Искат легнали полицаи на новия бул. „Ал.Г.Коджакафалията“ в бургаския жк „Меден рудник“
Жители на комплекса са изпратили писмо до Общинския съвет, приложили са и подписка
Жители на бургаския жк „Меден рудник“ настояват за изграждане на легнали полицаи по натоварения бул. „Александър Георгиев Коджакафалията“ в участъка между бул. „Захари Стоянов“ и кръстовището при бл. 216. Те са изпратили писмо до общинския съвет, с което изразяват категоричната си позиция, че между тези две кръстовища се създава опасност от инциденти, защото водачите не спазват ограниченията за скорост, а там има няколко спирки на бързата линия от градския транспорт.
„Бул. „Ал.Г.Коджакафалията“ е един от основните коридори за преминаване на автомобили в посока към и от жк „Меден рудник. Движението по него е натоварено, а новата пътна настилка и правият път създават реални предпоставки за катастрофи. Ограничението е 50 км/ч, но повечето водачи въобще не се съобразяват с това, а през булеварда ежедневно минават стотици пешеходци. Проблемът е по-сериозен особено в тъмните часове на денонощието, когато почти всеки ден виждаме как мотоциклети и автомобили префучават по пътя с двойна от позволената скорост и дори си организират гонки“, аргументират се в писмото си жителите на най-големия бургаски комплекс.
Те са убедени, че е въпрос на време заради безразсъдното шофиране да се случи поредният инцидент. В района пресичат много деца и възрастни хора, а скоростта, с която се движат голяма част от водачите по бул. „Ал.Г.Коджакафалията“, прави невъзможно навременното спиране на пешеходните пътеки в участъка.
„Вярваме, че безопасността на движението е сред основите приоритети на местната администрация и се надяваме да бъдат предприети превантивни мерки за ограничаване на риска от ПТП-та във въпросния участък“, казват още вносителите на писмото, които прилагат дори и гражданска подписка в подкрепа на идеята си.
Предложението вероятно ще се разгледа на последната сесия на Общинския съвет от мандат 2015-2019, защото ако това не се случи, е много възможно решението да се забави до края на годината, а това би увеличило риска от катастрофи значително, особено с настъпването на есента и дъждовния сезон в Бургас.
Пиян и дрогиран се преби с тротинетка в Слънчев бряг
Д-р Елевтеров привлече медицински специалисти в новия център на Царево
Царево удължава лято 2026 с богат септемврийски календар
Демографското чудо Бургас - говори проф. Георги Бърдаров
Бургазлия със "Сузуки" пострада тежко край Приморско, блъснато е и 9-годишно дете
МВР отваря лаборатории в Бургас и Пловдив, край на месеците чакане за резултати
Пияни зад волана в Слънчев бряг и на пътя за Созопол: Моторист хванат с 2,21 промила
19-годишен спипан с 7 пакетчета кокаин в Слънчев бряг
Военният министър чака отговор от Киев за дрона край Кардам, Валентин Радев: Това е пробив в националната сигурност
20-годишна в болница с опасност за живота след катастрофа на магистрала „Тракия“, още трима ранени
Дрога на спирка в „Меден рудник“: Хванаха 16-годишно момиче с чашка, пълна с метамфетамин
Дим край Селиминово: След спирането на влаковете от София за Бургас, ще остане ли Сливен без ток
