Феновете на Черноморец избраха вратаря Мартин Теменлиев за играч номер 1
Наградата ще му бъде връчена утре преди мача със Созопол, който е по-специален за Мартин
Вратарят Мартин Теменлиев беше избран за играч на месец август от феновете на Черноморец (Бургас). Опитният страж не само заключи вратата на акулите със сигурната си игра, но и бързо-бързо си спечели доверието им, които го посочиха за най-добър за изминалия месец с 49 процента от гласовете.
Наградата ще му бъде връчена утре преди мача със Созопол, който е по-специален за Мартин. От една страна той е прекарал известен период от кариерата си в този отбор, а от друга мачът е директна битка за върха в класирането.
Но Теменлиев е уверен, че именно Черноморец ще завърши на върха в крайното класиране и ще си гарантира промоция за професионалния футбол. Начело в класирането в момента е Созопол с 16 точки, следван от Загорец (Нова Загора) с 15 и мач по-малко и Черноморец с 14.
"Представянето на отбора е добро. Разбира се, както аз и всички в клуба сме максималисти и искаме да сме стопроцентови в мачовете. По една или друга причина не се получи за момента, но важен е крайният резултат и той е първото място, в което не се и съмнявам. Черноморец ще е новият шампион на югоизточна трета лига, започна Теменлиев.
Първо искам да благодаря на всички привърженици на Черноморец за това, че ми гласуват толкова голямо доверие и за подкрепата им по време на мачовете. Чувството да те подкрепят и оценят за такъв кратък период от както съм в отбора, е страхотно, каза Мартин на въпрос дали е изненадан, че публиката е избрала точно него като най-постоянен.
Вратарят, който има сериозен опит във всички отбори в региона, оценява и момента, в който играе за най-стария клуб в региона. На въпрос как се чувства в един 100-годишен клуб, чийто треньор е легенда не само за Бургас, но и за целия български футбол, той казва:
"Специално! Това е точната дума, когато излизаш, тренираш и играеш мачове на този стадион. Разбираш, че мястото му не е при аматьорите. Тук има прекалено много история, много легенди, които са помогнали на българският спорт и определено си пожелавам по най-бързия начин Черноморец да се върне там където му е мястото, а именно при най добрите. За нашия старши треньор Радостин Кишишев каквото и да кажа ще бъде малко. Знаем какво е постигнал. Всяко малко дете си мечтае да играе на Острова и за националния отбор. Има големи успехи като футболист, не се и съмнявам че ще постигне още повече и като треньор. Целият треньорски щаб заедно със Слави Костенски и Венко Димов са големи професионалисти, които са отдадени на Черноморец. Интерес от Черноморец към мене имаше още миналият сезон. Бях провел няколко разговора с треньора Кишишев и треньора на вратарите Венко Димов. Видях, че има голяма абиция в клуба и веднага се разбрахме, но по това време бях ангажиран все още с отбора на Поморие. Радвам се че сега съм тук".
Тежки преговори за мач Саруханян - Вергиев
САЩ иска Гренландия: Островът има блага за трилиони
Четири зодии ще усетят най-щастливата си зимна седмица от 12 до 18 януари
Йордан Цолов от Бургас иска да е Христо Стоичков
ЦСКА преговаря с бивш съотборник на Меси
Меси призна: Пия вино, но ме хваща бързо
Цените на жилищата в България скачат: Трети сме в ЕС по поскъпване
Willow - квантовият компютър на Google, който може да промени света
Ваня Джаферович сподели защо се чувства „селянин“ и защо избра България за свой дом
Милиони хора ежедневно използват ChatGPT за здравни въпроси
Вандалска атака по българското посолство в Скопие
Нова безопасна практика за размразяване на предното стъкло без риск от напукване
