Шведски учен предлага да ядем човешко месо
Чувствам известна нерешителност, но не съм прекалено консервативен. Бих бил готов поне да го опитам, каза той.
Шведски професор предложи хората да минат на диета с човешко месо от трупове, за да се спаси планетата.
Магнус Содерлунд от Стокхолмския икономически университет е изложил идеята си пред научен симпозиум в шведската столица, пише Ню Йорк Пост.
На събитието е бил обсъждан въпросът може ли канибализмът да бъде решение на проблема с устойчивото изхранване на човечеството в бъдеще.
Аргументът на Содерлунд станал основна тема по време на дискусията: „Можете ли да си представите как се яде човешка плът?“ "Консервативното" табу срещу канибализма може да се промени с времето, ако хората опитат това ново ястие, казва професорът.
По-конкретно на събитието беше обсъден въпросът дали канибализмът е решение на проблема с устойчивото изхранване в бъдещето.
Попитан по време на интервю след разговора дали е готов лично да опита човешка плът, Содерлунд каза, че е отворен за тази идея."Чувствам известна нерешителност, но не съм прекалено консервативен. Бих бил готов поне да го опитам", каза той.
Ученият предложи и като алтернатива „по-реални“ варианти, като хранене чрез домашни любимци и насекоми.
Отбелязва се, че потенциалната опасност от канибализъм за здравето може да попречи на въвеждането на идеите на професора.
Например до 60-те години на миналия век местните жители на Папуа Нова Гвинея практикуват хранене с плът на мъртви хора. Тази практика доведе до епидемия от болестта куру, известна още като „смееща се смърт“.
Заболяването се причинява от инфекциозен агент - протеин, открит в засегнатата тъкан на човешкия мозък, уточнява “Трафикнюз”.
Витанов: Коалицията на желаещите заобикаля решенията на ЕС и НАТО
Гълъб Донев: Дефицитът може да падне под 3 процента през 2028 година
Свлачище погуби 8 души в Китай, 34 остават затрупани под калта
Японец на седмото небе от щастие, стегна куфарите за Бургас
Обичана учителка почина вследствие на огромен стрес
Киевската интрига породена от лош театър на Велислава Петрова и Радев или от Брюксел
Ще познаете ли коя е новата страст на Памела Андерсън?
Съдът с решение за джигита, спипан със смъртоносните 4,6 промила алкохол
"Меси" кацна в центъра на Бургас
Великобританец със стряскащи твърдения за турски полицаи: Арестуваха ме без вина и настъпи кошмар
Погледнете към небето след 21:00 часа: Уникален небесен феномен над България тази вечер
Трагедия: 11-годишната Алис почина след инцидент със смукателния отвор на басейн

Ако е сарказъм - получил се е, ако пък го мислиш, определено се притеснявам, защото явно живеем сред завършен канибал.