Трагедия в Бухово, четирима в медицинския център след пожар
Не можахме да излезем, но кметът дойде и ни спаси, сподели една от дамите, останали без дом
Четирима души останаха без дом след пожар в жилищна сграда вчера. Те са прекарали нощта в медицинския център в Бухово. Пред бТВ една от дамите, чийто апартамент остана без покрив, каза, че с децата си е жива благодарение на кмета.
Около 200 души живеят в опушения след пожара блок, а апартаментите им са опожарени или наводнени след спасителната акция.
„Спах снощи при дъщеря ми. Кухнята ми изгоря. Всичко е на въглен. Останах без дрехи. Взех от дъщеря ми, за да се обличам. Започвам от нулата. Купих електроуреди на изплащане, но изгоряха. Трябва да диря къде да живея. Не мога да съм при дъщеря си все“, разказва Невена.
„Не можехме да си отворим вратата. Всичко беше в пушек. Не можехме с децата да излезем. Спаси ни кметът“, сподели млада жена.
„40 000 сме дали за ремонт и не сме живели там още, но останахме без нищо. Нямаме застраховка. Не знам как ще живеем“, добави друга жена.
„Повечето хора останаха при близките си. 4 човека потърсиха помощ за настаняване вчера вечерта. Настанени са на местна територия тук в медицинския център. За момента там ще останат”, каза кметът на Бухово Тодор Димитров.
По първоначална информация пожарът е възникнал заради строителни работи.
Президентският вот през октомври: Първият голям тест за стабилността на управляващите
Абсурдно убийство: Мъж удуши майка си, а в участъка се престори на заспал
Кървава драма: Млада жена загина след шокиращо нападение
Ива Петрова: Политическият разговор трябва да отстъпи място на експертния в името на устойчивото бъдеще на комплекса "Марица-изток"
Радев бистри футбола с делегация на Барса
След скандал в мрежата: Глобиха Александър Кадиев
Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница
Като в хорър филм: Слон-убиец погуби 4 човека от едно семейство
АЕЦ „Козлодуй“ затъва в дългове, проф. Касчиев алармира за раздути обществени поръчки
Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство
Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда
Лудост на АМ Тракия: Дете с крака през прозореца при 130 км/ч
