×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Киър Стармър е на визита в Киев
  • Нов пакет мерки за контрол над НЗОК предлагат ДБ
  • Изкуствен интелект спира фалшиви ТЕЛК-ове
  • Аржентина на финал след фамозен обрат и 2:1 срещу Англия
  • Испания: Евтиният ток от ВЕИ излиза солено на системата
  • Италия и Франция торпилираха санкциите на ЕС срещу военните на Русия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургаска депутатка: Младежта отсъства от визията на БСП – видно е, че нямат сериозен интерес по темата


Бургаска депутатка: Младежта отсъства от визията на БСП – видно е, че нямат сериозен интерес по темата
"Младите хора в България не се различават от младите хора в Европа"
04 Септември 2019, Сряда, 15:09 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка-архив: Авторът)

С колегата й от региона Севим Али от ДПС пак бяха на различно мнение по въпроса

Годишният доклад за младежта стана пореден повод за спор между бургаски депутати в пленарната зала днес.

Галя Желязкова от ГЕРБ защити политиките на правителството. Според нея докладът за 2018 г. е поредният, който води до извод за положителна тенденция сред младите хора.

„Сигурна съм, че много неща могат да се кажат по темата. Времето никога не е достатъчно, когато говорим за младите хора на България, но безспорно младите хора са приоритет на правителството, защото те не са само в спорта, изкуството, образованието или IT-технологиите. Младите хора са във всеки сектор на страната и младежката политика е съвкупност от всеки един аспект на заобикалящата ни среда. Затова и ние работим за повишаване на доходите и правенето на заобикалящата ни среда още по-приветлива и придружена с младежка инфраструктура.

Това, което ни предстои, безспорно е много работа, за да може да затвърдим развитието на този сектор, но е важно да отбележим, че повишаването на гражданската активност е един от приоритетите в държавната политика за младежта”, коментира Галя Желязкова.

Тя приветства „усърдната работа на Министерството на младежта и спорта и усилието институцията да бъде неотлъчен партньор на всяка една дейност на младежи в страната”.

Желязкова обяви, че статистическите данни показват значително подобрение на състоянието на пазара на труда на младите хора; намаляване на младежката безработица до 7,4% при 4% средна за страната; понижаване на дела на преждевременно напусналите образователната система и т.н.

„Не на последно място искам да отбележа, че младите хора в България не се различават от младите хора в Европа и тази възрастова група е изправена пред безброй предизвикателства, свързани с образование, реализация, качество на живот. Групата на младите хора е една от най-динамичните поради бързия преход от една роля в друга – образование, работа, семейство и други. Движението от малки населени места към големите градове е валидно за цяла Европа и даже не обхваща само младите хора. Свободата на движение е едно от основните права на Европейския съюз и е нормален елемент, който се наблюдава от страните”, каза още бургаската депутатка.

По думите й популизмът и политиката нямат място, когато се говори на тази тема.

Колегите от БСП трябвало да се замислят над случващото се.

„Видно за всички нас е, че те нямат сериозен интерес върху темата за младите хора, защото ако имаха – то щеше да е отбелязано в тяхната визия. А темата не е отбелязана там”, посочи Желязкова.

„Младите хора имат нужда от сигурност, независимост и шанс за развитие! Подкрепям доклада за младежта за 2018 и съм убедена, че заедно можем да продължим да се борим с предизвикателствата на младото поколение. Необходимо е да се вслушваме в него, то винаги има какво да ни каже”, заключи Галя Желязкова.

Критично мнение обаче, както обикновено, имаше бургаският депутат от ДПС Севим Али.

Той изрази становище на партията му, че е нужна реалистична и действена стратегия за младежта в малките населени места, в която освен констатации да има и ясен план за действие. Иначе селата все повече щели да се обезлюдяват откъм млади хора.

ДПС не подкрепи Годишния доклад за 2018 г., но очаквано той бе приет от пленарната зала с гласовете на мнозинството.


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Кои зодии си пасват най-много в любовта Кои зодии си пасват най-много в любовта 16/07/2026, Четвъртък 19:52 2
5
Коментара по темата
5.
Внимавайте за кой ще гласувате!!!
07.09.2019 10:16:49
0
1
Продажна свиня,невиждаща по далеч от собствената си кочина
4.
Дядо Добри
04.09.2019 17:15:40
2
15
Гале, единствената положителна теденция сред младите хора, е таз на закупуване на еднопосочни самолетни билети за напускане на България. А и с това което се случва в управляваната от вашата клика страна, са си прави младите хора!
3.
Айляк
04.09.2019 15:40:44
2
18
Второ изказване за година и половина. Браво. Бургазлии са във възторг.
2.
*********
04.09.2019 15:37:59
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1.
Тодор Йосифов
04.09.2019 15:36:42
5
13
За сметка на това ние от Младежки глас получаваме по 15 хиляди от общината всяка година. поздрави сестро
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Опасна стрела в небето: Астролог предупреди за удари в гръб и ескалация на конфликтите Опасна стрела в небето: Астролог предупреди за удари в гръб и ескалация на конфликтите Филип Филипов посочи периода до 22 юли като рисков за семейните отношения, политическите лидери и военните сблъсъци БДЖ затъва в дългове, но директорът получава 12 924 лева месечно БДЖ затъва в дългове, но директорът получава 12 924 лева месечно Железниците трупат 135 млн. лева задължения, а кабинетът обещава нова методика от 1 август Сватбен екшън в Пловдив: Младоженка се вози върху покрит с воал автомобил Сватбен екшън в Пловдив: Младоженка се вози върху покрит с воал автомобил Проверката на МВР завърши със санкции за шофьора Горим в собствен пламък: Нов доклад днес разкри истинската цена на пожарите в България Горим в собствен пламък: Нов доклад днес разкри истинската цена на пожарите в България Над 90% от бедствията в горите са по вина на човека, а Странджа и Сакар са на първа линия на риска България загуби един от най-умерените и диалогични политици от ерата на НДСВ България загуби един от най-умерените и диалогични политици от ерата на НДСВ Бившият депутат и изтъкнат диригент Христо Георгиев почина на 76 години, след като посвети живота си на духовността Най-критичните седмици от лятото тепърва предстоят, вдигаме дронове срещу огнената стихия Най-критичните седмици от лятото тепърва предстоят, вдигаме дронове срещу огнената стихия Новата пожарна в Камено, термокамери и десетки обучени доброволци са в пълна бойна готовност срещу пожарите Експерт бие тревога: Хората остават без ток, ако в България се изградят дейта центрове Експерт бие тревога: Хората остават без ток, ако в България се изградят дейта центрове Има заявки за 9 000 MW, а не може да правим дори 200 МW и трябва да посегнем на базовата енергия от АЕЦ „Козлодуй“, обясни председателят на Български атомен форум ЧЕГ „Едмънд Бърк“ в Бургас предлага ранна подготовка за медицина и изкуствен интелект на социална цена ЧЕГ „Едмънд Бърк“ в Бургас предлага ранна подготовка за медицина и изкуствен интелект на социална цена Гимназията отхвърля чиновническото класиране, за да подготви децата за реалния бизнес и наука с латински от 8. клас и месечна такса от едва 125 евро Смениха цялото ръководство на ВиК-Бургас Смениха цялото ръководство на ВиК-Бургас Инж. Златина Димитрова поема управлението на водното дружество до провеждането на конкурс Държавата пуска „бърза писта“ за стратегически инвеститори и готви нов закон Държавата пуска „бърза писта“ за стратегически инвеститори и готви нов закон Вицепремиерът Александър Пулев обяви създаването на нов Координационен съвет, който ще съкрати административните процедури за големи проекти
ЦСКА надви Дери Сити след прекъсване заради фенове и гол в 107-ата минута ЦСКА надви Дери Сити след прекъсване заради фенове и гол в 107-ата минута Йоанис Питас изравни след почивката, а автогол на Бари Котър в 17-ата минута на добавеното време донесе успеха с 2:1 и общ резултат 5:3 След труса край Чанаккале: Геолог предупреди за голямо земетресение След труса край Чанаккале: Геолог предупреди за голямо земетресение Проф. Наджи Гьорюр свърза земетресението с напрежението по Северноанадолския разлом, но точният момент на силен трус не подлежи на научно прогнозиране Иран заплаши да срине инфраструктурата в Залива, над 200 онкоболни евакуирани след американски удари Иран заплаши да срине инфраструктурата в Залива, над 200 онкоболни евакуирани след американски удари Сирени прозвучаха в Бахрейн и Кувейт, докато американските удари достигнаха района на Техеран и стратегически обекти край Ормузкия проток Почина авторът на първия квадрупъл-дабъл в историята на баскетбола Почина авторът на първия квадрупъл-дабъл в историята на баскетбола Баскетболният свят потъна в скръб след кончината на легендарния Нейт Търмънд, който загуби битката с коварна болест Проверки в Гърция изпразниха магазините у нас: Шофьори масово сменят пожарогасителите Проверки в Гърция изпразниха магазините у нас: Шофьори масово сменят пожарогасителите Търговци отчитат бум на предварителните поръчки, а водачите проверяват не само срока, но и гасителната ефективност на оборудването Морето върна съкровище след 404 години: Извадиха 10-килограмово сребърно кюлче Морето върна съкровище след 404 години: Извадиха 10-килограмово сребърно кюлче Находката от легендарния галеон „Нуестра Сеньора де Аточа“ е първото подобно кюлче, открито на мястото от 1999 г. насам Затишие преди нов ценови удар: Храните в Европа може рязко да поскъпнат през 2027 г. Затишие преди нов ценови удар: Храните в Европа може рязко да поскъпнат през 2027 г. Скъпите горива и торове още не са стигнали до касовите бележки, а унищожените от жегите реколти могат да ускорят хранителната инфлация до около 3% Дигитално поколение само по име: Българските младежи са последни в ЕС Дигитално поколение само по име: Българските младежи са последни в ЕС Едва 52,8% от българите между 16 и 24 години притежават поне базови умения, докато в европейските лидери делът надхвърля 90% Тръмп иска депозит от 100 000 долара за "Зелена карта" Тръмп иска депозит от 100 000 долара за "Зелена карта" Сумата ще се плаща предварително от част от кандидатите и може да бъде върната едва след придобиването на американско гражданство МВнР с червена линия след Киев: Нито нова военна помощ, нито скрити ангажименти за България МВнР с червена линия след Киев: Нито нова военна помощ, нито скрити ангажименти за България Външното министерство уточни, че декларацията от срещата Украйна - Югоизточна Европа няма задължителен характер, а позицията на кабинета остава непроменена
Доналд Тръмп Доналд Тръмп САЩ ще охраняват Ормузкия проток и ще събират 20% такса за товарите Виц на деня Виц на деня Две приятелки си говорят:
- Твоя хващал ли те е някога с с чужд мъж?
- Не, само с приятели и познати...
Виц на деня Виц на деня Мъжът влиза в банята и заварва жена си да къпе четири деца.
- Но скъпа, нали имаме само две деца?!
- Да, ама трябва да разбера кои са нашите...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Какво е общото между жените и гъбите?
- Най-красивите са най-отровни.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори