Русия изстреля ракети от подводници в Баренцово море
Тестът е успешен, те са поразили мишените
Русия извърши днес пробно изстрелване на балистични ракети "Синева" и "Булава" от две подводници в района на полюса в Северния ледовит океан и в акваторията на Баренцово море, съобщи в изявление министерството на отбраната, цитирано от Ройтерс.
Интерконтиненталната ракета с течно гориво "Синева" беше изстреляна от подводницата "Тула", а "Булава" - най-новата руска ракета с твърдо гориво - от подводницата "Юрий Долгоруки", уточни министерството.
Ракетите са поразили мишени на полигони на полуостров Камчатка в руския Далечен изток и в северната Архангелска област, пише БТА.
Министерството отбеляза, че при изстрелването са били потвърдени техническите характеристики на балистичните ракети, както и ефикасността на всички системи на ракетните комплекси на подводници.
Минималната заплата в България расте, но хората остават на ръба на издръжката
Иран с нова заплаха към САЩ: Ще ударим американските бази, ако бъдем нападнати
Лавина във Високите Татри отне живота на двама унгарски туристи
Любовна афера между учителка и ученик завърши с условна присъда
Заплашиха с убийство вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс
Проф. Кантарджиев с тревожна новина: Заешка треска удари България
Германски експерт: Изходът от войната в Украйна ще определи съдбата на Европа
Лондон изпрати изтребители F-35 в Кипър
Петролната блокада: Куба въвежда извънредни мерки
На НСИ ли да вярвам или на очите си, като сиренето от 9 евро стана 12?
Какви са реалните доходи на домакинствата в Европа
Човека-паяк обяви награда от $100 000 за следа към изчезналите с Ивайло Калушев
