×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Бедственото положение в Крумовград остава в сила
  • КС подновява практиката си да отпечатва годишниците си решения и определения
  • Правителството в оставка се събира на първо заседание за 2026
  • Времето се успокоява за кратко със слънчев петък, от събота – отново сняг
  • Огромни и невиждани досега горски пожари бушуват в Австралия, има изчезнали хора
  • Руска атака с дронове срещу Киев, съобщава се за убити и ранени
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Южноафрикански консорциум налива милиони в разширяването на бургаски мол


Южноафрикански консорциум налива милиони в разширяването на бургаски мол
Компанията обяви плановете си за разширяването на търговския център в морския град още през март миналата година, като целта е да бъдат увеличени площите за мода, отдих и забавления
07 Септември 2019, Събота, 10:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Фирмата отчита сериозни приходи от търговския център след закупуването му през 2017 г., когато брои над 30 млн. евро за мола в Бургас

 Южноафриканският собственик на мол „Галерия“ в Бургас MAS Real Estate е придобил терен за разширяването му, което ще добави към него още 15 хил. кв. м брутна отдаваема площ, става ясно от отчета на компанията за първото полугодие, съобщава investor.bg.

Компанията обяви плановете си за разширяването на търговския център в морския град още през март миналата година, като целта е да бъдат увеличени площите за мода, отдих и забавления. Това ще консолидира доминиращата позиция на мола в района, в който той има обхват (около 480 хил. души на разстояние един час с кола).

Преустройството на мол „Галерия“ в Стара Загора, което започна през март тази година, трябва да приключи през декември, става ясно още от отчета на MAS. Инвестицията в обновяването на търговския център възлиза на 5 млн. евро.

През 2017 г. MAS Real Estate придоби моловете „Галерия“ в Стара Загора и Бургас от полската група GTC чрез дъщерното си дружество PKM Investments в сделка за 62 млн. евро. Управлението е съвместно с Prime Kapital, с която MAS оперира и в Румъния.

През първото полугодие двата търговски центъра са донесли на южноафриканския си собственик приходи от наеми на стойност 8,3 млн. евро и са четвъртият по големина източник на приходи за компанията сред притежаваните от нея активи в Западна и Централна и Източна Европа, става ясно още от отчета. Молът в Бургас е с брутна отдаваема площ от 38,372 кв. м, като незаетите площи са само 2,7%, докато търговският център в Стара Загора разполага с брутна отдаваема площ от 25 393 кв. м, от които свободните площи са 2,6%.

През първото полугодие печалбата на MAS Real Estate възлиза на 61,8 млн. евро и се увеличава значително спрямо 19,3 млн. евро през същия период на миналата година. Нетните приходи от наеми достигат 51,6 млн. евро, което е ръст с 60% спрямо първото полугодие на 2018 г.

Печалбата на MAS, която ще бъде разпределена на акционерите, възлиза на 9,01 евроцента на акция и се увеличава с 42% на годишна база. Съотношението между дълга и собствения капитал към 30 юни е 33,9% и е под определения от компанията горен праг от 40%.

Инвестиционните имоти, които тя притежава в Европа, се оценяват на общо 964,7 млн. евро към 30 юни тази година, от които активите в Западна Европа възлизат на 527,3 млн. евро, а тези в Централна и Източна Европа – на 437,4 млн. евро.

През юни MAS съобщи, че е взела решение да излезе от пазарите в Западна Европа и да се съсредоточи върху тези в Централна и Източна Европа, най-вече в Румъния. В Западна Европа компанията присъства на пазарите във Великобритания, Германия и Швейцария. Проектите й в ЦИЕ са съсредоточени в Румъния, България и Полша.

В отчета си южноафриканският фонд потвърждава целта си за пренасочване на капитала от западноевропейските пазари към тези в Централна и Източна Европа, предимно в сегментите на търговските и жилищните площи.


В категории: Бизнес


9
Коментара
Флагман.БГ Щерката на фолкпевица изду грамадански бомби Щерката на фолкпевица изду грамадански бомби 08/01/2026, Четвъртък 21:21 6
Флагман.БГ Гущеров посрещна Нова година - сам като куче Гущеров посрещна Нова година - сам като куче 08/01/2026, Четвъртък 21:00 5
9
Коментара по темата
9.
Чичо Леон
07.09.2019 21:56:28
1
2
По-скоро са еврейски корените. Но това вас, гоите не трябва да ви интересува. Само трябва да давате пари! Другото са си наши работи.
8.
Химическо чистене
07.09.2019 20:39:19
0
10
Инвеститорът от ЮАР сигурно е с БГ корен :-)
7.
До "Журналистиката"
07.09.2019 18:00:01
0
8
Вместо да ''претопляте" статия отпреди, почти 2 години.. вземете постъпете като истински журналисти и попитайте MAS Estate какво става с въпросното разширение, защото години минаха резултати няма, а в сайта им пише, че разширението тече... ??
6.
Аз
07.09.2019 15:14:27
1
20
Инвестициите в МОЛ - ове не раждат заетост и не развиват икономика. Пък смятайте, какъв инвеститор е този от ЮАР щом бяга от Западна Европа за да дойде в град с 600 лв. средна заплата.
5.
Ivan
07.09.2019 14:51:46
0
19
Вирсачи ша има ли у тос мол? Чи да доидими от Ямбул
4.
мдаа
07.09.2019 12:29:24
2
16
а другият мол? той бавно, но славно залязва. никакви забавления, нищо ново и интересно. него няма ли да го купи някой който да го разработи и да го превърне наистина в мол.
3.
Успех
07.09.2019 10:55:37
12
5
Победи комунизЪма! Интернационализъм в реална ситуация=глобализъм. Беден ли си дядо попе....>>>
2.
Павката
07.09.2019 10:46:52
1
41
Кой знае каква пералня за пари е тоя консорциум от Южна Африка. В него влизат сигурно офшорка, банка и корпорация със еврейски произход
1.
Скат оставка
07.09.2019 10:18:50
25
15
Мда,те милионите в Южна Америка висят по дърветата. Оставка на общинския съвет
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Внезапно почина един най-изявените изявените български финансисти Внезапно почина един най-изявените изявените български финансисти Андрей Пръмов е бивш съпруг на Меглена Кунева Български дипломати предупреждават: Светът се тласка към война, а управниците ни мълчат Български дипломати предупреждават: Светът се тласка към война, а управниците ни мълчат Българското дипломатическо дружество алармира за ескалация на конфликти, срив на международното право и риск Европа да се превърне в бойно поле Близо 2 млрд. евро чужди инвестиции в Бургас, областта е сред лидерите в страната Близо 2 млрд. евро чужди инвестиции в Бургас, областта е сред лидерите в страната Община Несебър се нарежда на второ място Гущеров посрещна Нова година - сам като куче Гущеров посрещна Нова година - сам като куче Той отдавна се раздели с жена си Светлана, после завъртя още няколко през леглото си, но явно пак е сигнал Кой ще придобие активите на „Лукойл“? „Chevron“ фаворит за рафинерията в Бургас Кой ще придобие активите на „Лукойл“? „Chevron“ фаворит за рафинерията в Бургас Те са на стойност 22 млрд. долара, приближаваме се към развръзката, обяви енергиен анализатор  „Евро, евро, брояк си“: Гошо Ланеца пусна брутално тъпа песен „Евро, евро, брояк си“: Гошо Ланеца пусна брутално тъпа песен „Виждам в това Божия пръст, но песента вече е записана и скоро всички у нас ще могат да я чуят“, казва певецът Азис отиде на Хаваите, няма да се върне скоро Азис отиде на Хаваите, няма да се върне скоро Евентуално за концертите на 13-14 февруари, каза звездата  БНБ предупреди: Ако пишете цитати от Веско Маринов по евробанкнотите, ще ги конфискуваме БНБ предупреди: Ако пишете цитати от Веско Маринов по евробанкнотите, ще ги конфискуваме Писането на различни послания върху банкнотите се класифицира като умишлено повреждане, което прави тези пари невалидни и неприемливи за всякакви финансови транзакции, предупреждават от БНБ Грипът набира сила в България: Какво трябва да знаете за новите инфекции и как да се защитите Грипът набира сила в България: Какво трябва да знаете за новите инфекции и как да се защитите Обикновено пикът на грипа е в края на януари, тоест имаме едни три седмици за повишаване Баби кълнат еврото, искат си лева Баби кълнат еврото, искат си лева Емоциите „за“ или „против“ отстъпват място на реалните трудности, които управляващите не са решили, независимо че имаха доста време да го направят
Гренландски опозиционен лидер: Трябва да преговаряме със САЩ без участието на Дания Гренландски опозиционен лидер: Трябва да преговаряме със САЩ без участието на Дания Наскоро Тръмп засили заплахите да превземе Гренландия, възраждайки идея, която той лансира за първи път през 2019 г. по време на първия си мандат Щерката на фолкпевица изду грамадански бомби Щерката на фолкпевица изду грамадански бомби Нова година Дениз посрещна в Тайланд, където не пропусна да покаже как изглеждат новите й придобивки в изрязан бански Кой ще придобие активите на „Лукойл“? „Chevron“ фаворит за рафинерията в Бургас Кой ще придобие активите на „Лукойл“? „Chevron“ фаворит за рафинерията в Бургас Те са на стойност 22 млрд. долара, приближаваме се към развръзката, обяви енергиен анализатор  СЕМ коментира казуса с освобождаването на Мария Цънцарова от БиТиВи: Има ли нарушение на Закона за радиото и телевизията? СЕМ коментира казуса с освобождаването на Мария Цънцарова от БиТиВи: Има ли нарушение на Закона за радиото и телевизията? Членовете на Съвета за електронни медии ще анализират мотивите на БиТиВи и ще се произнесат за нарушаване на свободата на изразяване и лоялност към работодателя. Имат ли право властите да стрелят? Вижте видео от инцидента в Минеаполис Имат ли право властите да стрелят? Вижте видео от инцидента в Минеаполис Лявата активистка Рене Никол Гуд е опитала да предотврати опита на властите да арестуват мигранти Чаша топла вода сутрин прави чудеса с организма ни Чаша топла вода сутрин прави чудеса с организма ни Когато човек спи, кожата изпарява голямо количество течност, влагата също си отива с дишането, така че сутрин тялото се събужда в състояние на дехидратация Жената убита от имиграционни служби в Минеаполис е майка на 3 деца и поетеса  Жената убита от имиграционни служби в Минеаполис е майка на 3 деца и поетеса  Рене Никол Гуд е 37-годишната американка, която загуби живота си по време на конфронтация с федерален агент на ICE  Романтична мечта или не, и как да си купиш къща за 1 евро в Италия? Романтична мечта или не, и как да си купиш къща за 1 евро в Италия? Скромната инвестиция може да стане реалност в малки италиански селища, но включва задължителни ремонти и запазване на културната им идентичност Ирак поема контрола над едно от най-големите петролни находища на "Лукойл" Ирак поема контрола над едно от най-големите петролни находища на "Лукойл" Решението позволява на Ирак да поддържа производството на петрол в едно от най-важните находища в света Перуански шамани предрекоха падането на Мадуро, второто им предсказание - Тръмп ще се разболее Перуански шамани предрекоха падането на Мадуро, второто им предсказание - Тръмп ще се разболее Съединените щати трябва да се подготвят, защото Доналд Тръмп ще се разболее сериозно, казват шаманите
Линдзи Греъм, сенатор Линдзи Греъм, сенатор Комунистическата диктатура в Куба е на ръба на краха след свалянето на Мадуро. Въпрос на време е Виц на деня Виц на деня - Ти си първата жена с която вечерям, откакто жена ми ме напусна.
- О, колко мило, кога се разделихте?
- Сутринта.
Виц на деня Виц на деня - Днешно време младите нямат никакъв морал. Прегръщат се, целуват се, разголват се - ужас!
- А ние навремето - срещнеш Пешо зад дувара, па го хванеш за дюкяна, па срам, срам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяка загорела манджа стои жена с телефон, а зад всяка загорела жена стои мъж с телефон.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори