×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Как 17-годишната Иванка от Бургас стана проститутка в Полша


Как 17-годишната Иванка от Бургас стана проститутка в Полша
Търгуват момичета по 650 евро
10 Септември 2019, Вторник, 11:21 ч.
Автор: Флагман.бг

Сутеньори дебнат бивши проститутки на Централна автогара

Глутница сводници дебнат около Централна автогара в София и причакват избягали или екстрадирани от чужбина наши проститутки, за да ги върнат обратно на работа.

Това е едно от разкритията, които прави полското онлайн издание "Фокус" в пространно разследване, посветено на българските жрици, цитирано от "България днес".

Журналистът Якуб Стаховяк разказва поредица покъртителни човешки истории на момичета, които работят по цели дни край шосето между столицата Варшава и езерото Зегрезе. Те са основно българки или полски жени, които от своя страна имат наши сводници. Българките обаче се считали за най-евтини и в много случаи работели само за храна и подслон. Те давали целия си дневен доход на сутеньорите.

Една от историите е за момиче от Бургас.

"Иванка беше на 17 години. Танцуваше в дискотека", започва разказа журналистът. Една вечер се събрали нейни приятели, имало питиета. Тя не си спомня как е дошла в Полша, но след това се озовава чисто гола в малък хотел край Варшава. Трима я насилват, а един снима всичко. След това й казват да отиде да се изкъпе, защото я чака работа. Сводникът Христо я предупреждава, че ако не дава всичко от себе си, семейството й в България ще получи интересни нейни снимки.

Друга история е за Рая, която е на 16 години, когато чичо й идва в къщата й в Пловдив.

"Затвориха се в стаята с майка ми. Когато свършиха, чичо ми каза да си събера нещата, защото от следващия ден ще отида на работа. Той ми уреди работата - законна, в базар, на щанд за дрехи. Добре платена", спомня си Рая.

По-късно нещата се променят. След няколко месеца чичото казва, че е болен и не може вече да държи щанда. Но бил намерил същата работа на момичето в Полша. На границата той предава девойката на други двама. Вместо на щанд за дрехи тя е закарана до пазар на проститутки, където е продадена и след първоначална "подготовка" е изпратена да проституира. Сводникът, който я купува, просто я изхвърля от колата си край пътя, като преди това бута в ръката й 10 презерватива. Момичето обаче маха на първата полицейска кола, която минава по пътя. Откарана е в специализиран център за жертви на трафик на хора. По-късно е изпратена с рейс да се прибере в България. Сводникът я намира у нас и я връща в Полша с поредица заплахи. От материала става ясно, че най-вече Централна автогара в София, но и тази в Пловдив са под постоянно наблюдение от сводниците. Те следят за екстрадирани момичета или за бегълки и със заплахи и насилие ги връщат на работните им места.

Полски ченгета са разкрили една особеност на "зарибяването" на нови момичета, която била разработена до съвършенство от родните сводници. Починът освен в прибалтийската страна вече се ползвал и в Холандия. По-възрастен красавец съблазнява момиче, като обикновено се целел в съвсем млада девойка. Отначало бил изключително романтичен, подарявал цветя, говорел нежни думи. Когато момичето се влюби, любовникът й разказвал, че се е забъркал с хора от ъндърграунда и мафията е по петите му. Молил я да си легне с друг мъж, като по този начин мафиотът щял да бъде омилостивен. След това трябвало да преспи с още един-двама. Накрая любовникът казвал на приятелката си, че трябва да заминат в чужбина, за да се скрият от мъчителите. Когато тя се съгласи и пристигнат в Полша, започвали изнасилванията и момичето се изпращало да проституира.

Търгуват момичета по 650 евро

Цените на уличните проститутки в Полша са не много по-високи от тези у нас, става ясно от текста. Сводниците печелели основно от препродажбата на момичетата. Цените били от едва 300 до около 650 евро. Тези, които били млади и красиви и според търговците на плът имат потенциал да работят в бардаци в Западна Европа, били много по-скъпи.

Посочват се данни, че българките, работещи из страните в Европа като проститутки, са около 1400. Повечето били от малки градове, където, ако се разбере, че са били изнасилени или работят като жрици, щели да бъдат заклеймени доживот.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
4
Коментара
4
Коментара по темата
4.
Роб 22
12.07.2020 13:58:14
0
0
Може ли линк към оригиналната статия ?
3.
Кондьо варварина
11.07.2020 18:22:39
0
0
Изгубихте ме още с "Иванка" хахаха
2.
ХХ
11.09.2019 00:00:17
4
10
@1
А некои водещи евроатлантици не само се гордеят с това, а и пропагандират тези "ценности" и на други слабоумници.
1.
Селянин
10.09.2019 16:03:23
0
24
То и журналитутките от Флагман имат същата покъртителна съдба,като се започне със сходния произход от малките населени места и се мине през евтината услуга,която предлагат,но пък за разлика тези момичета при тях липсва и морала,защото вместо да се срамуват,то се хвалят с това,което вършат.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Голямата загадка на вота: Кого ще избере Илияна Йотова за вицепрезидент Голямата загадка на вота: Кого ще избере Илияна Йотова за вицепрезидент В играта са Кирил Вълчев, Иво Христов и академични фигури, а решението ще покаже стратегията ѝ за балотажа Йотова натисна парламента за ВСС: 160 гласа ще решат теста за доверие Йотова натисна парламента за ВСС: 160 гласа ще решат теста за доверие Тя настоя за прозрачни номинации, защити Гергана Петрова и обяви кога започва процедурата за собствената й кандидатура Зверска катастрофа между Крушевец и Маринка, двама са тежко пострадали Зверска катастрофа между Крушевец и Маринка, двама са тежко пострадали Пожарникари са вадили ранените от смачканото купе след инцидента по главния път към Бургас Димитър Маринов търси новите таланти на Бургас, започва приемът в „Любен Гройс“ Димитър Маринов търси новите таланти на Бургас, започва приемът в „Любен Гройс“ Кандидатите ще преминат през три изпитни кръга в НХК, а до актьора като асистент застава Елена Башева МВР за пожара в Созопол: Не пожарните закъсняха, паркирани коли им препречиха пътя МВР за пожара в Созопол: Не пожарните закъсняха, паркирани коли им препречиха пътя Първият екип тръгнал само минута след сигнала, но автомобилите на летовници по тясната ул. Черно море затруднили достъпа до горящия ресторант Аполон Втора жертва в Ахтопол: Извадиха тялото на 24-годишен молдовец от бурното море Втора жертва в Ахтопол: Извадиха тялото на 24-годишен молдовец от бурното море Младият мъж влязъл във водата, след като 23-годишната му приятелка била повлечена навътре, двамата загинаха Вдигнаха медицински хеликоптер заради пострадал лекар Вдигнаха медицински хеликоптер заради пострадал лекар По първоначални данни лекарят е получил фрактура в областта на тазобедрената става и не е в състояние сам да напусне високопланинския терен Лют скандал разтърси МВР: шефът на полицията в Габрово поиска заместникът му да бъде задържан Лют скандал разтърси МВР: шефът на полицията в Габрово поиска заместникът му да бъде задържан ОДМВР потвърди за спора между Илиян Иванов и Цветан Петков, но категорично отрече да се е стигало до физическа саморазправа БСП без колебание застана зад Йотова: Нито един глас против кандидатурата й БСП без колебание застана зад Йотова: Нито един глас против кандидатурата й Крум Зарков създава предизборен щаб и контактна група със Сергей Станишев, а изборът на кандидат за вицепрезидент остава в ръцете на държавния глава Огромна трагедия в Ахтопол: Жена се удави, издирват още един човек в бурното море Огромна трагедия в Ахтопол: Жена се удави, издирват още един човек в бурното море Четирима души влезли да се къпят в неохраняема зона, двама са спасени, а опасенията за втория изчезнал са тежки
Нашвил готви голям поклон пред Доли Партън: Летището ще носи името на кънтри легендата Нашвил готви голям поклон пред Доли Партън: Летището ще носи името на кънтри легендата Губернаторът на Тенеси Бил Лий подкрепи промяната, а над 160 хиляди души вече са застанали зад идеята 147 тандема, хиляди емоции и зрелищни паркури: „Купа Бургас” покори морския бряг 147 тандема, хиляди емоции и зрелищни паркури: „Купа Бургас” покори морския бряг Йордан Йорданов изпрати снимка до „Вашият сигнал до Флагман.бг“ и пита защо при хроничния недостиг на места един автомобил трябва да лишава съседите от още едно МС за Гергана Петрова: Свободно е вървяла с Радев и го е снимала МС за Гергана Петрова: Свободно е вървяла с Радев и го е снимала Кабинетът отхвърли твърденията, че активистката е била държана далеч от премиера, а проверката трябва да установи защо по-късно полицията я отвежда с белезници Боговете сигурно са полудели! Автомивката вече струва 50 евро Боговете сигурно са полудели! Автомивката вече струва 50 евро Инфлуенсърът Боби Борисов призова шофьорите да питат за цената предварително, след като негов приятел останал неприятно изненадан от сметката Кървава драма край Киев: 27 души загинаха при взрив след удар с дрон по склад Кървава драма край Киев: 27 души загинаха при взрив след удар с дрон по склад Украйна разследва защо в близост до жилищни райони са били съхранявани боеприпаси Новото видео от Струмяни: Гергана Петрова сама търси сблъсък с полицаите? Новото видео от Струмяни: Гергана Петрова сама търси сблъсък с полицаите? Кадрите преди задържането показват активистката в настъпателен спор със служителите, а репликата „Не ме бутайте“ прозвучава в момент, когато видим физически натиск не се забелязва Airbnb и Booking ще режат нерегистрирани имоти: Половината оферти у нас са под риск Airbnb и Booking ще режат нерегистрирани имоти: Половината оферти у нас са под риск Европейският режим свързва платформите с държавните регистри, а преди Евровизия 2027 Бургас разчита и на хиляди частни легла КЗП удря спекулата с глоби до 100 000 евро за всеки продукт и търговски обект КЗП удря спекулата с глоби до 100 000 евро за всеки продукт и търговски обект Александър Колячев обяви проверки на 40 онлайн магазина, частни училища, детски градини, спортни центрове и търговци на строителни материали Русия вече не смогва да попълва армията си: губи по 6000 войници повече, отколкото набира Русия вече не смогва да попълва армията си: губи по 6000 войници повече, отколкото набира Дори около 1000 нови бойци дневно не компенсират загиналите и ранените, а нова мобилизация поставя Путин пред тежък политически избор Норвегия влиза в ерата на Хокон VIII: новият крал застава пред парламента на 1 септември Норвегия влиза в ерата на Хокон VIII: новият крал застава пред парламента на 1 септември Монархът ще положи конституционната клетва в 14:00 ч. българско време, дни след смъртта на Харалд V
Полина Карастоянова, експерт Полина Карастоянова, експерт "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Виц на деня Виц на деня 17 блондинки стоят пред един бар. Минава някакъв и ги пита:
- Вие какво чакате?
- Ами 18-тата, защото под 18 не пускат.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си говорят.
- Направих си втора дупка на ухото!
- И как е, по-добре ли чуваш сега?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук .Всяко общуване с малоценен човек те обезценява
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори