Подобряват условията за движение по бул. "Янко Комитов" в Бургас
С новата организация на кръстовището се запази съществуващата растителност
Общинската администрация на Бургас ще извърши реконструкция на триклонното кръстовище при бул.„Янко Комитов“ и улицата към Промишлена зона „Север“. Това става ясно от внесена докладна записка в Общинския съвет.
Съгласно действащите планове на жк „Славейков“ и зона „Север“, до „Кауфланд“ са предвидени обслужващи улици, осите на които се разминават. Към момента е реализирано триклонно кръстовище между бул.„Янко Комитов“ и улица към зона „Север“, за обслужване на имот, южно от ул.„Янко Комитов“.
От докладната записка става ясно, че сега съществуващото положение на това кръстовище, урегулирано със светофарна уредба, затруднява включването и излизането на участниците в движението към и от жк „Славейков” - в пространството, заключено между бл. 10 и блоковете 15 и 16. Водачите са принудени да преминават по бул. „Тракия” или през неурегулирани със светлинни сигнали кръстовища, като се създава опасност от произшествия.
Вече е приключила процедура по служебно изменение на Подробния устройствен план - План за улична регулация, съобщават от Общинския съвет. С изменението е била предвидена промяна в осевата линия на улицата, като същата се е изместила в югозападна посока, променени са бордюрните линии на обслужващата улица.
С новата организация на кръстовището се запази съществуващата растителност.
Необходимите финансови средства да бъдат предвидени в бюджета на Община Бургас за 2020 година.
Тръмп: САЩ ще се намесят, ако Иран насилствено потуши протести в страната
Без притеснение: Горива има, но плащанията са все още в лева
Проф. Георги Рачев разкри кога да очакваме сняг
Протестиращите в Иран започнаха да палят и Корана
MTV спря излъчването на музикалните си канали в Европа
Еврозоната е само първата стълбичка, но какво следва оттук нататък?
Манчестър Сити се провали в гонката с Арсенал
Тръмп се отнесъл грубо и оскърбително към Зеленски
Такситата в София поскъпнаха с 18,6%
Хаосът започна: Русенци пътуват гратис до 3 януари – не могат да настроят касовите апарати в евро
Слънчев петък, но с минимални температури между -5° и 0°
Днес да почерпят Силвия, Пламен, Силвестър и още

ФлЕгман, да вземете да се пообразовате ли?
И каква растителност е имало там преди, че са я запазили?!
Напълно безсмислено кръстовище и светофар.
Проблема на това кръстовище ще се реши, когато се махне светофара!
Единствения момент, когато на това кръстовище няма опашки от коли и задръстване, е когато е повредена светофарната уредба! Факт!