×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Близо 230 хиляди души са поискали 20-те евро компенсация за скъпите горива
  • Шофьор с над 3 промила алкохол катастрофира в Равда
  • Провеждат национален тест на системата BG-ALERT днес
  • Работник е в болница след инцидент в ТЕЦ "Бобов дол"
  • Kрай на COVID добавките, по-висок таван на дълга и намаляване на партийната субсидия в новия бюджет
  • НИМХ с предупреждение за опасно време в почти цялата страна
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Добра новина за Поморие! Превръщат изоставената станция на МВР в красив крайморски парк


Добра новина за Поморие! Превръщат изоставената станция на МВР в красив крайморски парк
Убеден съм, че след като го благоустроим, той ще се превърне в един от най-предпочитаните паркове по българското Черноморие, коментира кметът Иван Алексиев
11 Септември 2019, Сряда, 15:39 ч.
Автор: Флагман.Бг

След прехвърлянето на община Поморие, теренът ще се използва за изграждане и поддържане на общодостъпна крайбрежна зона за отдих

Правителството безвъзмездно предостави на Община Поморие правото на собственост върху имот, който до момента бе частна държавна собственост. Става дума за рушащата се станция на МВР, разположена на ул. „Хан Кубрат” върху площ от 2314 кв. м.

„Мястото е уникално и разкрива великолепна морска гледка. В непосредствена близост е до старата църква „Преображение Господне”, новото рибарско пристанище и крайбрежната алея. Изключително съм благодарен на Правителството и лично на премиера Бойко Борисов за днешното решение, защото смятам, че то значително ще допринесе за увеличаване туристическия потенциал на града”, каза кметът Иван Алексиев.

След прехвърлянето на община Поморие, теренът ще се използва за изграждане и поддържане на общодостъпна крайбрежна зона за отдих. Ще бъдат обособени нови богато озеленени алеи и кътове за детски игри. Очаква се това да намали шумовото натоварване, да се създадат условия за здравословна градска среда, както и да се осигури достъп за хората в неравностойно положение.

„Дълги години теренът запустяваше, като макар и заграден, беше опасен. Убеден съм, че след като го благоустроим, той ще се превърне в един от най-предпочитаните паркове по българското Черноморие”, добави още Алексиев.




В категории: Поморие


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
7
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Футболна легенда: Умирам, в четвърти стадий съм! Футболна легенда: Умирам, в четвърти стадий съм! 02/06/2026, Вторник 12:54 0
7
Коментара по темата
7.
Браво!!!
11.09.2019 22:29:20
6
5
Най-накрая!!! Ако направят и дигата към Ахелой с малко чакъл, нощно осветление и камери срещу крадци, замърсители, кучкари и мотористи, ще са супер
6.
Гласоподавател
11.09.2019 19:39:48
3
14
Хората не Ви вярват защото много са лъгани? Например както стана с парка в Малкото солено езеро терена продаден на депутати от ДПС. Посегнахте на Воения санаториум на Яворовите скали да облагодетелствате една шепа хора? Сега да видим какво ще стане с този златен парцел???
5.
*********
11.09.2019 19:15:37
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
Петър
11.09.2019 18:23:08
0
8
Да видим!
Думите са едно, делата друго, а фактите нищо общо с реалността! Поне това са фактите в близките няколко десетилетия!
Искам Община Поморие да даде публичност на Акта за публична общинска собственост с който евентуално ще се сдобие, по подобие на Акта за Дарение на Санаториума!
Не вярвам на думи, а на факти.
Колкото до това какво ще бъде, как ще бъде, то това трябва да е според Законите, които ясно и точно са обосновани за следствието.
3.
PTO
11.09.2019 17:06:33
5
12
Всеки много ги разбира тези работи.
Парк ще има. Ще го построи определен софийски консорциум, с традиции в района.
2.
До 1
11.09.2019 16:28:18
17
8
Всеки може да кандидатсва по европроекти. Дори ти. Да колкото и странно да ти звучи не е нужно да си Богоизбран. Но знаеш ли кое ти пречи? Това че си българин, манталитета ти те кара да завиждаш, да не се радваш на чуждия успех и най-вече да се демотивираш и да плюеш.
1.
1212
11.09.2019 16:23:44
6
15
Първо ще дръпнем едни европари а после какъв хотел ще стане там....за чудо и приказ...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Средната заплата в Бургаско достигна 1133 евро през първото тримесечие Средната заплата в Бургаско достигна 1133 евро през първото тримесечие С този резултат регионът се нарежда на осмо място по възнаграждения в страната Десетки семейства се довериха на водещите специалисти от "Сърце и мозък" в Деня на детето Десетки семейства се довериха на водещите специалисти от "Сърце и мозък" в Деня на детето Новият корпус на болницата в Бургас е готов, чака единствено подписа на министъра на здравеопазването Докторът с кучетата от бл. 42 в ж.к."Зорница" пред Флагман.бг: Давам ви мъжка дума - ще ги махна до месец Докторът с кучетата от бл. 42 в ж.к."Зорница" пред Флагман.бг: Давам ви мъжка дума - ще ги махна до месец На адреса наистина мирише, това е истина, но не е истина, че тормозя майка си - обижда ме и ще съдя съседите, които го твърдят, обяви той  Сбогом на бохема, рибаря и рицаря на бургаските каузи: Отиде си Любен Дилов-син Сбогом на бохема, рибаря и рицаря на бургаските каузи: Отиде си Любен Дилов-син Той беше истинска палитра от емоции и образи, надарен с уникално чувство за хумор, което умело впръскваше в често сивото и безлично политическо ежедневие Анатомия на съседския кошмар: Какво всъщност се крие в ума на патологичните събирачи? Анатомия на съседския кошмар: Какво всъщност се крие в ума на патологичните събирачи? Анализ на феномена „патологично събирателство“, който взриви Бургас. Защо високият интелект не е имунитет срещу лудостта и как илюзията за спасение ражда насилие в градска среда Скръбна вест! Почина Любен Дилов Скръбна вест! Почина Любен Дилов От 10-ина дни той бе в България, където продължи лечението си, но състоянието му рязко се влошило в последните два дни, казват негови близки  Нана живее райски живот зад Океана, плаща по 200 долара за прическа Нана живее райски живот зад Океана, плаща по 200 долара за прическа Тя е дългогодишен клиент на един от най-елитните салони в Маями – Danny Jelaca Salon Елените май ще останат без ток и вода през лятото Елените май ще останат без ток и вода през лятото Калта и тинята на места още не са изчистени, кабели стърчат от сградите, част от тръбите на канализацията са отнесени от водата, коритото на реката не е почистено Тихомълком раздават 90 милиона евро за мантинели, докато ни баламосват със строежи, обявиха от ИПБ Тихомълком раздават 90 милиона евро за мантинели, докато ни баламосват със строежи, обявиха от ИПБ Царево беше домакин на прожекцията на документалния филм „Леденият шампион“ Царево беше домакин на прожекцията на документалния филм „Леденият шампион“ На събитието присъстваха ученици от СУ „Н. Й. Вапцаров“ – Царево, както и жители и гости на града, които с интерес проследиха вдъхновяващата история на един от най-успешните български спортисти в плуването на дълги разстояния и ледени води
Трябва ли субсидиите за партиите да се отрежат с 1/3 Трябва ли субсидиите за партиите да се отрежат с 1/3 Остри критики към предложените от управляващите промени в удължителния закон за бюджета отправи депутатът от ГЕРБ Деница Сачева Футболна легенда: Умирам, в четвърти стадий съм! Футболна легенда: Умирам, в четвърти стадий съм! 75-годишният Кийгън заяви в интервю за "Дейли Мейл", че се надява да успее да се сбогува с феновете на своя любим Нюкасъл в началото на следващия сезон Събарянето на незаконния град край Варна може да струва милиони на общината, ако КУБ се окаже кух Събарянето на незаконния град край Варна може да струва милиони на общината, ако КУБ се окаже кух Процедурата по премахването на сградите и цената й би предизвикала безпрецедентно социално напрежение След молба за развод мъж яхна багер и срути семейната къща След молба за развод мъж яхна багер и срути семейната къща Разяреният съпруг атакувал имота, докато вътре се намирали жена му и двете им дъщери Морската вода в турския курорт Алания става опасна Морската вода в турския курорт Алания става опасна Замърсяването е стигнало критично ниво, предупреждава експерт Ясновидецът Яцковски: Как ще изглежда предстоящата криза Ясновидецът Яцковски: Как ще изглежда предстоящата криза Парите ще бъдат замразени, за да не се стига да хиперинфлация, на хората ще се раздават виртуални точки, описва виденията си известният поляк Колко мигранти е длъжна да приема България от юни? Колко мигранти е длъжна да приема България от юни? Новият пакт на ЕС предвижда: обгрижване на нахлулите през Турция, получаване на араби и африканци на квотен принцип или заплащане на солени глоби Владимир Путин иска вечен живот, дал е $ 26 милиарда за експерименти Владимир Путин иска вечен живот, дал е $ 26 милиарда за експерименти Руският президент не иска да умира Сделката с Иран: петте основни проблема, пред които е изправен Тръмп Сделката с Иран: петте основни проблема, пред които е изправен Тръмп Администрацията на Тръмп обсъжда временно спиране на огъня, но ключови въпроси около ядрената програма, санкциите и корабоплаването остават нерешени Жилищната криза в Гърция се задълбочава заради рекордните наеми и недостига на достъпни имоти Жилищната криза в Гърция се задълбочава заради рекордните наеми и недостига на достъпни имоти Високите разходи за подслон поглъщат огромна част от доходите на домакинствата и спират младите хора да създават семейства
Доналд Тръмп към Нетаняху: Доналд Тръмп към Нетаняху: Хората трябва да се откажат от скъпите неща Виц на деня Виц на деня - Как си приятелю?
- Добре съм. Завърших, магистратура, после защитих докторат.
- Аха, а доматите по колко ги продаваш?
Виц на деня Виц на деня Между програмисти:
- Знаеш ли какво е бракът?
- Представи си, че имаш бърз, безплатен, безлимитен интернет, но се отваря само един сайт!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако имаш същите идеи като някой друг, но една седмица по-рано от който и да е друг, тогава бъдеш приветстван като ясновидец
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори