Предпремиерно: Фандъкова и Манолова с паралелни предизборни представления (снимки)
Кметицата провери ремонт във филиал на Кукления театър, а омбудсманът организира дискусия за Брекзит и проблемите на българите във Великобритания
Необявените, но очаквани кандидат-кметици на София Йорданка Фандъкова и Мая Манолова едновременно организираха медийни събития в столицата.
„Няма нищо по-приятно от инвестиции в изкуство и в изкуство за децата по-конкретно”, обяви пред репортерите настоящият столичен градоначалник от ГЕРБ Фандъкова на строителна площадка - във филиал на Кукления театър до парка „Заимов”.
Ремонтът там все още продължава, а според официалното съобщение кметицата днес само проверяваше как тече реконструкцията, която според информационната табела пред зданието трябва да приключи на 28 декември – т.е. след местните избори.
Според Йорданка Фандъкова обаче акт 16 ще бъде издаден в края на октомври, а през ноември театърът ще започне работа.
Кметицата си направи своеобразна фотосесия на седалките в обновения салон.
Паралелно, в централата на омбудсмана Мая Манолова поведе дискусия за Брекзит и проблемите на българите във Великобритания. Тя бе поканила представители на ред институции, някои от които не се появиха. Това накара Манолова да се заяде, че явно за тях има по-важни проблеми.
Основната битка на кметските избори в София се очаква да е именно между нея и Йорданка Фандъкова.
До момента обаче нито Манолова, нито Фандъкова са обявили официално, че ще се кандидатират, макар това да се счита за почти сигурно. Вече се появиха и социологически проучвания, които мерят подкрепата за двете дами. Леко предимство се дава на омбудсманката, която има и най-висок институционален рейтинг в държавата.
В началото на септември се очаква недомлъвките да приключат и двете номинации най-накрая да бъдат официализирани.
Внимание! Ако сте купили някой от тези продукти от Temu и Shein, не го използвайте, опасен е
Гадно ми е, че остарявам, призна Зуека
Ваксините не причиняват аутизъм, казаха от СЗО
Защо в Хърватия проклеха еврото
От 30 г. се занимавам с недвижими имоти, през 25 от тях се говори за "балон" на цените, казва брокер
Започна операцията по изтегляне на кораба „Кайрос“ край Ахтопол
Къде се е намирал първият български мол
България е била приета в ООН преди точно 70 години
Бъдни вечер под натиск: Между 30 и 40 лева излиза храната на човек за празничната трапеза
Българските протести оглавиха първа страница на "Ню Йорк Таймс"
Живия Нострадамус направи тежко предсказание за Путин за 2026 г.
Последният мач на Джон Сина: Краят на легендата в WWE
