Ето ги извергите, извършили двойното убийство край Негован
Главорезите убили възрастната двойка, защото смятали, че в апартамента има много скрити пари
Двамата жестоки убийци, чиито жертви бяха открити разчленени и натъпкани в бидони край Негован, са публикували свои снимки във Фейсбук. Така станаха известни лицата на престъпниците. Задържаните са направили пълни самопризнания. При първоначалните разпити двамата мъже – на 39 и 44 години, си прехвърляли вината за това кой е физическият извършител, съобщава Канал 3.
Впоследствие арестуваният Пламен Шляпашки признал, че той е натиснал спусъка на незаконно оръжие и застрелял жертвите в главата.
Арестуваните Пламен Шляпашки (вляво) и Георги Нанчев са семейни, с деца и са работили на много строителни обекти в София и околните градове, съобщи "24 часа" след проверка на фейсбук профилите им. Георги е родом от Троян, а Пламен е от София.
Убитите са 75-годишният Йордан и 70-годишната Марияна. За Йордан се знае, че в бивш треньор по борба, работил дълги години и в чужбина.
Жестокото убийство е извършено на 14 юли в апартамент на централния столичен булевард "Витоша”. След изстрелите задържаните разчленили телата на убитите в банята на жилището, натъпкали ги в бидони и с джип ги откарали край Негован. После се върнали в апартамента и старателно го почистили с белина. Скрили пистолетите в тайник в помещение в двора на Техническия университет. След ареста разкрили пред разследващите къде са оставили оръжията.
Престъплението е извършено с цел обир. Убийците мислели, че жертвите държат в дома си пари от продажбата на техен апартамент в столичния квартал "Гоце Делчев”. Оказало се обаче, че средствата не са в жилището на бул. "Витоша”. Оттам престъпниците задигнали семейни ценности, които по-късно са открити в дома на един от арестуваните.
И двамата са криминално проявени, единият е лежал и в затвора. Планирали убийството от около година насам. Били наемани да правят ремонти на друг апартамент, собственост на убитото семейство. Тогава застреляният мъж споделил с един от убийците мнение, че лихвите в банките са много ниски. Вероятно затова престъпниците решили, че жертвите държат в дома си парите от продажбата на апартамента в "Гоце Делчев”.
Пламен Шляпашки и съучастникът му Георги Нанков бяха арестувани в сряда в софийското село Джурово. Очаква се прокуратурата да им повдигне обвинения.
По случая са работили 70 служители на МВР. Те достигнали първо до извършителите. Следили ги в продължение на шест дни преди да ги задържат.
Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти
Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро: Шестима от "Калашниците" остават зад решетките
Паника на Световното: Отровни змии подлудиха футболни звезди
Семейна почивка се превърна в най-големия кошмар: 3-годишно момченце се удави
Пате по чорапки взриви Световното! Мерлин е новият хит (ВИДЕО)
Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив
Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория
Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас
Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове
Удариха мащабен канал за нелегални мигранти, минавал през Бургаско. 25 души са арестувани
Протест срещу омразата в РСМ: Затварят трите гранични пункта на 21 юни
Български фирми могат да кандидатстват за 100 000 евро по програмата DIANA на НАТО
