Местната власт в Несебър прие ударно 37 докладни и се втурна да готви избори
Съветниците дадоха зелена светлина на проекти по ТСУ, промени в наредби и гласуваха помощи за болни деца
Общинският съвет на най-богатата община в България – Несебър, се събра за последно заседание от изтичащия мандат. В пълно еднодушие бяха гласувани 37 докладни записки, някои от които входирани в последния момент като извънредни, за да не остава недовършена работа за следващите управници на общината.
Гласувани бяха важни изменения в наредби, даде се възможност за старт на редица инфраструктурни обекти, гласуваха се и помощи за болни деца.
За около час и половина сесията приключи без дебати и противоречия. Всеки съветник получи почетен плакет за заслуги към общината и гражданите й.
На 27 октомври избирателите ще кажат кой да бъде следващия кмет. Ще се гласува за настоящия градоначалник Николай Димитров, който ще бъде издигнат от Инициативен комитет и за Атанас Терзиев от ГЕРБ. Те ще са основите претенденти за кметското кресло.
Очаква се в следващия местен парламент да влязат същите партии и коалиции, но с различен брой съветници.






11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
