Мая Манолова цепи партията на Кунева, Зеленогорски вдига бунт срещу Делчев
Решението за подкрепа на кандидатурата за кмет е взето легитимно от всички възможни органи на ДБГ, твърди председателят
Спорна подкрепа за Мая Манолова за кмет на София е напът да създаде сериозен раздор в партията на Меглена Кунева „Движение България на гражданите” (ДБГ), научи „Флагман”.
В момента формацията се ръководи от младия Димитър Делчев. Заместник-председател със сериозно влияние в ДБГ пък е бившият дългогодишен кмет на Плевен Найден Зеленогорски.
Преди дни от ДБГ обявиха, че ще подкрепят кандидатурата за кмет на София на Мая Манолова, която е бивше знаково лице на партията на бившите комунисти – БСП. Вчера от соцформацията официално също решиха да подкрепят Манолова, която е издигната от Инициативен комитет.
Решението в ДБГ обаче не се приема еднозначно. Днес зам.-председателят на партията Найден Зеленогорски ще даде самостоятелно пресконференция, според анонс на БТА-София.
По непотвърдена информация на „Флагман” той вероятно ще обяви подкрепата си за кандидатурата на „Демократична България” за кмет на София – арх. Борислав Игнатов.
Очаква се Зеленогорски да отправи критики и срещу процедурата в ДБГ, с която е взето решение за подкрепа на Манолова.
Пред „Флагман” председателят на ДБГ Димитър Делчев коментира, че няма представа какво смята да говори днес Найден Зеленогорски.
По отношение номинацията на Мая Манолова за кмет Делчев обясни, че решението е взето легитимно от „всички възможни” органи на партията - Софийската организация, Изпълнителния съвет и Националния съвет.
„Ние сме минали през всички демократични процедури. Всеки си е казал мнението. Мнозинството си е взело решението. Ясно е, че има някакво малцинство, което има различно мнение…”, каза още г-н Делчев.
Припомняме, че формацията ДБГ изповядва десни виждания и е член на Европейската народна партия.
Потърсихме за коментар и Найден Зеленогорски, но не отговори на телефона.
Днес се очаква той да подкрепи и кмета на Плевен Георг Спартански за нов мандат. Спартански бе издигнат на предишните избори от Реформаторския блок, който обаче вече не съществува. Сега градоначалникът вероятно ще бъде издигнат от Инициативен комитет, но ще получи подкрепата на коалицията „Демократична България”.
2025 година поставя нови рекорди в броя на ТЕЛК решенията в България
Изкуственият интелект преценява кредитоспособността ни – какво трябва да знаем?
България отбелязва 163 години от рождението на безпощадния критик на обществените пороци - Алеко Константинов
Минесота и Илинойс атакуват в съда действията на администрацията на Тръмп
Украинка е в болница след катастрофа с електрическа тротинетка в Несебър
Арест и изземване на наркотици в Бургас
Метеорологични условия и състояние на автомагистралите в България
Катастрофа в Бургас: 18-годишна шофьорка пострада
Почит към Ермил: Мъченикът, останал верен на Христос
Студено време с дъжд и сняг в България на 13 януари
Внезапно почина адвокат Михаил Бояджиев
Как да си неустоим в леглото: 5 Съвета за увереност и страст

прав си!
плевнелиев, цветанов, боко, че и дайнов са доказателство за правотата ти.
Всичко що беше с дъртия соббургготски изрод и реформаторските отрепки е безроден боклук.