Пак ще гледаме елитен баскетбол в Бургас, "Черноморец" привлече каре американци и 217-сантиметров сърбин
Местният "Черноморец" отново е част от Националната баскетболна лига /НБЛ/
Пак ще гледаме елитен мъжки баскетбол в спортна зала "Бойчо Брънзов" през новия сезон 2019/2020. Местният "Черноморец" отново е част от Националната баскетболна лига /НБЛ/. Ще имаме удоволствието в Бургас да гостуват отбори като "Балкан" Ботевград, "Левски ЛУКойл", "Берое", "Рилски спортист" и другите най-добри у нас през последните сезони.
Сред тях ще е и бургаският "Черноморец". За новия сезон треньорът Йордан Колев ще разчита на новопривлечените четирима американци и 217-сантиметровият сръбски център Миленко Великович. Карето американци идва директно от колежанското първенство. С екипа на "Черноморец" ще играят плеймейкърът Джемал Кинг, шутинг гардът Тавон Джоунс, крилата Блейк Рейнолдс и Джордан Бътлър. Гигантът Величкович през миналия сезон е играл за ОКК "Београд" и испанския "Паленсия". Ядрото от българи от миналия сезон се запазва, с изключение на Христо Николов-Гларуса.
От "Делфин" е привлечен 16-годишният юношески национал Томас Читадзе. В щаба на треньора Йордан Колев влиза Димитър Найденов.
"Ще играем при добри условия в зала "Бойчо Брънзов", която беше ремонтирана от Общината. Нека баскетболната общественост в града се обедини и помага на отбора. Надявам се да ги радваме с добри игри", заяви президентът на БК "Черноморец" Васил Стоянов. Подготовката ще протече при домашни условия, с контролен мач на 17 септември във Варна с местния "Черно море".
"Черноморец" ще участва на силен международен турнир в Самоков, заедно с гръцкия ПАОК, македонския "Охрид" и местния "Рилски спортист".
Лесна рецепта за пилешко филе на тиган с чесън и масло
Реал Мадрид със сензационен вариант за треньорския пост
Дара се завръща за пети път като треньор в "Гласът на България"
Министерството на туризма участва в инициативата "Мама, татко и аз на Giro" в София
Катастрофа между камион и трактор на пътя София - Варна
Тръмп за стрелеца във Вашингтон: Помислих, че е паднал поднос
Температури до 28 градуса, но и жълт код за 12 области
Детето, паднало от парапет на НДК, е в много тежко състояние
Кола избухна мистериозно в пламъци край къмпинг "Европа"
Дневен хороскоп за 26 април 2026: Радост за Овена, Близнаците да се доверят на интуицията си
Камера засне микробус-нарушител, но пропуск спаси фирмата на Милушев от солена глоба
