×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

690 таксита ще ни возят Несебър за най-много 3,5 лв./км, шофьорите – задължително прилично облечени


690 таксита ще ни возят Несебър за най-много 3,5 лв./км, шофьорите – задължително прилично облечени
Определени са местостоянки в: Несебър- Стара и Нова част, пред Градския стадион, кк „Слънчев бряг”, Свети Влас, Обзор и Равда
08 Септември 2019, Неделя, 14:29 ч.
Автор: Флагман.бг

 От 1 до 31 октомври започва издаване на разрешенията за таксиметров превоз

Общинският съвет в Несебър гласува единодушно  по предложение на кмета Николай Димитров разрешение за таксиметров превоз на пътници, а колите отново ще са 690.  Кметът на Общината или упълномощено от него длъжностно лице разрешава за всеки отделен автомобил, като в разрешението се вписват данните на водача в случаите, когато той извършва дейност от името на регистриран превозвач, но за своя сметка.

Цените за един километър пробег валидни за 2020 г. на територията на Община Несебър са – минимална дневна тарифа в размер на 1.00/един/лев и минимална нощна тарифа в размер на 1.00/един/лев, максимална дневна тарифа в размер на 3.00 лв и максимална нощна тарифа в размер на 3.50 лв.   

Определени са местостоянки в: Несебър- Стара и Нова част, пред Градския стадион, кк „Слънчев бряг”, Свети Влас, Обзор и Равда  за лицензирани таксиметрови автомобили с издадено разрешително от Община Несебър.

Наредба 34 забранява на таксиметровите водачи да работят със замърсено и неподходящо облекло. Членът  не конкретизира какви трябва да са подходящите дрехи. 

Подразбира се обаче, че законодателните органи са имали предвид чиста риза, а не потник на дупки, за това пледира и общинският съвет Венелин Ташев на заседанието на Общинския съвет. Забраните за шофьорите не спират с изискванията за външния им вид. Доскоро всички си мислеха, че таксиджиите могат да спират, където си пожелаят и да чакат пътници до безкрай. 

По този въпрос в наредбата пише, че водачите нямат право да престояват за изчакване на пътници на спирка от редовните линии за обществен транспорт или на участък от пътното платно, при което се създават затруднения за останалите участници в движението.                                                                                                                                                                    

Разрешението за таксиметров превоз се издава на регистриран по реда на закона автомобилните превози превозвач, който е подал заявление до кмета на Общината, в която ще извършва дейността си по таксиметров превоз на пътници и отговарящ на посочените изисквания в същия закон. То е със срок до 31.12.2019 и предстои да започне нова процедура по издаване на разрешение за таксиметров превоз през 2020 г. , а решенията са в 8  точки:                                                                                                                                                           

Общинският съвет в Несебър определи срок за подаване на заявления за издаване на разрешения за осъществяване на таксиметров превоз през 2020 г. на територията на Община Несебър от 01.10.2019 до 31.10.2019.      

За таксиметров превоз на пътници разпределението на автомобилите между превозвачите се извършва, както следва:  на един превозвач да се издава разрешение за таксиметрова дейност на територията на Община Несебър за календарната 2020 г. за максимум 3 /три/ броя автомобила, включени в списъка към Удостоверението за регистрация и приели изискванията въведени в чл.56,ал.Б, ал.1 от Наредба №1 на Общинския съвет – Несебър.

На същото основание се определя общият брой таксиметрови автомобили, извършващи дейност по таксиметров превоз на пътници на територията на Община Несебър за календарната 2020  да бъде 690 /шестстотин и деветдесет/ броя; издаването ще се извършва само при представяне на изискуемите документи съгласно изискванията на Закона за автомобилните превози и Наредба № 34.

 За таксиметров превоз на пътници да се въведат холограма, по образец за календарната 2020 г. за всеки отделен автомобил, залепящи се на предния десен калник, на задната страна на автомобила и в дясно на предното стъкло.                               

Да се въвеждат трайно залепени водоустойчиви, светлоотразителни стикери, защитени с холограма, по образец за календарната 2020 г. за всеки отделен автомобил, залепващ се на предния десен калник на задната страна на автомобила и в дясно на предното стъкло.    


В категории: Несебър


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
10
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина общински съветник от БСП Почина общински съветник от БСП 25/04/2026, Събота 19:21 0
Тервел ИЛИЕВ Как България ще съсипе пчеларството си Как България ще съсипе пчеларството си 25/04/2026, Събота 19:00 0
Тервел ИЛИЕВ Внезапно почина бивш футболист на Бешишкташ Внезапно почина бивш футболист на Бешишкташ 25/04/2026, Събота 18:21 0
Димитър КИРЯКОВ Майката на Гала си сложи зъби за 10 хил. евро Майката на Гала си сложи зъби за 10 хил. евро 25/04/2026, Събота 17:41 4
10
Коментара по темата
10.
таксиметров шофьор
11.09.2019 11:44:52
0
1
искаме да направим някой лев, оставете ни да изцедим чужденците, пък и вас може, нямаме спирка
9.
Надя Ахчиева
10.09.2019 07:09:38
1
1
Отидете да видите на спирката срещу хотел Свежест такситата,как се качват на тротоара между пътниците и как са облечени шофьорите.Друг е въпроса дали имат разрешение.
8.
Няма да се научите да правите туризъм
09.09.2019 09:19:08
0
5
Община Несебър да пусне маршрутки за по 1лв билетчето и ще горят като факли. Във всички турски курорти има маршрутки. Преди бяха по 1 лира, сега и по 3 да са пак ще е изгодно
7.
Ами пришълците
08.09.2019 22:44:36
2
11
Масово е пълно със Смолянчани и Казанлашки и от къде ли още не , сменили си адреса и айде фирма , чакай малко.... 700 таксита , А пък несебърлий няма и 100 човека , другото всичко от на 5 туби бензин от Несебър
6.
Направете ги по 50лв за километър
08.09.2019 21:56:14
1
10
3,50лв за километър :-))))
Да стоят по стоянките и да четат вестници.
Лятото особено през деня е толкова приятно да се разходиш
5.
G
08.09.2019 21:07:32
1
17
РАЗБЕРЕТЕ тук няма туризъм ! Имало е ... вече е ТаШАк Туризъм
4.
G
08.09.2019 21:05:12
0
9
Какви са тея фантазии... изобщо имате ли представа какво се случва в Слънчев Бряг какви 1 лев е .... ейй еййй... 1 лев 3 лева онея изроди от Несебър ако могат гол ще Те съблекат ... за пример петък ( тогава за ограничената аудитория на флегмен е летателен ден ) накарай шофъор от Несебър до Слънчев Бряг да Те закара за 20.00 лв ... разстояние говоря 4/5 километра найш кога? .... като тов Ташев спре да си прави реклама точно никога... онея изроди викат 60.00 лв до Несебър и туристите им се смеят ... бате Вие не сте нормални
3.
Динко Пицата
08.09.2019 19:45:32
2
15
Защо на един човек давате по 3 разрешителни? Има хора който не могат да карат зареди монополисти като Евгени Такси и Такси1!!! За някой може по 10 разрешителни а за други няма едно!!! Ко прайм ся Кмете!?!
2.
Кмете
08.09.2019 15:20:37
3
32
А нелегалните таксита с тях какво правите, на форт нокс за 20 парчета на Елените също има, с градинарите какво правим, ние може да плащаме патент а играчите нищо не плащат
1.
3.5 лева за километър
08.09.2019 15:08:33
4
25
Тва 690 Майбах-а ли са?
За един прЕател питам
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Понякога животът не ни иска съвършени, а истински, написа Бояна Шарлопова Понякога животът не ни иска съвършени, а истински, написа Бояна Шарлопова Накрая ние сами ще си дадем оценка — за това колко щастливи сме били, колко щастие сме създали около себе си, и какво сме оставили след нас — не като пари и възможности, а като знание, топлина и мъдрост. Майката на Ники: Някой е бил Сашо, преди да го убие Майката на Ники: Някой е бил Сашо, преди да го убие Ралица Асенова твърди, че 15-годишното момче е имало отоци и кръвонасядания по лицето Внимание шофьори! Ако ви спрат полицията ще ви проверяват и за тези неща Внимание шофьори! Ако ви спрат полицията ще ви проверяват и за тези неща Полицията вече следи не само за скорост, но и за редица други нарушения, които досега често оставаха незабелязани Използваха безработен бургазлия за муле на алоизмамници, излъгали го, че "събира пари за църкви" Използваха безработен бургазлия за муле на алоизмамници, излъгали го, че "събира пари за църкви" Работата изглеждала лесна: ходене по адреси, вземане на дарения и превозването им, обещавали му по 400 лева на ден Кости събра традиции, вкусове и музика на третия „Пролетен фестивал“ Кости събра традиции, вкусове и музика на третия „Пролетен фестивал“ Фестивалът се провежда ежегодно в края на април и има за цел да популяризира богатството на странджанската кухня и да покаже живата връзка между традициите и ежедневието на местните хора Манол Пейков: След като разбрах, че няма да ставам депутат, изпитах отдавна забравено чувство за свобода, почти граничещо с еуфория Манол Пейков: След като разбрах, че няма да ставам депутат, изпитах отдавна забравено чувство за свобода, почти граничещо с еуфория Да се върнеш в нормалния живот след няколко години в парламента е като да усетиш отново земното притегляне след дълъг престой на Международната космическа станция – объркващо и опияняващо едновременно, пише Манол Пейков Тази майка призна, че спи в едно легло с 24-годишния си син Тази майка призна, че спи в едно легло с 24-годишния си син Екипът на предаването се озовава в град Момин проход, заради комшийката на скандалното семейство, която обвинява момчето, че навлиза в имота й и краде, чупи керемиди, а последният път е напръскал с лютив спрей кучетата й Малкият Боян отново се бори за живота си, семейството му има спешна нужда от помощ Малкият Боян отново се бори за живота си, семейството му има спешна нужда от помощ Само четири месеца след успешна трансплантация в Турция лекарите установиха рецидив, семейството отново събира средства за спешно лечение Благотворителен турнир на СФСМВР събра средства за децата на починали или ранени полицаи в Бургас (СНИМКИ) Благотворителен турнир на СФСМВР събра средства за децата на починали или ранени полицаи в Бургас (СНИМКИ) Събитието се организира с подкрепата на „ЛУКОЙЛ“ и „Мастерхаус“ и морският град е домакин за първи път Протест затвори за повече от час Ришкия проход Протест затвори за повече от час Ришкия проход Колона от над 60 ТИР-а изчакваха до Лозарево, където се провежда протеста на недоволните жители
Тръмп отмени мирните преговори с Иран Тръмп отмени мирните преговори с Иран В пакистанската столица днес трябваше да пристигнат емисарите Стив Уиткоф и Джаред Къшнър, за да разговарят представители на Иран Почина общински съветник от БСП Почина общински съветник от БСП Поклонението ще се състои на 25.04.2026 г. от 14:00 часа в обредния дом в гробищен парк "Чаира" Политолог: Най-фаталното е когато имаш толкова много власт, да преядеш с нея Политолог: Най-фаталното е когато имаш толкова много власт, да преядеш с нея "Покачването на цените и реформите в съдебната власт са първите две предизвикателства, с които ще се срещне управлението. Бюджетът е нещо повече от просто справяне с цените", каза доц. Буруджиева Как България ще съсипе пчеларството си Как България ще съсипе пчеларството си Основните причини за кризата са дъмпинговият внос на мед от трети страни, включително Китай и държави от Латинска Америка, както и ниските изкупни цени Внезапно почина бивш футболист на Бешишкташ Внезапно почина бивш футболист на Бешишкташ Според първоначалната информация от Нигерийската футболна федерация, вероятната причина за фаталния инцидент е сърдечен арест Шарън Стоун: Робърт де Ниро се целува най-добре Шарън Стоун: Робърт де Ниро се целува най-добре Предвид силната екранна химия между Шарън и Майкъл Дъглас във филма „Първичен инстинкт“ много фенове вероятно биха предположили, че именно той оглавява списъка Майката на Гала си сложи зъби за 10 хил. евро Майката на Гала си сложи зъби за 10 хил. евро Сложила си е циркониеви коронки на зъбите Мотористи в стачна готовност заради Гражданска отговорност Мотористи в стачна готовност заради Гражданска отговорност Застрахователите не им дават възможност да плащат застраховката разсрочено Всички погледи към ГЕРБ: Ще има ли още оставки до понеделник Всички погледи към ГЕРБ: Ще има ли още оставки до понеделник Партията търси изход след загубата на над 208 хил. гласа и историческия срив Нова ера за Телец, Близнаци, Везни и Стрелец Нова ера за Телец, Близнаци, Везни и Стрелец Луната е главното действащо лице в астрологията през май 2026 г., след като месецът започва и завършва с пълнолуние
Георги КАНДЕВ, Главсек на МВР Георги КАНДЕВ, Главсек на МВР Не съм тук, за да се подчинявам на заплахи и игри! Виц на деня Виц на деня - Защо си продаде барабаните?
- Защото комшията си купи пушка...
Виц на деня Виц на деня Полицай спира кола за проверка на документите:
- Отворете багажника. Какво е това?
- А, това ли? Човешки труп...
- Виждам, че е човешки труп... а аптечката къде е?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Смехът е най-доброто лекарство, но не и при разстройство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори