×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

На ти две лукчета, че нямам да ти върна! Помните ли тези времена?


31 Август 2019, Събота, 11:47 ч.
Автор: Флагман.бг

Да се съберете родата на копане или бране на царевица или грозде

А вие бяхте ли тогава?
Телевизор със стабилизатор, игри до тъмно пред блока; ключ на врата, КОРЕКОМ и писма до руско другарче, банани по Нова година и боза от 6 ст.... и още:
Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето на стабилизатора.
Да поставиш игличката на грамофона точно там, където започва новото парче.
Да върнеш бурканчетата от кисело мляко и бутилките от олио в магазина.
Да си оставиш ключа под изтривалката, когато излизаш.
Да пишеш писма на руско другарче.
Да идеш на градска баня.
Да носиш лентите във фотото да ти ги проявяват и после да чакаш да си вземеш снимките, за да ги видиш за пръв път.
Да позвъниш на съседката в неделя сутрин с молба да ти услужи с чаша захар, понеже магазинът не работи, а после в знак на благодарност да й занесеш 3-4 парчета кекс.
Да си оплетеш блуза по образец от списание Бурда.
Да бързаш да се прибереш, защото ще ти "звъннат".
Да отидеш на сладкарница и да ти налеят от кранчето една от шест.
Да вариш прясното мляко след като го купиш, защото ще вкисне.
Да отключваш с ключа, както ти е на врата.
"На ти две лукчета, че нямам да ти върна."
Да събираш салфетки и станиоли от шоколадови яйца.
Да си абониран за Славейче, Пламъче, Мурзилка, Веселые картинки, Космос, Паралели, Септемврийче...
Да се качиш в асансьора, да дръпнеш решетката и след това да пуснеш монетка 1 стотинка, за да тръгне.
Да сложиш индиго м/у два листа и да напишеш доклад по биология в 2 екземпляра.
Да влезеш в детската градина и да видиш всичките деца облечени в сини или червени престилки и шорти под тях, на ситни или едри квадратчета, тип "голям пипит".
Да пушиш в самолет.
Да пиеш кафе смляно лично от теб с ръчна кафемелачка.
Да се вълнуваш, когато "пуснат" нещо в магазина.
Да имаш да пишеш домашно и да отидеш в читалнята да търсиш материали, защото няма Гугъл.
Да си разменяте подаръци в училище за Нова година - старателно надписани книги и грамофонни плочи.
Да свириш от балкона на детето да се прибира за вечеря, а не защото е тъмно или страшно.
Да ходиш до "Домашни потреби" за тиган, до "Плод-зелечук" за чушки и домати, до "Млад техник" за детски играчки, до "Битовия комбинат" за...
Да си купуваш плочи с музика.
Да сменяш ремъка на касетофона.
Да бъркаш нескафе със захар и лъжичка докато направи пяна, за да стане фрапе.
Да играеш на криеница, стражари и апаши и пътни знаци.
Да играеш на ръбче /без да мине никаква кола покрай теб/.
Да звъниш на вратата на някоя бабичка и да тичаш да се скриеш.
Да си дадеш чорапогащника на `ловим бримки`.
Да си вариш домашна кола-маска.
Да хвърляш яйца от балкона върху неприятелите си.
Да гледаш на черно-бял телевизор "Студио Х" всяка събота, след 23.30 часа.
Да скачаш на ластик на улицата пред блока.
Да участваш в Ленински съботник.
Да гледаш в неделя сутрин "Бързи, смели, сръчни".
Да познаваш мириса на "Кореком".
Да цъкаш пред величието на новия Москвич.
Да се съберете родата на копане или бране на царевица или грозде.
Да печеш чушки на чушкопек на терасата и да се питате с приятелката ти от 2 етаж коя колко има още да пече.
Най-големият магазин, който си виждал да са централните хали.
Да разлистваш Некерман и да му се взираш с влажни очи.
Да си правиш захарна вода за косата, вместо гел.
Да се подредите всички от семейството за банани на Нова Година и да се правите, че не се познавате.
Да си шиеш разни дрехи, когато те поканят на сватба, банкет или друго събитие, за да си по-модерен.
Да си боядисваш дъвката с магданоз в зелено.
Да се състезаваш с другарчетата за най-бърза подредба на кубчето на Рубик.
Да събираш лайка, мащерка, други билки и кестени за чавдарско поръчение през лятото.
Да те гледат кисели продавачки, а ти да се отнасяш с тях като с богини.
Да имаш уокмен и за да не му се изхабят батериите, да въртиш касетата на химикал/молив.
Да си мечтаеш за "ходеща кукла" от СССР.
Да отидеш на истинско изпращане на войник.
Да чакаш с нетърпение Дядо Мраз на Нова година, да се чудиш какво ще ти донесе и още преди да е дошъл, да откриеш подаръка в гардероба.
“Милион и едно желания” в неделя сутрин по телевизията,когато баща/майка ти е направил(а) попара ,а следобед да те извикат другарчета да ти покажат новата си лагерна количка.
Никола Куташки


В категории: Ретро Флагман


6
Коментара
Флагман.БГ Нова опасност сред биохакери и инфуенсъри Нова опасност сред биохакери и инфуенсъри 26/05/2026, Вторник 11:00 0
Флагман.БГ Почина младият художник Деян Янев Почина младият художник Деян Янев 26/05/2026, Вторник 10:45 0
Михаил ДИМИТРОВ Иран заплаши САЩ с космически цени на петрола Иран заплаши САЩ с космически цени на петрола 26/05/2026, Вторник 10:21 0
6
Коментара по темата
6.
" младеж"
31.08.2019 14:13:50
0
12
Хубави спомени. И ние сме били млади.
5.
Саня
31.08.2019 13:07:25
4
19
Доброто старо време...ще има да го търсим ....но уви!!!
4.
Хахахахаа
31.08.2019 13:05:39
3
19
Супер време беше, играехме на вън до късно, не ни дебнех дроги, педофили, гейшоци, не ни обираха братята роли, не ни обичаше държавата. На консуматорите желая повечко здраве и кадърни лекари, ще са ви нужни.
3.
ха ха
31.08.2019 12:59:29
5
17
тая Роси много тъпа. какво щяла да прави. ми ще изкараш, няма да стоиш в нета. а като нямаш пари и нищо няма за купуване, тогава какво правеше.
2.
Дано
31.08.2019 12:31:36
18
16
Дано се върне
1.
никога вече
31.08.2019 11:57:03
22
26
дано никога вече не се връща това време
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Почти 1 милион българи работят на минимална заплата, сочат данните на НАП Почти 1 милион българи работят на минимална заплата, сочат данните на НАП Статистиката отчита висок дял на ниските официални доходи, но същевременно постъпленията от данъци върху доходите нарастват с над 13 на сто ОДМВР в Бургас започна наркоофанзива след призива на вътрешния министър ОДМВР в Бургас започна наркоофанзива след призива на вътрешния министър Сред задържаните е криминално проявен ямболлия с кокаин, пистолет и много марихуана  Каналджията, който катастрофира в подлеза на ж.к."Зорница" в Бургас, едва не направил тримата мигранти инвалиди Каналджията, който катастрофира в подлеза на ж.к."Зорница" в Бургас, едва не направил тримата мигранти инвалиди Нова опасност сред биохакери и инфуенсъри Нова опасност сред биохакери и инфуенсъри Пептидите не са безопасни, подчертават експертите Почина младият художник Деян Янев Почина младият художник Деян Янев Той напусна този свят ненадейно Иван Демерджиев спешно привика всички областни директори на МВР Иван Демерджиев спешно привика всички областни директори на МВР Ще има Национално съвещание, за да се набележат приоритетните цели на МВР за следващите месеци  Мутрите във Варна бяха "мегатъпи парчета". Запалиха ми заведението, обяви Мишо Шамара Мутрите във Варна бяха "мегатъпи парчета". Запалиха ми заведението, обяви Мишо Шамара В София имаше ВИС и СИК, а по морето - фантазьори, твърди рапърът Ексцентричен будоар от 80-те години се появи на кръстовището зад бургаския храм "Св.св. Кирил и Методий" Ексцентричен будоар от 80-те години се появи на кръстовището зад бургаския храм "Св.св. Кирил и Методий" Какво е това - клошарски романтизъм или авангардно изкуство, питат минувачи  На прага сме на екстремни горещи вълни, „топлинен купол“ носи рекордни температури На прага сме на екстремни горещи вълни, „топлинен купол“ носи рекордни температури Жега като през юли удря Европа още през май Студент по философия е арестуван заради случая в Благоевград Студент по философия е арестуван заради случая в Благоевград Младежът е в ареста за 72 ч., предстои да бъде внесено искане в съда за постоянното му оставане зад решетките
Мелания Тръмп не отиде на сватбата на Доналд Тръмп-младши на Бахамите Мелания Тръмп не отиде на сватбата на Доналд Тръмп-младши на Бахамите Отсъствието на първата дама и нейния син Барън засили коментарите за сериозна емоционална дистанция в известната американска фамилия Гърция отчита огромен ръст от 64% в приходите от туризъм за първите месеци на 2026 г. Гърция отчита огромен ръст от 64% в приходите от туризъм за първите месеци на 2026 г. Над 3,4 милиона чуждестранни гости са посетили страната през първите три месеца, като туристическият трафик от Еврозоната бележи сериозно увеличение Новият премиер на Унгария реже драстично заплатите на висшите държавни служители, свива наполовина и своята Новият премиер на Унгария реже драстично заплатите на висшите държавни служители, свива наполовина и своята Заплатата му ще бъде под половината от това на предшественика му Виктор Орбан Голям проблем на границата с Турция, не признават лични карти, ако... Голям проблем на границата с Турция, не признават лични карти, ако... Ако безсрочният документ е по-стар от 10 години, турските гранични власти няма да го признаят и задължително трябва да се пътува с валиден задграничен паспорт. Иран заплаши САЩ с космически цени на петрола Иран заплаши САЩ с космически цени на петрола Американското правителство многократно е демонстрирало, че разбира само езика на силата. Пригответе се за петрол на цена от 200 долара", написа Ебрахим Золфагари, говорител на централния щаб на военното командване на страната "Хатам ал-Анбия" Съдийската комисия спря правата на двама рефери след касапското изпълнение в Разград Съдийската комисия спря правата на двама рефери след касапското изпълнение в Разград Причината за това решение на комисията е следствие случилото се в 62-ата минута, когато Идан Нахмиас се обърна и изрита топката, но бутонките му се спряха в гърдите на Леандро Годой Спипаха митрополит Иларион с кокаин в колата? Спипаха митрополит Иларион с кокаин в колата? Полицията не е информирала митрополит Иларион защо колата му е била спряна за проверка и не му е позволила да присъства на претърсването Почина много известен рапър Почина много известен рапър Бейс, чието истинско име е Робърт Джиниярд, е най-известен с хита от 1988 година „It Takes Two“ Лили Иванова покори легендарната „Олимпия“ 17 години по-късно Лили Иванова покори легендарната „Олимпия“ 17 години по-късно Събитието съвпадна с 24 май и се превърна не само в музикален спектакъл, но и в символичен празник на българската култура в сърцето на Франция Тревога в Италия: Два случая на ебола в района на Комо Тревога в Италия: Два случая на ебола в района на Комо Здравните власти са активирали необходимите протоколи и пациентите в момента са под наблюдение
Бойко Борисов Бойко Борисов Никога не съм бил нито в “Джуджетата“, нито ги знам кои са, а в случая сега разбираме коя е Снежанка Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Ти вярваш ли в любовта от пръв поглед?
- Не.
- Защо?
- Защото с един поглед не може да се прецени колко пари има мъжа.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, аз днес направих нещо добро!
- Така ли? Какво?
- Двама тичаха за влака, аз пуснах кучето след тях и те успяха да го хванат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учителка на плажа: "Влизането в морето става само след свирка на спасителя."
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори