Смарт приложение със SOS бутон да помага на пострадали, предлага бургаски адвокат
В проекта могат да участват доброволци, които са преминали през безплатно обучение за първа помощ, поясни Димитър Вълчев
Смарт приложение със SOS бутон може да бъде алтернатива на екипите на Спешна помощ. В проекта могат да участват доброволци, които са преминали през безплатно обучение за първа помощ. Това предложи адвокат Димитър Вълчев, който бе гост в онлайн предаването „Избери посока на Бургас”, организирано от Живко Табаков, кандидат за кмет на Бургас и общински съветник от ДБГ. Темата тази седмица бе Сигурност.
Адвокат Димитър Вълчев през 2013 година получава званието „Млад предприемач на годината”. През 2016 година става съосновател и председател на Фондация „Помощ навреме”. Другият гост в предаването бе Димитър Делчев, лидер на „Движение България на гражданите”, член на комисията по вътрешна сигурност и обществен ред в 43 Народно събрание.
„Обучените бургазлии могат бъдат снабдени с лесно преносими комплекти за осигуряване на първа помощ. Сигналите ще могат да бъдат обединени в едно смарт приложение, както е и при таксиметровите компании. Който е най-близко до пострадалите, да може да реагира и окаже долекарска помощ”, каза още адвокатът.
Той допълни, че трябва да има акцент върху повишаването нивото на сигурност и в учебните заведения в града. Сега масовата практика на охранителите там била да се концентрират върху контролно-пропусквателния режим и опазването на имуществото на училището. Адвокатът поясни, че е необходимо да се вземат много строги мерки за осигуряването на охрана не само вътре в сградите, но и около тях.
Лидерът на ДБГ Димитър Делчев пък изказа мнение, че Общината не може да мисли за сигурност само в централната част на Бургас.
„Такава трябва да има и в местата, където една етническа група се е капсулирала и си прави каквото иска. Кметът не трябва да мисли само за територията около сградата на Общината, но и за тази, която е в края на града. Бургас трябва да е единен и хората по кварталите да не се чувстват втора ръка граждани”, каза още Делчев.
Служебният кабинет проверява поръчка за тестове за рак на цена до 10 пъти над пазарната
В събота автобусите по линия №7 ще се движат с променен маршрут заради кукерските игри
ГЕРБ-СДС се регистрира за участие в изборите на 19 април
Кръстих този десерт "Тирамису за мързеливци", по-вкусен е от класическия, а става само за 5 минути
Община Несебър организира благотворителна инициатива "Мартеничка за Петя"
Започва продажбата на новите абонаменти за градския транспорт за 1 евро на ученици и студенти
Хвърлям 2 таблетки в тоалетната и забравих за котления камък и грозната жълтилка
В никакъв случай не използвайте една и съща програма на пералнята непрекъснато, ще я съсипете
Демократите в САЩ признаха, че нелегалните чужденци са им по-важни от американците
Трагедия в Ботевград - 2-годишно дете почина след токов удар
Гранична полиция отрече да е възлагала правомощия на НПО на Ивайло Калушев
Зеленски показа за пръв път бункера, в който се скри след началото на войната

Браво, Вълчев!