Христо Мутафчиев черно на бяло: Съкровената му изповед разтърси "Аполония" в невиждана до днес самоирония
На 3 октомври големият актьор ще играе на бургаска сцена в авторския спектакъл на бившата му съпруга Лиза Шопова. И синът им Асен е сред актьорите
"Трупаме спомени, за да можем тия спомени да ги разказваме един ден на децата си - и хоп: "Алцхаймер" или склероза... Изводът: Живей си живота и не се занимавай с глупости..."
Думи, звучащи просто върху лист, но произнесени като поанта на истински живот. Те могат да влязат в сърцето и да изтръгнат сълзи от очите. Да, тези думи вцепениха снощи публиката в градската галерия на Стария Созопол. Произнесе ги човекът, който не познава нюанса и за когото животът винаги е черно и бяло. Той не може да плува на повърхността и за него смисълът във всичко, независимо от цената, която би заплатил, е да се гмурне в дълбокото, да пипне дъното и да се върне горе с последни сили, запазвайки единствената глътка въздух за повърхността.
Да, това не е биография, нито автобиография на любимия актьор Христо Мутафчиев, а съкровена изповед за сривовете и подвизите му, записана от автора на "Черно и бяло" Теа Денолюбова. Това не е философски анализ на всичко, което е изживял и преживял големият актьор и незаобиколим фактор в българската култура и изкуства от последните две десетилетия. Представянето на книгата снощи в рамките на 35-ото издание на Празниците на културата "Аполония" действително бе до болка искрен разговор за смисъла на съществуването ни.
Впрочем авторът на "Черно и бяло" Теа Денолюбова е балдъза на Мутафчиев и добре познава сложния му, режещ като с меч характер.
Книгата се появи за първи път в края на март т.г. по повод 50-годишния юбилей на актьора и председател на Съюза на българските артисти, който е роден на 4 април 1969 г.
Празниците "Аполония" започнаха в петък и ще продължат до 6 септември с представянето на повече от 70 млади таланти и утвърдени творци.
Репортер на Флагман.бг бе сред публиката снощи и узна, че на 3 октомври Христо Мутафчиев ще играе на бургаска сцена в рамките на фестивала за съвременно изкуство Порт Прим Арт Фест. Мутафчиев ще излезе заедно със сина си Асен в авторския спектакъл на своята бивша съпруга Лиза Шопова. Шопова е режисьор и автор на текста на пиесата "Трима мъже и една Маргарита". За да изиграе своята роля, у нас от Лондон се завръща 25-годишният им син Асен.
Кран премаза коли ден след трагедията с 32 трупа, има нови жертви
Почина тайната дъщеря на Фреди Меркюри
Тези храни помагат при високо кръвно
Увеличават зплатите в обществения сектор с 5% от януари
Колко ще ни струва, ако се разболеем от грип
Има ли „град под леда“ и потенциални „тайни“ бази на САЩ в Гренландия
5% e годишната инфлация за 2025 г.
Президентът е част от сглобката, Пламен Узунов допусна купуването на 380 хил. гласа, смята Румен Овчаров
Започва проектиране на основен ремонт на крайбрежната алея в Ахтопол
Класици ще звучат в концерта „Нов роял за талантите на Бургас“ този петък в Културен дом НХК
Над 25 тона са текстилните отпадъци са събрани в община Несебър
Самоубилата се дъщеря на Томи Лий Джоунс е била психически лабилна от години

Ми като ви се фирка и нямате стинки ?!
Ко прайте ?!
Ами гълтате на бай Хой и ...
Всичко е ОК !
После ставаш и Велик !
А да видим сега - кой ще почерпи ?$
Или аз съм зсбравил Български ?!