Полина Карастоянова: Над 10% е ръстът на българските туристи по Черноморието
Държавата трябва да започне отваряне на политиката към далечните пазари, твърди директоркът на „Национален борд по туризъм“
Над 10% е ръстът на българските туристи по Черноморието ни този сезон. Повече са били също така и туристите от Германия, Чехия и Полша, а по-малко - тези от Русия. Това съобщи изпълнителният директор на Сдружение „Национален борд по туризъм“ Полина Карастоянова в предаването "Денят ON AIR" на Bulgaria ON AIR.
Тя беше категорична, че летният сезон ще завърши успешно, защото всички, носещи отговорност за това, са положили големи усилия.
Пред Bulgaria ON AIR тя изрази мнение, че прекалено много внимание и енергия са се отдали на негативните ситуации по Черноморието ни през този сезон, а не се е дала възможност да бъдат показани добрите примери, пише investor.bg.
„Необходимо ни е да отворим разбирането си за това как ще развиваме българския туризъм за следващите 10 години с много стойностна международна експертиза", коментира тя.
Карастоянова заяви, че държавата ни трябва да започне отваряне на политиката към далечните пазари, така че например Царевец и Перперикон да бъдат разпознаваеми и желани туристически дестинации като Акропола и Колизеума.
По думите ѝ страната би могла да бъде много по-интересна за Китай, САЩ и Япония, но трябва да предприеме стъпки, като осигуряване на преки полети между България и тях.
Кои зодии си пасват най-много в любовта
Горим в собствен пламък: Нов доклад днес разкри истинската цена на пожарите в България
България загуби един от най-умерените и диалогични политици от ерата на НДСВ
Приятелски запой край морето завърши със смърт и тежко съдебно дело
Почина авторът на първия квадрупъл-дабъл в историята на баскетбола
Златната резерва Лаутаро разкри защо се разрева в ръцете на Меси
Краси Балъков сподели пред бургазлия кой подкрепя от Аржентина и Испания
Вдигат ли ни данъците: Майчинството във фризера, но осигурителният праг расте
Държавата пуска „бърза писта“ за стратегически инвеститори и готви нов закон
Фармацевти към депутатите: Без устойчиви аптеки няма достъпно здравеопазване
Капан за пешеходци в Бургас: Опасна отворена шахта дебне до Билла "Трапезица"
Диетолог посочи храните, които най-често отключват киселини

WTF? Преки полети??? Алооо, от Карлуково се обаждам :)
Мафията просто лъже, а тя управлява Държавата.
Че и децата вече знаят, че сме на изхвъргачката...
То не беше некадърен министър, то не бяха стъкмени данни, които нищо общо нямат с действителността...
Липса на квалифицирани кадри, лошо отношение към туристите, калпава храна и лоша инфраструктура - това са само малка част от нещата, които няма да накарат туриста пак да се върне тук...