Добра новина за Поморие! Превръщат изоставената станция на МВР в красив крайморски парк
След прехвърлянето на община Поморие, теренът ще се използва за изграждане и поддържане на общодостъпна крайбрежна зона за отдих
Правителството безвъзмездно предостави на Община Поморие правото на собственост върху имот, който до момента бе частна държавна собственост. Става дума за рушащата се станция на МВР, разположена на ул. „Хан Кубрат” върху площ от 2314 кв. м.
„Мястото е уникално и разкрива великолепна морска гледка. В непосредствена близост е до старата църква „Преображение Господне”, новото рибарско пристанище и крайбрежната алея. Изключително съм благодарен на Правителството и лично на премиера Бойко Борисов за днешното решение, защото смятам, че то значително ще допринесе за увеличаване туристическия потенциал на града”, каза кметът Иван Алексиев.
След прехвърлянето на община Поморие, теренът ще се използва за изграждане и поддържане на общодостъпна крайбрежна зона за отдих. Ще бъдат обособени нови богато озеленени алеи и кътове за детски игри. Очаква се това да намали шумовото натоварване, да се създадат условия за здравословна градска среда, както и да се осигури достъп за хората в неравностойно положение.
„Дълги години теренът запустяваше, като макар и заграден, беше опасен. Убеден съм, че след като го благоустроим, той ще се превърне в един от най-предпочитаните паркове по българското Черноморие”, добави още Алексиев.
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“

Думите са едно, делата друго, а фактите нищо общо с реалността! Поне това са фактите в близките няколко десетилетия!
Искам Община Поморие да даде публичност на Акта за публична общинска собственост с който евентуално ще се сдобие, по подобие на Акта за Дарение на Санаториума!
Не вярвам на думи, а на факти.
Колкото до това какво ще бъде, как ще бъде, то това трябва да е според Законите, които ясно и точно са обосновани за следствието.
Парк ще има. Ще го построи определен софийски консорциум, с традиции в района.