×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Китай удари САЩ с нови мита, включително върху вноса на коли


Китай удари САЩ с нови мита, включително върху вноса на коли
Китай отвръща на удара, след като президентът Доналд Тръмп по-рано този месец изненадващо прекрати примирието между двете страни във водената между тях търговска война
23 Август 2019, Петък, 21:00 ч.

Те влизат в сила от 1 септември и от 15 декември

Китай обяви днес, че ще наложи вносни мита на американски стоки на стойност 75 млрд. долара и ще върне тарифите върху американските автомобили. Китайският държавен съвет заяви, че тарифите ще са между 5 и 10%, като ще влязат в сила на две части - от 1 септември и от 15 декември. Също така ще бъде наложено 25% мито за внос на автомобили от САЩ и 5% за авточасти и компоненти, които ще влязат в сила на 15 декември. Пекин беше спрял тези тарифи през април.

Китай отвръща на удара, след като президентът Доналд Тръмп по-рано този месец изненадващо прекрати примирието между двете страни във водената между тях търговска война, като заплаши да наложи 10% тарифи за китайски стоки на стойност 300 млрд. долара. Някои от тези мита бяха отложени до декември, за да се избегне каквото и да било въздействие върху ваканционния сезон, а някои артикули бяха премахнати от списъка.

Китайското министерство на търговията заяви, че под ударите на митата попадат 5 078 продукта с произход от САЩ, включително селскостопански продукти като соя, суров нефт и малки самолети.

„В отговор на мерките на САЩ, Китай беше принуден да предприеме мерки за противодействие“, се казва в съобщението на Съвета в петък. „Китайската страна се надява САЩ да продължат да следват консенсуса, постигнат на срещата в Осака и да се върнат към правилния път на консултации, да разрешат различията и да работят усилено с Китай за прекратяване на икономическите и търговски търкания“, добави тя.

Двете страни трябва да проведат търговски преговори в началото на следващия месец във Вашингтон, след като имаше дискусии в Шанхай през юли.

Търговската битка между двете най-големи икономики в света се проточи повече от година и половина. 
Китайските покупки на американски селскостопански продукти остават голям преломен момент в търговския конфликт, относно който Тръмп заяви, че Китай не е спазил обещанието си да направи поръчки в големи количества.

Съветникът по търговията на Белия дом Питър Наваро заяви, миналата седмица, че все още има много „структурни проблеми“, които САЩ трябва да разрешат с Китай, преди да успеят да постигнат сделка. Тези проблеми включват киберпрониквания в американските бизнес мрежи, принудителен трансфер на технологии, кражба на интелектуална собственост и манипулиране на валута, каза той.


В категории: Политика


1
Коментара
1
Коментара по темата
1.
И следващият ми телефон ще е Huawei
23.08.2019 22:36:29
1
4
Няма страшно, Тръмп ще мъчи да купува Гренландия и да сее домати и да им продава 'жипове и така ще отмъсди на китайците, които докато вечерят и гледат новините ще умрат от смях :-)))
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Слагат таван на таксите за платено обучение в държавните университети Слагат таван на таксите за платено обучение в държавните университети Таксата ще може да нарасне с общо до 20% за целия период на следване, а университетите ще получат повече свобода при кандидатстудентските кампании Прокуратурата и ГДБОП с подробности за подводния дрон за трафик на дрога на Стамат Бъчвата и Иван Прокуратурата и ГДБОП с подробности за подводния дрон за трафик на дрога на Стамат Бъчвата и Иван Устройството било нещо като джет за подводно гмуркане, прикрепяло се към водолаза и така се придвижвала лодката по водата, натоварена с пакетите наркотични вещества Над 1,3 млн. българи пътуваха за три месеца, чужбина излиза по над 480 евро на човек Над 1,3 млн. българи пътуваха за три месеца, чужбина излиза по над 480 евро на човек Броят на туристите расте с 4,4% за година, а почивката и екскурзията остават водещата причина да стегнем багажа Пенсионната възраст върви към 70 години, бъдещата пенсия ще е средно 63% от заплатата Пенсионната възраст върви към 70 години, бъдещата пенсия ще е средно 63% от заплатата ОИСР предупреждава за бързо застаряване на населението, по-дълъг трудов живот и сериозна разлика между пенсиите на мъжете и жените Доц. Ангел Кунчев подаде оставка - вече не е главен държавен здравен инспектор Доц. Ангел Кунчев подаде оставка - вече не е главен държавен здравен инспектор Не бил съгласен с готвените от правителството реформи в здравеопазването Бизнесменът Стамат Бъчвата е сред задържаните за подводния трафик на над 120 кг марихуана Бизнесменът Стамат Бъчвата е сред задържаните за подводния трафик на над 120 кг марихуана 52-годишният Стамат Калпаклиев е един от най-сериозните местни ресторантьори, стопанисва няколко вървежни обекта в Слънчев бряг Близо 2 часа и след работно време снощи спасителите са търсели следи в морето от 7-годишното момче Близо 2 часа и след работно време снощи спасителите са търсели следи в морето от 7-годишното момче Около 19 часа екипите мигновено са били събрани на плаж "Харманите" в Созопол и са започнали акция по издирването, ползвали са и джетове, за да обходят по-голям периметър Тежък челен сблъсък между два тира затвори пътя Русе - София край Луковит Тежък челен сблъсък между два тира затвори пътя Русе - София край Луковит Единият водач е транспортиран с медицински хеликоптер до Плевен, движението е спряно и е въведен обходен маршрут Първи случай на западнонилска треска у нас за сезона Първи случай на западнонилска треска у нас за сезона Мъжът е развил неврологични усложнения след почивка в Китен, лабораторният резултат потвърдил инфекцията на 21 август Над 2000 студенти ще учат с държавно финансиране срещу минимум 5 години работа Над 2000 студенти ще учат с държавно финансиране срещу минимум 5 години работа Над 140 работодатели търсят кадри, болниците са най-активни, а въздушната спешна помощ иска пилоти и авиационни техници
Над 1,3 млн. българи пътуваха за три месеца, чужбина излиза по над 480 евро на човек Над 1,3 млн. българи пътуваха за три месеца, чужбина излиза по над 480 евро на човек Броят на туристите расте с 4,4% за година, а почивката и екскурзията остават водещата причина да стегнем багажа Земетресение с магнитуд 4,1 разтърси Централна Турция Земетресение с магнитуд 4,1 разтърси Централна Турция Трусът е регистриран край Пънарбашъ в окръг Кайсери на дълбочина 7 километра, след него последваха още няколко по-слаби земетресения Кой контролира Ормуз? Мините са обезвредени, обяви Тръмп, но протокът остава затворен Кой контролира Ормуз? Мините са обезвредени, обяви Тръмп, но протокът остава затворен Нито САЩ, нито Иран казват цялата истина, коментира бивш американски дипломат Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим Кофеинът, алкохолът, големите количества захар и тежките мазни храни могат да засилят част от неприятните усещания в напрегнати периоди Почина легендарната певица Доли Партън на 80 години Почина легендарната певица Доли Партън на 80 години Семейството на кънтри иконата потвърди тъжната новина след продължителен период на здравословни проблеми Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд С бонусите пакетът стига до 85 млн. паунда, а летните разходи на лондончани вече преминаха границата от 300 млн. паунда Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте Северните ветрове в Егейско море достигат 7 по Бофорт, а високите температури ще се задържат и в сряда Извънредно! Цял военен дрон се носи в морето южно от Царево, специализирани екипи пътуват към мястото Извънредно! Цял военен дрон се носи в морето южно от Царево, специализирани екипи пътуват към мястото По първоначална информация на Флагман.бг безпилотният апарат е запазен почти изцяло - досега по Южното Черноморие морето изхвърляше предимно останки, отделни части или тежко повредени машини Кутев: Прокуратурата в момента е спирачка, нов ВСС може да има до Нова година Кутев: Прокуратурата в момента е спирачка, нов ВСС може да има до Нова година До края на годината управляващите искат да придвижат кадровата смяна във ВСС и Инспектората, а есента ще покаже дали парламентът разполага с необходимите 160 гласа БДУ открива академичната 2026/2027 година на 21 септември БДУ открива академичната 2026/2027 година на 21 септември След официалната церемония за студентите от първи курс са предвидени срещи с деканите на факултетите и директорите на колежите
Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Не се определям като ляв или десен - аз съм прагматик Виц на деня Виц на деня Свекърва буди снаха си:
- Хайде, снахо, ставай, твоите приятелки отдавна са будни и шетат.
- А твоите като са умрели отдавна, аз давам ли ти зор?!
Виц на деня Виц на деня - Напоследък толкова изчетох за вредата от пушенето и пиенето, че реших от утре да спра...
- Кое - пиенето или пушенето?
- Четенето!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Купих си апартамент в Центъра на 'зелена карта'. Вече 10 години е на 'жълти павета', ама поне майсторите казаха, че до 2030 г. ще са готови с банята
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори