20:39
2
18
Браво на децата!
4.
До bai
14.09.2019 20:15:56
17
5
Ти си мутирал от селяк в селянин щом за теб са смешници тези които чистят а за мен си мазен селяндур!!!
Убитак
3.
тинержии
14.09.2019 19:46:54
21
1
Защитете правото и демокрацията. Уволниха 4имата членове на БСП от ОИК Созопол
2.
Жоро Попов-пожарникаря-мутрата
14.09.2019 19:46:04
23
5
А аз тук в къщи редя друго...
1.
Bai
14.09.2019 19:29:13
2
15
Покажете точките бе автора! Да видят всичките чобани къде са замърсявали и малоумниците са изчистили след тях. Да им се смеят.В най-добрия град е пълно с най-добри селяци! Селяци а не селяни, има огромна разлика.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Обявиха имената на новите народни представители Обявиха имената на новите народни представители Вижте кои са новите 240 в парламента Чуждестранни студенти по медицина в БДУ представиха кулинарните традиции на четири континента Чуждестранни студенти по медицина в БДУ представиха кулинарните традиции на четири континента Събитието бе уважено лично от ректора на университета проф. д-р Сотир Сотиров Румен Радев глобен за неправилно паркиране по време на изборите Румен Радев глобен за неправилно паркиране по време на изборите Негови приятели го съветват да остави вътрешният министър Емил Дечев в Министерския съвет, а Георги Кандев да си запази поста Георги Кандев може да стане президент, прогнозира политолог Георги Кандев може да стане президент, прогнозира политолог Ако десните го издигнат, ще спечелят, но не са умни и затова ще се скарат и няма да имат свестен кандидат, коментира той Ексклузивни кадри от горящата кола край Сарафово Ексклузивни кадри от горящата кола край Сарафово В пламналото возило е имало и дете с увреждания, което също е изведено на безопасно разстояние Скандалът след заплахите срещу Кандев се разраства: Картофа е в болница, а Гюров намеси и Пепи Еврото Скандалът след заплахите срещу Кандев се разраства: Картофа е в болница, а Гюров намеси и Пепи Еврото „Вендетата се случва в Софийската градска прокуратура на Емилия Русинова – спътницата на издирвания Петьо Петров и повелителката на депутатските имунитети, поясни премиерът Румен Радев предпочете София пред Бургас, Пламен Карашев става депутат Румен Радев предпочете София пред Бургас, Пламен Карашев става депутат Бизнесменът, който бе номиниран в анкета на Флагман.БГ за личност на годината заради помощта за пострадалите от бедствието в Ливада, е сред шампионите по преференции  Депутатите, избрани от две листи, решиха от коя да влязат в 52-рия парламент Депутатите, избрани от две листи, решиха от коя да влязат в 52-рия парламент Румен Радев ще бъде депутат от 25-ти МИР – София Прокуратурата е разпитвала "Картофа" по сигнал на Антикорупционния фонд, не за натиск върху Георги Кандев Прокуратурата е разпитвала "Картофа" по сигнал на Антикорупционния фонд, не за натиск върху Георги Кандев Собственикът на „Юнит Асист“ Юлиян Янков – "Картофа" „Златният пръст“ на „Атака“ остана с пенсия от 720 евро „Златният пръст“ на „Атака“ остана с пенсия от 720 евро Волен Сидеров призна, че живее под наем, няма бизнес и разчита на пенсията си за джобни
Инфлацията не може да спре богаташите. Милиардерите трупат пачки, стават 4000 до 2031 г. Инфлацията не може да спре богаташите. Милиардерите трупат пачки, стават 4000 до 2031 г. Баровците с имане от $30 млн. от 162 191 през 2021 г. са вече 713 626 Голямо торнадо удари Оклахома, има щети във военновъздушната база „Ванс“ (ВИДЕО) Голямо торнадо удари Оклахома, има щети във военновъздушната база „Ванс“ (ВИДЕО) По първоначални данни няма загинали, а пострадалите са с леки травми. САЩ предлагат 10 милиона долара награда за информация за лидера на иракска въоръжена група САЩ предлагат 10 милиона долара награда за информация за лидера на иракска въоръжена група „Катаиб Сайид ал-Шухада“ (KSS) е определена от Вашингтон като терористична организация Епстийн и историите за настанените жертви на насилие в апартаменти в Лондон Епстийн и историите за настанените жертви на насилие в апартаменти в Лондон Много от тях са били от Русия, Източна Европа и други места  са доведени във Великобритания, след като лондонската полиция отказва да разследва твърдението от 2015 В активния сезон за изкачвания: Огромен къс от ледник блокира маршрута към Еверест В активния сезон за изкачвания: Огромен къс от ледник блокира маршрута към Еверест Шерпите не откриват безопасен обход и чакат естествено срутването Американският президент за Иран: Решихме да им дадем малко време да разрешат част от хаоса си Американският президент за Иран: Решихме да им дадем малко време да разрешат част от хаоса си Решението идва след среща във Вашингтон, водена от него Гиркин от затвора: Украйна напредва към победа Гиркин от затвора: Украйна напредва към победа Игор Стрелков, чийто отряд започна настоящата война, твърди, че „врагът“ постига „доста сериозен резултат“  Имотната криза удари града на българите в САЩ Имотната криза удари града на българите в САЩ Наемите в Чикаго растат, новото строителство изостава, а натискът върху пазара тревожи и голямата българска общност Иран отчете първи приходи от такси в Ормузкия проток при ограничен морски трафик Иран отчете първи приходи от такси в Ормузкия проток при ограничен морски трафик Техеран съобщи, че първите постъпления вече са преведени в Централната банка, докато напрежението в Близкия изток продължава да натоварва една от най-важните енергийни артерии в света Челен сблъсък между два влака в Дания рани най-малко 17 души Челен сблъсък между два влака в Дания рани най-малко 17 души Инцидентът е станал северно от Копенхаген по линията между Хилерьод и Кагеруп, а четирима от пострадалите са в критично състояние
Георги КАНДЕВ, Главсек на МВР Георги КАНДЕВ, Главсек на МВР Не съм тук, за да се подчинявам на заплахи и игри! Виц на деня Виц на деня - Защо си продаде барабаните?
- Защото комшията си купи пушка...
Виц на деня Виц на деня Полицай спира кола за проверка на документите:
- Отворете багажника. Какво е това?
- А, това ли? Човешки труп...
- Виждам, че е човешки труп... а аптечката къде е?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Смехът е най-доброто лекарство, но не и при разстройство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори