×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Рекорден ръст: цените на месото в Кипър нагоре с 28%
  • Полицаи и планински спасители откриха изчезнали тийнейджъри
  • МВнР: Истанбул и Анкара с повече изборни секции за българите
  • „Тренд“: 6 партии влизат в 52-ия парламент, близо 60% ще гласуват
  • Иран атакува ключова газова инфраструктура в Катар с ракети
  • Светът никога не е бил толкова близо до енергиен колапс
  • Цената на доматите се покачва рязко
  • НСИ: Разходите за труд в България скачат с близо 14%
  • Кабинетът обмисля компенсация за тока на бизнеса
  • В България е по-скъпо от Нидерландия: Не от дрехи, лишаваме се в храната вече
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Билетите за концерти поскъпват все повече, но и това не отказва феновете


Билетите за концерти поскъпват все повече, но и това не отказва феновете
И все пак не всички артисти определят високи цени на билетите за концертите си
10 Септември 2019, Вторник, 20:40 ч.
Автор: Флагман.БГ

Средната цена на билета за най-популярните турнета в Северна Америка е нараснала близо четири пъти през последните 20 години

Цените на билетите за концерти достигат невиждани висини. И не става дума само за супер богаташи, които плащат хиляди долари, за да гледат най-добрите изпълнители от първия ред. Почитателите на всякакви жанрове музика плащат повече, за да видят любимите си музиканти, съобщава Bloomberg.

Средната цена на билета за стоте най-популярни турнета в Северна Америка е нараснала близо четири пъти през последните 20 години от 25,81 долара през 1996 г. на 91,86 долара през първото полугодие на тази година, сочат данни на компанията Pollstar. Наред със спортните състезания и представленията на Broadway цените на билетите за концерти далеч надвишават инфлацията.

Част от ръста е наложителен, тъй като пиратството подкопава продажбите на музика и артистите започват да разчитат силно на концерти. Звезди като Бионсе и Тейлър Суифт могат да заработят повече пари за няколко вечери на сцената, отколкото за една година от продажби на албуми. Но се случва и още нещо. Компаниите за продажба на билети като Ticketmaster и AXS започнаха да възприемат технологии, които показват, че почитателите на музиката биха платили почти всякаква цена за любимите си изпълнители, особено звезди, които пристигат само веднъж на няколко години.

„Много години всички подценявахме билетите“, казва Джо Килиан, който управлява консултантска компания в областта на медиите и е основател на поредица от концерти в Сентрал парк в Ню Йорк.

По-високите цени са добри за бизнеса с концерти. Приходите на индустрията с музика на живо надхвърлиха прага от 8 млрд. долара през 2017 г. и са напът да поставят нов рекорд през 2019 г. Live Nation Entertainment, която притежава Ticketmaster, се хвали със способността си да поставя по-високи цени. Турнето на Пинк е било на второ място по приходи в света през първото полугодие на 2019 г. и номер едно в Северна Америка, която е водещият пазар, предава investor.bg.

Не само цените на билетите поскъпват. Почитателите на музиката са изправени пред растящи цени на храните, напитките и мърчандайзинга. Средните разходи на почитателите на музиката по време на концерти, организирани от Live Nation, са били 20 долара през 2016 г. Тази година се очаква да достигнат 29 долара, което е ръст с почти 50%.

Не всички артисти определят високи цени на билетите за концертите си. Ед Шиърън направи най-доходоносното турне за всички времена с цена на билетите под сто долара, което го превръща в едно от най-евтините топ турнета. Той държи концертите му да са достъпни за всичките му почитатели.

Шиърън обаче предлага различно шоу от това на Бионсе, Суифт или Пинк. Той често остава сам на сцената, свирейки на китара. При последното си турне Бионсе пя с десетки музиканти зад гърба си. Разходите за поставянето на такива концерти са нараснали над два пъти, тъй като артистите вдигат все повече летвата на преживяванията на живо, казват експерти в индустрията.

Подходът на Пинк към турнетата се промени след представянето й на наградите „Грами“ през 2010 г., когато тя изпя “Glitter in the Air”, докато се мокреше във вода и изпълняваше акробатични номера високо над публиката.

Сега акробатите са неразделна част от сета й. Тя започваше голяма част от концертите от турнето си “Beautiful Trauma”, като висеше на полилей или пееше с главата надолу. На земята десетки изпълнители се представяха на фона на сюрреалистичен сет. Това отчасти обяснява и верността на почитателите на Пинк.

„Парите ви определено си заслужават. Можете да видите къде са отишли“, казва 32-годишният почитател на Пинк Бекс Пол, който я е гледал 11 пъти тази година, като пътувал на стоп из Европа по маршрута на турнето на поп звездата.




Коментари
Мария АРНАУДОВА Почина създателят на OnlyFans  Почина създателят на OnlyFans  23/03/2026, Понеделник 16:20 2
Светлозария КИДЕРОВА Несебър представи визия за опазване на Стария град до 2045 година Несебър представи визия за опазване на Стария град до 2045 година 23/03/2026, Понеделник 15:50 0
Мария АРНАУДОВА Мъж отвлече бившата си от столичния квартал Дианабад Мъж отвлече бившата си от столичния квартал Дианабад 23/03/2026, Понеделник 15:40 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Джеф от Индия избра остави Дубай, за да бъде общ работник в Банско Джеф от Индия избра остави Дубай, за да бъде общ работник в Банско Помагам на семейството си, работя и в кухнята, и на бара, сподели той По 185 евро ще получат председателите на СИК-ове за вота, а членовете по 156 евро По 185 евро ще получат председателите на СИК-ове за вота, а членовете по 156 евро При предаване на правилен протокол всеки член на съответната комисия ще получи по 15 евро, същият е хонорарът за получаване на изборните книжа, както и за предаването им в РИК в изборната нощ МВнР призова българите за незабавно напускане на Близкия изток МВнР призова българите за незабавно напускане на Близкия изток За държавите в региона и Иран остава в сила пета степен на риск, а ограниченията в авиотрафика свиват прозореца за безопасно отпътуване Созопол посреща два спортни състезания в началото на април Созопол посреща два спортни състезания в началото на април На 4 и 5 април морският град ще приеме третото издание на „Созопол Рън 2026“ и автомобилното събитие „Гимкхана Созопол“ Рекорден интерес към вот в чужбина, 50% повече българи са заявили желание да гласуват Рекорден интерес към вот в чужбина, 50% повече българи са заявили желание да гласуват Близо 44 000 заявления за гласуване са подадени извън страната Какво обединява партийния динозавър Аргир Бояджиев със спасителя Ангел и шампионката по дебати Малена Какво обединява партийния динозавър Аргир Бояджиев със спасителя Ангел и шампионката по дебати Малена В последния момент от вота е отстранен участник, който още не е навършил 21 години  Поморие ще отбележи Деня на Тракия с панихида и поднасяне на венци Поморие ще отбележи Деня на Тракия с панихида и поднасяне на венци Несебър представи визия за опазване на Стария град до 2045 година Несебър представи визия за опазване на Стария град до 2045 година Документът поставя основите за нов план за управление на обекта на ЮНЕСКО Мъж отвлече бившата си от столичния квартал Дианабад Мъж отвлече бившата си от столичния квартал Дианабад 49-годишният е качил насила 37-годишна жена в автомобил, а двамата са установени по-късно същия ден в село Ковачица Община Карнобат започна подмяна на кошчетата за отпадъци Община Карнобат започна подмяна на кошчетата за отпадъци Новите съдове са с устойчиви материали и защитен механизъм срещу разпиляване на отпадъци, а общината планира поетапно обновяване и в други обществени зони
МВнР призова българите за незабавно напускане на Близкия изток МВнР призова българите за незабавно напускане на Близкия изток За държавите в региона и Иран остава в сила пета степен на риск, а ограниченията в авиотрафика свиват прозореца за безопасно отпътуване Почина създателят на OnlyFans  Почина създателят на OnlyFans  43-годишният предприемач е починал след дълга битка с рак, а новината поставя въпроси за бъдещето на платформата и нейната собственост Не давайте на децата си тези играчки - откриха фентанил в кукли Барби Не давайте на децата си тези играчки - откриха фентанил в кукли Барби Наркотикът е намерен в опаковки в магазин, продадени са поне 5 бройки вече Гърция дава до 60 евро за гориво и още помощи заради скъпия петрол Гърция дава до 60 евро за гориво и още помощи заради скъпия петрол Правителството отпуска 300 млн. евро, за да ограничи удара върху домакинствата и бизнеса Фондовите пазари в Европа отново се понижиха Фондовите пазари в Европа отново се понижиха След резките спадове на фона на продължаващите опасения за по-широкото икономическо отражение на конфликта Идва ли край на войната? Тръмп обяви, че прекратява всички удари срещу Иран Идва ли край на войната? Тръмп обяви, че прекратява всички удари срещу Иран Незабавно след тази новина, пазарите се успокоиха и петролът падна с 8 % - от 108 до 86 долара за барел Чешката полиция разследва евентуална руска следа при пожар в завод за отбрана Чешката полиция разследва евентуална руска следа при пожар в завод за отбрана Компанията произвежда дронове за Украйна във фабрика в град Пардубице Арина Сабаленка стигна осминафиналите в Маями и продължава защитата на титлата Арина Сабаленка стигна осминафиналите в Маями и продължава защитата на титлата Лидерката в световната ще играе срещу Цинвън Чжън за място на четвъртфиналите Фатих Бирол: Светът е в енергийна криза, по-тежка от шоковете през 70-те Фатих Бирол: Светът е в енергийна криза, по-тежка от шоковете през 70-те Почина бившият премиер на Франция Лионел Жоспен Почина бившият премиер на Франция Лионел Жоспен Социалистът ръководи френското правителство в периода 1997–2002 г. и остава ключова фигура в левицата
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Ще реша за кого да гласувам, след като изгледам всички интервюта на Мон Дьо Виц на деня Виц на деня Разговарят две секретарки:
– Директорът ми повиши заплатата, защото кръстих сина си на него.
– А моят затова, че не кръстих сина ни с неговата фамилия!
Виц на деня Виц на деня Студент към красивата си колежка:
- Как успя да вземеш този труден изпит!?
- Ами... мога да ти кажа, но се съмнявам, че и при теб ще се получи по този начин.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Добрия любовник е като добрия прах за пране. Ухае приятно, прониква в дълбочина и не оставя следи от петна след себе си.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори