Турист, подал фалшив сигнал за дете в кома, отнесе глоба от 10 000 лв.
Случката се развива на 26 януари в един от хотелите в Пампорово, когато бе обявено бедствено положение в Смолянско, заради тежката зимна обстановка.
Турист, който подаде фалшив сигнал за дете в кома в Пампорово, отнесе глоба в размер на 10 000 лв., пише Дарик.
Случката се развива на 26 януари в един от хотелите в курорта, когато бе обявено бедствено положение в Смолянско, заради тежката зимна обстановка.
След подаване на сигнала, въпреки блокираните пътища, от Регионалния център в Смолян мобилизират два екипа един от Чепеларе и реанимационния екип в областния град, които с помощта на служители на пожарната достигнал до хотела, откъдето е постъпил сигналът.
При пристигането на екипите, е било установено, че такова дете няма. Близо час се изяснявала ситуацията на място, но болно дете не било открито. Сигналът бил подаден от мъж, който позвънил от личния си мобилен телефон.
Той е обяснил, че се касае за 7-годишно дете в тежко състояние - в безсъзнание, а всъщност е позвънил по повод състоянието на жена на 20 години с болки в корема, който случай не изисква незабавна реакция.
Наказателно постановление, с което е наложена глоба в размер на 10 000 лв., е издадена от началника на Районното управление в Чепеларе, което е минимално според закона при такива случаи на подаден заблуждаващ сигнал, което е наложило и мобилизиране на екипи от спешно естество.
Туристът, който е отнесъл сериозната санкция обаче е подал жалба в Районен съд-Чепеларе, заради което е насрочено разглеждане административно-наказателно дело.
Заседанието ще се проведе на 19 септември.
Арестуваха китайски шпионин в София
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace
Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев
Добрата екипировка не спасила туристката в Пирин, кучето ѝ насочило спасителите
Прочистване или брутален шантаж? Адв. Екимджиев взриви ефира с истината за СРС-тата в съдебната система
Екшън край Поморие: Сливналия с 1,53 промила алкохол в кръвта се заби в мантинелата
Спипаха рецидивист от Свети Влас за грабеж в Слънчев бряг
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Дневен хороскоп за 22 юни 2026: Късмет за Рибите и Рака
Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
