Соломон Паси: В България няма русофили, има руски шпиони
Този „русофилски кръг” ме обвини в шпионаж в полза на Израел, каза бившият външен министър
В България няма русофили, има руски шпиони, но същите тези хора от „русофилския кръг” ме обвиниха в шпионаж в полза на Израел. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ бившият външен министър Соломон Паси.
„Дали си русофил, или не се разбира от това къде си пратил детето си да учи. Ако си го пратил в Париж или Лондон, не си русофил. Ако си го пратил в Русия – си. Справка сочи, че в Русия има няколко стотин деца, които учат там. В цяла Европа са няколко десетки хиляди”, добави той.
„Само в руското посолство в София шпионите са около 68 души. Извън него са няколко стотин и техните имена се знаят. Имахме великолепната възможност по повод отравянето на Скрипал в Лондон да изгоним един-двама от тях, но не го направихме“, добави бившият министър.
Той влезе в студиото, за да коментира обвинението срещу председателят на национално движение „Русофили” Николай Малинов.
„Аз имам много по-високо мнение за руското разузнаване. То едва ли може да наеме шпиони, които да дойдат в бТВ да обясняват, че не са шпиони”, допълни той.
„Ако аз съм човек на отмъщението, в момента ще ръкопляскам на това, което се случва. През 2005 г. същият този „русофилски кръг” ме обвини в шпионаж в полза на Израел заради това, че като външен министър бях премахнал възможността Русия да има достъп до тайните на МВнР”, заяви Соломон Паси.
Според него най-голямата опасност за Запада е руската пропаганда, защото била много по-ефективна, мащабна и агресивна от когато и да било досега.
Тази вечер е големият концерт на Тони Димитрова в Бургас, билетите са разпродадени
Слънчев бряг отново потвърди славата си на Меката на ментетата: 3709 „маркови“ артикула паднаха в полицейски капан
ПП-ДБ заговориха за тиха чистка в образованието, Бургас е сред визираните
Хванаха трима варненци в крачка край Иракли, тарашели паркирано Рено
ПТП затапи ключов булевард в Бургас, пернишки Хюндай нацели бургаско Субару
Чиновниците получават хоум офис до два дни седмично, парламентът решава след ваканцията
След мигрантската вълна в Сеута: Изчезват котки, намират разкъсани животни и полуизядени птици
Наркоофанзива по Южното Черноморие: Петима с дрога задържани от Синеморец до Слънчев бряг
Петър Янков: Сушата по Дунав е сравнима с 1947 г.
Пациентска организация алармира: Болници изискват кръводаряване като условие за лечение
Почина дългогодишен оператор на БНТ
Акула ли е? Огромна риба влезе сред плувците на гръцки плаж и предизвика паника

по-скоро на турското... и вероятно с кодово име - вонящият боклук....
по-скоро на турското... и вероятно с кодово име - вонящият боклук....
По-вреден е за България от русофили и русофоби взети заедно!
дали не, защото шефовете са на подчинение не на България, а на козяк?