Бургаските огнеборци с атрактивна демонстрация на методите за гасене на пожар
Показаха специален костюм, който позволява да се "гмурнат" дори и в най-горещите точки
Бургаските пожарникари демонстририраха пред стотици развълнувани деца пред Пантеона в Морската градина някои от най-атрактивните методи за гасене на пожар. Поводът за показното бе професионалният празник на огнеборците 14 септември, а на събитието днес присъства и директорът на РДПБЗН-Бургас комисар Васил Василев. Част от децата на Бургас се включиха в някои от демонстрациите, които въпреки че показваха важни техники за гасене на пожар, бяха организирани под формата на забавни игри.
Сред тях бе обучение по правилна употреба на трите вида пожарогасител - с водна струя, прахов и такъв с въглероден диоксид, както и отборно изпомпване на вода и пръскане в малък отвор. В тази част се включи и отборът на бургаските журналисти. Несъмнено най-голямата атракция обаче бе специален костюм, който позволява на огнеборците да се "гмурнат" дори и в най-горещите точки на пожара. За празника на пожарникарите децата на Бургас представиха и свои рисунки, с които показаха на всички как те си представят професията на огнебореца.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Поеха похвали от Вожда си - актьор- Бибитко от Луната !
Щеше да е смешно , ако ... !!!
Добре дошли в страната на Али Баба! !!!