×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пожар избухна в храма "Св. Василий Блажени" в Москва
  • Черноморец 1919 се завръща в Бургас, посреща Берое в събота от 18 часа, входът е свободен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Джонсън довежда до отчаяние европейските преговарящи


Джонсън довежда до отчаяние европейските преговарящи
Британският премиер продължава да твърди, че иска сключването на нова сделка с ЕС
13 Септември 2019, Петък, 19:00 ч.

 Brexit е училище за търпение и решителност, казва с ирония главният преговарящ от страна на ЕС Мишел Барние

Британският премиер Борис Джонсън довежда до отчаяние европейските преговарящи с непреклонността си и оставя малко надежда за споразумение с ЕС за Brexit до 31 октомври, за което ще поеме "цялата отговорност".

"Все още сме готови обективно да анализираме всички конкретни и юридически издържани предложения на Великобритания, но такива до този момент не са постъпили", заяви главният преговарящ на ЕС за Brexit Мишел Барние преди среща с председателя на Европейския парламент и ръководителите на политическите групи в европарламента.

"Brexit е училище за търпение и решителност", каза с ирония Барние преди срещата с лидерите на Европейския парламент.

Председателят на европарламента Давид Сасоли демонстрира твърда позиция по отношение на Борис Джонсън след тази среща, на която Мишел Барние информира събеседниците си за състоянието на текущите обсъждания в Брюксел със съветника на британския премиер за Brexit Дейвид Фрост, пишат в свой цитиран от БТА анализ за AFP Дейв Кларк и Кристиан Спилман.

"Получените сигнали не разкриват никаква инициатива, която да позволи възобновяване на преговорите", каза Барние на пресконференция.

"Британското правителство е твърде безкомпромисно в своите позиции и ние сме разтревожени, тъй като поведението му все повече засилва опасенията от Brexit без сделка", добави той. Политическите групи в европарламента постигнаха съгласие за текста на резолюция, която ще бъде подложена на гласуване следващата седмица на пленарна сесия в Страсбург.

"Няма да има споразумение без предпазен механизъм. Това е повече от ясно". Такава е позицията на Европейския парламент, който ще има последната дума, заяви Давид Сасоли.

Предпазният механизъм е предпазна клауза, чиято цел е да се попречи на завръщането на физическа граница между Ирландия и Северна Ирландия, която е част от Великобритания. Цяла Великобритания би останала в митнически съюз с ЕС, съгласно споразумението на Тереза Мей с Брюксел, което бе отхвърлено от британския парламент и Борис Джонсън. Премиерът настоява да няма предпазен механизъм, който според него ще е пречка за Великобритания да сключва двустранни споразумения за свободна търговия.

Нито едно предложение, заслужаващо доверие

"Склонни сме да изследваме всички предложения, но Великобритания не е предложила алтернативни решения, които да заслужават доверие в юридически и оперативен план", каза Давид Сасоли.

"Склонни сме дори да се върнем към първоначалното предложение предпазният механизъм да се прилага само за Северна Ирландия", увери председателят на европарламента. Северна Ирландия би станала така граница с останалата част от Великобритания (Англия, Шотландия и Уелс).

"Мисля, че това е най-справедливото решение, тъй като то би позволило на Великобритания да има пълна автономия в сферата на създаването на законодателство и митническите въпроси, като за Северна Ирландия се приложи специален статут", каза ръководителят на групата на Зелените в европарламента Филип Ламбертс.

"Според мен това е по-малко трудно, отколкото предпазният механизъм да се прилага за цяла Великобритания", добави той.

Правителството на Джонсън обаче даде да се разбере, че тази опция не е на дневен ред. Британският премиер продължава да твърди, че иска сключването на нова сделка с ЕС, която да постави основите на свободната търговия между Великобритания и ЕС, и да гарантира, че е отбелязан напредък.

"Аз не мисля така. Той си дава вид на човек, който преговаря добросъвестно и иска споразумение, за да може, ако не бъде постигната сделка, това да не изглежда като негова вина, а на други хора", добави Ламбертс.

"Ако се стигне до Brexit без сделка, британското правителство ще понесе цялата отговорност и ще трябва да спази всичките си финансови ангажименти и правата на европейските граждани, както и да изпълни задълженията си по споразумението от Разпети петък с Ирландия. Европейският парламент няма да даде одобрението си за нови преговори между ЕС и Великобритания, ако тези задължения не бъдат изпълнени", каза Давид Сасоли на пресконференция вчера.


В категории: Политика


Коментари
Михаил ДИМИТРОВ Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци 01/08/2026, Събота 17:00 0
Димитър КИРЯКОВ Мантинела отне живота на моторист Мантинела отне живота на моторист 01/08/2026, Събота 15:26 4
Емел МАХМУД Нови цени на винетките - вижте тарифите Нови цени на винетките - вижте тарифите 01/08/2026, Събота 14:54 1
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Тези 3 зодии разтърсват емоциите ви, но трудно ще спрете да ги обичате Тези 3 зодии разтърсват емоциите ви, но трудно ще спрете да ги обичате Водолей, Рак и Скорпион изпитват чувствата по различен начин, а връзката с тях рядко остава спокойна и предвидима Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа е обичана гръцка рибена супа, приготвяна най-често с прясна бяла риба, зехтин, зеленчуци и лимон. В крайбрежните райони често се поднася като лек, но питателен обяд Ново бижу в сърцето на Бургас - официално откриха бутиков хотел „EFES“ Ново бижу в сърцето на Бургас - официално откриха бутиков хотел „EFES“ Хотелът предлага стил, комфорт и първокласно гостоприемство през всички 365 дни в годината Нова любовна интрига около Дани Петканов: Магдалена Томова ли е жената до него? Нова любовна интрига около Дани Петканов: Магдалена Томова ли е жената до него? Общо видео с участничката от Ергенът разпали слуховете след мълчанието за отношенията му с Глория Петкова Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване На 1 август 1926 г. празничният влак потегля от Сарамбей към Лъджене и поставя началото на железопътния транспорт в Родопите Мантинела отне живота на моторист Мантинела отне живота на моторист 61-годишният мъж от село Шумата е транспортиран в болница, но лекарите не успели да го спасят Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо Жената се подхлъзнала в стръмен участък с парапет, въпреки че групата била подсигурена с въже Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра Три плавателни съда са заседнали извън фарватера, а други намаляват товара си, за да преминат през критичните участъци Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал Камионът на българския водач преминал през разделителната преграда, а другият шофьор загинал при опит да избегне сблъсъка Шефката на СГП върна Лексуса на несебърски прокурор, спретнал циничен скандал на бензиностанция Шефката на СГП върна Лексуса на несебърски прокурор, спретнал циничен скандал на бензиностанция Преди 6 години Велков бе представен пред медиите като новата надежда за повече обвинения срещу престъпниците в Слънчев бряг, но бързо опроверга тези думи  
Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър Дванадесет души бяха спасени по море от Порто Гермено, а властите проверяват версия за умишлен палеж след откриването на две огнища Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Авария спряла лодката от Малта, а появата на бреговата охрана предизвикала трескаво изхвърляне на запечатаните пачки Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Заплахата за бойкот от Европа и бунтът във футболната централа принудиха президента да оттегли проекта за 20 млрд. долара Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Рига обяви технически проблем на Патерниеки и призова пътуващите да търсят алтернативни маршрути Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Мадрид увери Европейската комисия, че движението от Сеута към останалата част на ЕС е напълно блокирано САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона Вашингтон и Тел Авив проучват натиск върху седемте съседи на Ислямската република, но пълното затваряне на границите изглежда почти неизпълнимо Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Американският президент превърна миграционната криза в Испания в предупреждение към избирателите преди следващата битка за Белия дом Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Спестяванията растат с 18,6%, но зад рекорда стоят ипотечният бум, парите, върнати в банковата система около приемането на еврото, и силното неравенство в доходите Това е човекът, който може да победи Ердоган? Това е човекът, който може да победи Ердоган? Йозгюр Йозел напусна партията на Ататюрк с 90 депутати и оглави най-голямата опозиционна сила в парламента Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море 254 жители и туристи са изведени с лодки от обградено крайбрежно селище, а древният археологически комплекс беше евакуиран превантивно
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори