Поетът Пейо Пантелеев представя новата си книга „Един, една, едно, едни басни и шантавини“
В творческата вечер ще вземат участие Ицко Финци, Марияна Праматарова, Евгени Апостолов, Румяна Кралева
Тази вечер /10-ти септември / от 18.00 часа обичаният бургаски поет Пейо Пантелеев ще зарадва почитателите си с най-новата си книга "Един, една, едно, едни басни и шантавини".
Премиерата ще се състои в зала "Георги Баев" на КЦ "Морско казино". Прекрасните стихове на поета са намерили място в сърцето на почитателите на поезията, както и в творчеството на редица популярни изпълнители, сред които Ваня Костова, Тони Димитрова, Фамилия "Тоника", Боян Михайлов, Галя Ичеренска.
Книгата "Един, една, едно, едни басни и шантавини" може да се определи като творческа провокация - за първи път басни, общо 24 на брой. Чрез тях Пейо Пантелеев изразява позиция по различни актуални теми с чувство за хумор.а
Авторът споделя, че книгата е за деца, но е "разрешена" и за възрастни. Целта е да не губим чувството си за хумор и да накараме хората да се усмихват.
В творческата вечер ще вземат участие Ицко Финци, Марияна Праматарова, Евгени Апостолов, Румяна Кралева и др.
Проявата се реализира с подкрепата на Община Бургас, входът е свободен.
Историческа визита: Доналд Тръмп каца в Анкара, с Ердоган рестартират преговорите за изтребителите F-35
Невиждан прецедент на 4-ти юли: Отмениха парада във Вашингтон заради убийствен ад от 45 градуса!
Паника в Стара Загора! Огромен жълт питон изпълзя на детска площадка
Отказва ли се от футбола Лука Модрич
Мачкай, Гришо: Ето кога може да гледате днешната му среща на Уимбълдън - програмата започна шокиращо
Все още без следа от второто издирвано дете в Струма
Тъмната страна на зодия Близнаци: Какво се случва, когато се ядосат
Идва невиждана жега: Температурите скачат до бруталните 43 градуса
Цолов изпревари най-големия си съперник в последната обиколка, за да звучи "Мила Родино" - какво каза след финала
Бургаска воля - талант от града втори на Балканите след драма
Володимир Зеленски поздрави САЩ
Никола Цолов с шедьовър във Формула 2 - води за титлата
