Убиха известен ММА боец при меле в дискотека
Докторите не успели да спасят живота му
Известният узбекистански боец от ММА Муслимбек Омонов беше убит при уличен бой, обявиха от пресслужбата на полицейското управление в Ташкент.
Според информацията, около 1:00 часа след полунощ на 11 септември в едно от заведенията в града е възникнал спор между две компании. Младежите са решили да изяснят отношенията си на улицата, където е възникнал бой.
„В резултат на сбиването трима души са получили телесни наранявания и са потърсили лекарска помощ. В болницата един от тях, 23-годишният Муслимбек Омонов, е починал въпреки положените лекарски усилия. Установена е самоличността на всички участници в боя“, обявиха от полицията.
Започнало е разследване за умишлено нанасяне на тежки телесни повреди. Ако виновникът за смъртта на ММА боеца бъде осъден, той може да влезе в затвора за период между осем и десет години.
Това е втори смъртен случай със спортист от смесените бойни изкуства в Ташкент в последно време. През миналото лято шампионът Жамжид Кенжаев беше убит в един от нощните клубове в града след сбиване с охранителите. Един от бодигардовете получи присъда от 18 години затвор.
Само преди месец седем души бяха осъдени на между три месеца и шест години затвор заради нападение с ножове над един от най-известните узбекистански ММА бойци – Мурад Хантураев. Самият той беше глобен заради участието си в сбиването.
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
