Откриват изложба с 200 шедьовъра на корабомоделисти от 16 държави, вижте кога
Сред най-интересните български експонати в изложбата ще бъдат корабът "Жасинт"
От 18 часа в неделя (на открита сцена "Охлюва") ще започне церемония за представяне на участниците и откриване на Европейския шампионат по корабомоделен спорт в клас "С", на който Бургас ще е домакин в дните до 8 септември.
Разполагате с една седмица да разгледате при вход свободен 200 модела на сръчни майстори от 16 държави - България, Румъния, Хърватска, Чехия, Полша, Русия, Беларус, Казахстан, Украйна, Италия, Холандия, Великобритания, Сърбия, Унгария, Словакия и Швеция. Те ще бъдат подредени в КЦ "Морско казино" в различни секции - ветроходни кораби, моторни кораби, миниатюри, части и корабни съоръжения, модели в бутилка. Много от тях са оценени на хиляди евро.
Сред най-интересните български експонати в изложбата ще бъдат корабът "Жасинт" на Славян Нарлев, тежка фрегата "Белана" на Любомир Ненов, фрегата "Венос" на Йордан Яйманов, линеен кораб "Бисмарк" на Никола Друмев. Всички те са отличени със златни медали на Световни първенства и престижни международни турнири. На снимките виждате произведения на друга българска легенда - Веселин Казанлъклиев, който, за съжаление, вече не е сред живите.
Негови кораби са продадени на баснословни суми на някои от най-големите музеи в Лондон, Хамбург и др. Докато са в Бургас, моделите ще бъдат оценени от жури, съставено от лицензирани международни съдии.
Специален гост на Европейския шампионат ще бъде вицепрезидентът на Световната организация "НАВИГА" - Дмитрий Калмиков. Главен съдия на шампионата ще е Мартин ван Гелдерен от Холандия. Събитието се организира с подкрепата на Община Бургас.

Румен Радев: Властта организира манифестации, а не протести – народът е възмутен от олигарсите
Красимир Вълчев опроверга: Родителските срещи не са трик срещу протеста
В отговор на критика на Тръмп: Зеленски заяви, че винаги е готов на избори
Бургаският държавен университет и „Арсенал“ АД с меморандум за стратегическо сътрудничество
Шантавите ритуали по света за Коледа
Новият план за парк „Витоша“ орязва ски зоната до 122 хектара и блокира бъдещето на зимния туризъм
КЗК погна МВР, „Български пощи“ и „Столичен автотранспорт“
Жълтите петна по спалното бельо изчезват с този неочакван продукт
Пухкава пълнена торта с Нутела – бърза, мека и много ароматна
Учени и магистрати в Бургас обединиха усилия срещу киберпрестъпността на национален форум
Топ астролог обяви най-щастливата зодия за следващите 20 години
Звездата от „Сексът и градът“ Ким Катрал се омъжи на тайнa церемония в Лондон
