Две нови машини ще събират боклука на Приморско и Китен
Новата техника е с марка DAF и е закупена със собствени средства набрани по чл. 64 от Закон за управление на отпадъците
Община Приморско закупи още два чисто нови сметосъбиращи автомобила, които ще влязат в активите на ОП „Чистота и озеленяване“ . Кметът на Община Приморско д-р Димитър Германов, в присъствието на Златина Тюлиева – председател на Общински съвет Приморско връчи официално ключовете на новите придобивки, на шофьорите на специализирани машини.
Само преди месец други два автомобила се включиха в сметосъбирането на територията на Приморско и Китен. Новата техника е с марка DAF и е закупена със собствени средства набрани по чл. 64 от Закон за управление на отпадъците.
Камионите са със сертификат за стандарт Евро 6, който фиксира преди всичко по-ниски максимални стойности на прахови частици и азотен оксид за емисиите на километър. Закупуването на новите специализирани машини е поредна стъпка в посока последователна и отговорна екополитика на Община Приморско.
Поетапната подмяна и допълване на автопарка, сметосъбиращите съдове и техниката на ОП “Чистота и озеленяване“ създават условия за по-доброто и ефективно комунално обслужване на населените места в общината.
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Анелия разкри тайната за перфектна фигура

- Беше - отговаря Джон.
- И какво правиха?
- Вечеряха заедно, след това пиха портвайн, после пуснаха грамофона и танцуваха.
- И по нататък?
- Хм....после се целуваха.
- А след това?
- След това отидоха в спалнята на миледи, но изгасиха лампата и аз така и не видях какво правеха по нататък.
- По дяволите! - изругава лорд Филип. - До кога ще продължава тази ужасна неизвесност...
общинарка.....