×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Само във Флагман! Как 8 герои извадиха Николай от лапите на смъртта в Обзор


Само във Флагман! Как 8 герои извадиха Николай от лапите на смъртта в Обзор
Днес целунатият от Бога Николай (вдясно) не може да намери думи, с които да благодари на спасителите, които запазиха живота му, един от тях е Валентин (вляво)
02 Септември 2019, Понеделник, 14:57 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимки: Авторът

Флагман.бг успя да открие един от мъжете, които показаха свръхсила и се пребориха със стихията

Осем герои извадиха 40-годишния Николай от лапите на мъртвото течение при изключително сложна и тежка операция на Южния плаж в Обзор. Флагман.бг успя да открие един от мъжете, които показаха свръхсила и се пребориха със стихията. Опитният спасител Валентин Ташев разказа пред наш репортер с подробности за изключително трудното спасяване на давещия се Николай Николов. Мъжът е невредим, благодарение на адекватната намеса на лайфгардовете по време на инцидента, станал около 11 часа на 31 август в морето на Южния плаж в Обзор.

„Спасяването беше изключително трудно и се изискваше много професионален подход. Тази година не сме имали толкова тежка операция. По радиостанцията извикахме лекар на плажа и дежурните от съседните постове. Вълнението и близостта на скалите изключваха използването на лодка или джет и всичко зависеше от силата и умението ни във водата да пресрещнем бедстващия човек и да го изведем безопасно.

Обзор на косъм от трагедия! Осем спасители се борят за живота на удавник на Южния плаж

Морето буквално беше хванало в капан момчето. Вълнението беше 4 бала и имаше огромни вълни. Освен това той се беше надценил и плуваше в района на скалите в самия край на ивицата. Морето винаги е по-силно, всичко зависеше само от нас, от собствената ни сила, нямаше как да влезем с плавателен съд. Колегите поставиха на първо място безопасността, като съсредоточиха наличните хора в зоната на инцидента, за да не оставят никого неосигурен и така  предотвратиха евентуално настъпване на допълнителни усложнения с намиращ се във водата спасител. Когато условията не позволяват използването на плавателни средства, всичко зависи от хората във водата и тяхната способност за екипна работа. Опънахме въже и четирима от нас влязоха навътре, а останалите четирима ги осигуряваха от брега. Борбата с мъртвото течение трая дълго, мъжът беше омаломощен, но за щастие го извадихме навреме. Ние рискуваме много често живота си, но това ни е работата. Само за няколко минути обезсиленият плувец бе изнесен на брега и след преглед от пристигналия лекар бе освободен за домашно лечение”, каза Валентин Ташев, който днес отново е на работното  си място.

„Хората на плажа често не спазват сигнализацията, влизат във водата сами, с деца или с надуваеми плажни пособия. Не по-малка опасност представляват „опитните“ плувци, които искат да се представят пред познатите си“, коментира още Валентин, който е участник в спасителната операция. „Надценяването на собствените възможности е първата предпоставка за произшествие“, допълва той. „Радвам се, че създадената организация и екипната работа ни позволи да приключим сложната ситуация по най-благоприятния начин“, добави Валентин.

Днес целунатият от Бога Николай не може да намери думи, с които да благодари на спасителите, които запазиха живота му. Той признава, че голяма част от вината е негова, тъй като е влязъл много навътре в морето, на опасно място, въпреки големите вълни и червения флаг. Николай е категоричен, че повече няма да се прави на по-силен от водната стихия и ще мисли за себе си и за своите близки, които са преживели истински шок по време на инцидента.

В края на август, със смяната на летния сезон и появата на мъртво вълнение зачестяват инцидентите по българските плажове, а броят на удавените заради мъртво течение вече е над 20. Често тези инциденти завършват фатално, отнемайки живот на курортисти, а понякога и на спасители.


В категории: Несебър


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
11
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент 15/06/2026, Понеделник 18:50 2
11
Коментара по темата
11.
Анонимен
03.09.2019 11:57:36
0
1
Браво на момчетата. Който не може да пише
да не си избива комплексите на техен гръб.
10.
Rj
02.09.2019 23:12:58
0
0
Vampira ot kade tolkova akal da gi izpee tia stihotvorenia!??!??
9.
Панчо
02.09.2019 23:10:20
1
0
.... И Ангел... Продавача от щанда с чипсове и бисквити от едновремешния СПАРМ, да им е шеф - ръководител...абсолютен смях!
8.
Панчо
02.09.2019 23:04:20
1
0
Беленакото мекере направи реклама на Обзор.... Поздрави за хубавата работа. Спасявате животи без да ви е това работата ама тия дето са концесионер не знаят как да пратят СМС... Камо ли плаж да ръководят, добре че са на марципана работниците да спасят хората,.... Както преди 2 3 години... Те блъскаха вълните да извадят пред БЕЯ оня самоубиец. Хората ви казаха... Плажна полиция... Не да ми слагате Пешо от Тутракан и Гошо от Свищов за спасители на плажа в Обзор!
7.
ГРАД КОЗЛОДУЙ
02.09.2019 20:57:34
4
0
Ей спасителю. От Козлодуй ще седнтат те на твоя уй!
6.
ГРАД КОЗЛОДУЙ
02.09.2019 16:38:26
8
4
БРАВО ЧОВЕЦИ ИСТИНСКИ КОГА МОЖЕ ДА СЕ ВИДИМ ДА МИ РАЗЦЕПИТЕ ЦИГАНСКИЯ ГЪЗ
5.
Росен М.
02.09.2019 15:17:16
0
22
Браво, Валентине! Браво и на останалите момчета за проявената смелост и най-вече съобразителност!
Поздрави от Морска П. :)
4.
Калоян
02.09.2019 15:16:02
1
15
Да.Браво на спасителите първо.Но ме дразни Ганьовщината Българска.Винаги да се правим на мъже и то на някой който ни говори за наше улеснение или в случая и за безопастност на живота.Само си представям как си ,,мутрял" преди това пред компанията си,,кой бе тоя ли ще ми свири и ще ми казва какво да правя".Понякога съжалявам ,че сте се родили повечето все непобедими особенно ,,Бургаските батки".
3.
Рънърса
02.09.2019 15:07:19
0
20
"до голяма част вината била негова" Да батка за другото е виновно морето и времето, или може би че не си малкия син на Посейдон. Те тези знамена са там за красота, едно време имали червен флаг не пускаха във морето да се влиза.... Ама Ганио на него не може да се случи само на простосмъртните. Браво на мъжете че са рискували собствения си живот за да спасят малкия "Посейдон"
2.
ГРАД КОЗЛОДУЙ
02.09.2019 15:06:04
1
20
ТОВА СА СПАСИТЕЛИ А НЕ ГЛРУСИ БРАВО ГОСПОДА
1.
ГРА Д КОЗЛОДУЙ
02.09.2019 15:04:05
1
28
БРАВО ГОСПОДА ВИЕ СТЕ ИСТИНСКИ ЧОВЕЦИ ЧОВЕЦИ А НЕ МЕНТЕТА ЧОВЕЦИ БРАВО ХОРА
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Черноморец 1919“ привлече петима, започна подготовката с умерен оптимизъм „Черноморец 1919“ привлече петима, започна подготовката с умерен оптимизъм Димитър Костадинов официално премина в „Локомотив“ (София) след силен сезон край морето Най-грандиозното заведение на българското Черноморие отваря врати този уикенд! Най-грандиозното заведение на българското Черноморие отваря врати този уикенд! NAKED Beach посреща 3000 души на плажа в Бургас с DJ Gorro, DJ Pokera, Светлин Къслев, Manuel Riva, Dan Tanev и Matizze   Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Неизвестен извършител е подпалил служебните коли, които са били паркирани в централната част на македонската столица Старозагорските предприемачи братя Ангелови се завърнаха в Бургаско с мегасделка за милиони Старозагорските предприемачи братя Ангелови се завърнаха в Бургаско с мегасделка за милиони Закупиха птицефермата в село Черни връх  Пеевски отстрани Йордан Цонев и Хамид Хамид от ръководството на ДПС Пеевски отстрани Йордан Цонев и Хамид Хамид от ръководството на ДПС Чух хората и винаги ще ги чувам, заяви лидерът Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Потребителите трябва да внимават за подвеждащи оферти и съмнителни сайтове при пазаруване в интернет Международният футболен турнир за купата "Созопол-Царево 2026" започна с елитни младежки отбори Международният футболен турнир за купата "Созопол-Царево 2026" започна с елитни младежки отбори Кметът Марин Киров откри престижното състезание, което събира млади спортни таланти от четири държави Община Несебър разширява образователната инфраструктура и подкрепя модерни иновации в професионалното обучение Община Несебър разширява образователната инфраструктура и подкрепя модерни иновации в професионалното обучение ПГТ „Иван Вазов“ в Слънчев бряг събра водещи експерти от Южна България за обмен на успешни бинарни практики Внезапно си отиде топ мениджърът на туризма по Южното Черноморие Внезапно си отиде топ мениджърът на туризма по Южното Черноморие Това  е българинът, който въведе у нас ол инклузив обслужването в големите хотели Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ Прогнозираното увеличение от 0,5 до 1 процентен пункт слага край на ерата на свръхевтиното жилищно кредитиране в България
Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Сделката между Вашингтон и Техеран предизвика безпрецедентен разрив и гневни обвинения в предателство Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ представя юбилейна изложба по повод 80-годишнината на Руси Куртлаков Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ представя юбилейна изложба по повод 80-годишнината на Руси Куртлаков  Експозицията, разположена на първия и втория етаж на галерията, има за цел да разкрие многостранния и разнопосочен талант на автора
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня В България в часовете по трудово обучение учениците сглобяват табуретки, а в Китай сглобяват айфони. Виц на деня Виц на деня Върви си Червената шапчица из гората, а насреща вълкът.
- Червена шапчице, не те ли е страх да се разхождаш сама в гората?
- Защо да ме е страх? Познавам гората, обичам с*кса...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В живота, както и във футбола, не можете да отидете далеч, без да знаете къде е страничната греда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори