Бургаските огнеборци с атрактивна демонстрация на методите за гасене на пожар
Показаха специален костюм, който позволява да се "гмурнат" дори и в най-горещите точки
Бургаските пожарникари демонстририраха пред стотици развълнувани деца пред Пантеона в Морската градина някои от най-атрактивните методи за гасене на пожар. Поводът за показното бе професионалният празник на огнеборците 14 септември, а на събитието днес присъства и директорът на РДПБЗН-Бургас комисар Васил Василев. Част от децата на Бургас се включиха в някои от демонстрациите, които въпреки че показваха важни техники за гасене на пожар, бяха организирани под формата на забавни игри.
Сред тях бе обучение по правилна употреба на трите вида пожарогасител - с водна струя, прахов и такъв с въглероден диоксид, както и отборно изпомпване на вода и пръскане в малък отвор. В тази част се включи и отборът на бургаските журналисти. Несъмнено най-голямата атракция обаче бе специален костюм, който позволява на огнеборците да се "гмурнат" дори и в най-горещите точки на пожара. За празника на пожарникарите децата на Бургас представиха и свои рисунки, с които показаха на всички как те си представят професията на огнебореца.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна

Поеха похвали от Вожда си - актьор- Бибитко от Луната !
Щеше да е смешно , ако ... !!!
Добре дошли в страната на Али Баба! !!!